Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Okul ve Dershanelerin 5. Katları Örgüt Karargâhı

Fethullah Gülen Terör Örgütü

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Okul ve Dershanelerin 5. Katları Örgüt Karargâhı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:16

Okul ve Dershanelerin 5. Katları Örgüt Karargâhı

Nurettin VEREN: Haklısınız. Bu toplantılar dershanelerin ve okulların beşinci katlarında, cemaatin toplantı odalarında yapılır. Biliyorsunuz; bu mekânlar kalabalık yerler oldukları için dikkat çekmezler. Beşinci kat hadisesi ise Bozyaka'daki Yamanlar Koleji'nin beşinci katı zamanında Fethullah Gülen tarafından kullanıldığı için bu kadar popüler olmuştur. Yani bina dört katlı olsa bile cemaatin toplantı odaları beşinci kat olarak isimlendirilir. Yani beşinci kat demek örgütün yönetildiği kat demektir.

Ve bu mekânlara bağış yapacak insanlar bağış yapacakları meblağlara göre gruplandırılarak çağrılırlar. Toplantılarda önce Fethullah Hoca gözyaşları ile vaaz eder ve sonra toplantıya katılan şahıslar bir açık arttırmada olduğu gibi el kaldırarak verecekleri bağışları ilan ederler. Bu yardımların hiçbir kaydı yoktur. Sadece verilen çeklerin zaman içerisinde, örgütün belirli şirketleri aracılığı ile piyasada ticari faliyetlerde kullanıldığı görülür. Bunların isimlerini verebiliriz.

Adil Serdar SAÇAN: Şimdi bu noktada bir şey sorabilir miyim? Diyelim ki ben geçen sene beş burs verdim, bu sene üç burs verdim, önümüzdeki sene hiç burs vermedim. Durumum ne olur?

N.V: Siz cemaat içinde önceliğinizi, ağabeyliğinizi ve formasyonunuzu kaybedersiniz. Bir dahaki seneye de vermezseniz size baskı gelir.

Şöyle baskı gelir:

"Bak! Geçen sene vermediğin için bu sene işlerin daha kötü oldu. Yani krediniz en fazla iki ya da üç sene. Daha sonra aforoz edilirsiniz. Hizmeti terk ettiğiniz zaman Risaley-i Nur'da geçen şefkat tokatları ile cezalandırılırsın. Yani Allah sana ufak tefek musibetler verir. Yani ne olabilir; dükkanın yanar, çocuğun düşer ayağı kırılır."

Bunlar muhakkak olur insanın hayatında. Bunlar getirilip senin önüne konur. Şimdi bu gizli zekât toplantıları Ramazandan önce yapılır. Bunun sebebi, bütün cemaatler şirketlerden Ramazanda zekât talebinde bulunduğu için, herkesten önce davranıp, zekâtları herkesten önce toplamaktır. Yani biz zekâtımızı sizinle falanca kuruluş arasında paylaştırarak verelim denmesini engellemek için herkesten evvel bu işi yaparlar. Bunların da hiçbirinin makbuzu yoktur. Yani bunlar üst düzey kademeli zenginler. Fakirler ve memurlar bu toplantılara çağrılmaz, zekâtlarını başında bulunan imamlar vasıtasıyla verirler. Verilen talimatlarda deniyor ki; "Kurban kesmeyin çünkü kurban kestiğiniz zaman sizin önünüzdeki o anayasal kuruluşlardaki etiketiniz, renginiz ortaya çıkıyor. En iyisi, bir taşta iki kuş vurmak: Siz o kurbanı kesmeyin, paranızı ağabeyleriniz yoluyla bize iletin. Biz o kurbanı sizin adınıza başka ülkelerde keseriz."

A. Serdar SAÇAN: Tabii bu söyledikleriniz 2002'den önceydi. Ondan sonra her şey serbest, açık ve aleni olarak yapılmaya başlandı. Merdan YANARDAĞ: Peki bu para nasıl legalize edilir. Nasıl değerlendirilir, kim değerlendirir bu parayı?

N.V: Bu paralar, birkaç sene para vermeye ve artarak destek vermeye devam eden, sadakatini ispat etmiş insanların firmalarına verilir. O ticari münasebetler içerisinde kayıt dışı toplanmış paralar o şirketin bünyesinde aklanır. Şimdi kime verilir bu? Zenginlerin en sadakatlisine ve en ahmağına verilir. Yani hesap sormayacak, denileni yapacak kişiye. Tabii aslında burada sadakat ölçütü paradır; ama kişi artan bir şekilde bağış yaparak sadakatini kanıtladıktan sonra, çok daha büyük meblağlar onun şirketi vasıtasıyla aklanır ve o şahıs da bu paraları kullanır. İhtiyaç duyuldukça geri alınmak üzere verilir. Kişi burada bir banka gibidir. Parayı değerlendirir ve bu paranın üstüne zamanla bir şeyler katar.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir