Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen ve Masonik Gizli Örgütlenmesi

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen ve Masonik Gizli Örgütlenmesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:14

Masonik Gizli Örgütlenme

Merdan YANARDAĞ:

Başından beri üzerinde ısrarla durduğumuz yaygın bir Fethullahçı örgütlenme var ülkede. Bu konuda biraz daha odaklanalım diyorum. Bu bağlamda finans kaynaklan önemli, biraz daha yakından bakmalıyız. Çünkü, bu örgütün ayakta kalması muhakkak bir finansmanla sağlanıyor. Siz bir çağrı yaptınız buradan. Para yardımı yapanlar, bağış yapanlar gidip bağışları ile yapılan okullara, kurumlara sahip çıksınlar dediniz. Dershaneler büyük bir sektör. Her sene iki milyon kişi dershanelere kaydoluyor ve bunlardan 1.5 milyonu Fethullah Gülen kaynaklı dershanelerde eğitim görüyorlar diyorsunuz. Peki bu işlerin finansmanı sağlanırken mekanizma nasıl işliyor. Nasıl bir teşkilat var? Para trafiği nasıl işliyor? Siz Asya Finans gibi cemaatin merkezindeki bir kurumu kuran ve bir süre yöneten biri olarak bunu bize açıklayabilirsiniz.

Nurettin VEREN:

Aynı masonik örgütlerde olduğu gibi, bu örgütte de kapalılık, gizlilik esastır. Özel yeminler ve sadakat testleri ile hiçbir şeyin örgütün denetimi ve kontrolünün dışında olmaması amaçlanmıştır. Fethullah Gülen'in ifadesi ile sistem, elini salladığında hiçbir şeye temas etmeyecek şekilde inşa edilmiştir. Şimdi eğer bu bir gönül hizmeti ise, bir eğitim hizmeti ise ülkeye yardım ve fayda temin etmekse amaç, öncelikle bu işin sistemi niçin gizlilik üzerine kurulmuştur? İnsanların bunu bilme haklan vardır. Kutsal ve haklı bir dava, esrarengiz bir şekilde gizlilik içerisinde, hiç kimsenin denetimi olmadan yürütülemez ve doğru değildir. Yani kutsal olan her şey umuma açık, şeffaf ve net olmalıdır.

Bakın her sene Ramazan ayı gelmeden önce zekatlar toplanır. Zekat doğrudan doğruya zengin tarafından fakire verilmesi gereken bir yardımdır ve sadaka değildir. Zekat zenginin malındaki fakirin hakkıdır, hissesidir. Bu sosyal dengeyi temin eder. Bugün bu, vergi yolu ile yapılmaktadır ama devletin bu vergi konusunda yaşadığı aksaklıkları kullanarak cemaatin zekatını devlete değil, kendilerine vermelerini salık vermektedirler. Esas zekat bize verilir, demektedirler. Vergi zekat yerine geçmez düşüncesini cemaate aşılamaktadırlar. Zaten devlet dinsizdir, diyorlar. Yani oradan kaçış buradan yakalanma şeklinde cemaate bir kaynak temin edilir.

Adil Serdar SAÇAN:

Bir de hocam, "bir eğitim bursu verdim, iki eğitim bursu verdim" şeklinde toplanan paralar var. Mesela bir milyar civarında ise bu sene bir öğrencilik burs raici, zenginleri topluyorlar, birisi 'ben beş burs verdim, birisi ben on burs verdim' diyerek bir gecede trilyonlarca lira para topluyorlar. Bence onu da belirtmek lazım. Bunlar zekatın dışında.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir