Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen Kendisini "Müçtehid/Dini Kural Koyan" İlan Ettiriyor

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:10

Son dönemdeki ünlü şu "İncilleştirilmiş Kur'an"dan bir ay sonra çıkan bu baskı, burada bir takdim yapıyor. Kaldı ki, Fethullah Gülen tevazuundan ötürü insanlara elini dahi öptürmez. Ben sıradan bir insanım gibi davranır. Çok mütevazı gösterir kendini. Hatta ben gazetedeyken resimlerinin, isminin kullanılmasını istemezdi. Kitaplarında da hep başka adlar kullanır. Şöhret olmaktan kaçtığı için bunları yapar. Şimdi Fethullah Gülen, büyük boy posterleriyle Türkiye'nin dört bir yanında milyon dolarlık bedellerle televizyon reklamları yaptı.

Kendisinin inanılmaz bir güce sahip olan, kutsal bir insan olduğunu ilan etti. Bu ilanlardan bir tanesini okuyorum Zaman Gazetesinde verdiği reklam:

"Hasan el Benna, Mevdudi, Seyid Kutb,Yusuf Gardavi, Mevlana, Ebul Hasan el Nefdi, Bediüzzaman gibi, Fethullah Gülen geleneksel alim prototipinin açık örnekleridir."

Yani kendisini de oraya, onların arasına monte ederek aynı seviyeye getiriyor. İlkokulu dışarıdan bitirmiş ve mütevazılık örneği sergileyen bir insanın kendini takdim metnini okuyoruz. İlanda, "Hangi açıdan bakılırsa bakılsın, Hoca Efendi'nin alim olmasının yanında müçtehid olduğuna da şüphemiz yoktur." Müçtehid, içtihad koyan, dinde yeni kararlar almak, yeni kararlar çıkarmak, yeni hükümler koymak yetkisine sahip şahıs manasına gelir. Yani dinin üzerinde her türlü spekülasyonu yapabilir. Benim bildiğim Fethullah Gülen böyle bir makamı reddeder ve böyle bir metnin yayınlanmasını istemez.

Ama Fethullah Gülen yüz bin bastırarak Zaman Gazetesine bunları dağıttırıyor. Aynı şekilde "İncilleşmiş Kur'an"ı yirmi sene ısrarla Suat Yıldırım'a yazdırıp yedi sekiz yüz bini bulan adette Zaman Gazetesi ile dağıttırıyor. Şimdi Kur'an'da Fıkıh'da ve Dua kitabında, yepyeni bir din anlayışıyla "Ilımlı İslam"ı insanların ortak dini gibi harmanlayarak sunmaya çalıştığının kanıtlarıdır bunlar. Onun için bu ütopyayı cemaate yavaş yavaş telkin ederek kendisinin dinin bütün hükümlerinde yeni fetvalar koyacak konuma geldiğini açıkça söylüyor.

Ben burada bunu insanların teyit edeceğini düşündüğüm bir iki fetvasını okuyayım:

Biri şöyle; "Faiz ile vergilerinizi verebilirsiniz. Çünkü devletin bizden bu kadar vergi alma hakkı yoktur." Yani ey insanlar, ey müminler siz sizi ezen, sizi sömüren devlete karşı sizin yemeyeceğiniz haram paraları kullanabilirsiniz. Kendisi ile yaptığı bir röportajda şöyle diyor, Nuriye Akman, ki usta bir röportajcıdır kendisi, fakat her nasıl olduysa Fethullah Gülen'in hipnozuna girerek kendisini "İman-ı Kamil" noktasında bulmuş. Bir rüya esnasında da kendisine ilham gelmiş ve "Nefes" adında bir roman yazmış. Kitabının önsözünde anlatıyor. Yaptığı röportajda da evlenme meselesine giriyor... Malumunuz hiç evlenmemiştir.

Oysa Fethullah Gülen gayet sağlıklı olduğunu söyler. Hatta yakınları onun yirmi erkek gücünde olduğunu söyler. Bizlere de öyle telkin edilir. Nuriye Akman soruyor ona.

O da diyor ki:

"1978 yıllarındaydı. Çamaşırlar iyice birikmişti. Akşam yıkarken canıma tak etti. Bir ara içimden acaba evlense miydim diye geçirdim. Katiyen düşünmek olarak değil. Şimşek süratinde gelip geçen bir fikir." Yani evlenmeyi insani bir ihtiyaç olarak görmüyor. Çünkü kendisi insani ihtiyaçları olmayan insanüstü bir varlık. Devam ediyor; "Ertesi gün bir arkadaşım geldi ve bana dün gece rüyasında Peygamber Efendimizi gördüğünü ve kendisine benim için 'evlendiği takdirde düğününe de cenazesine de gelmem' dediğini iletti. Bu bir rüyaydı. Rüya ile amel edilmeyeceğini biliyordum ama şahsım adına bu işarete saygılı olmaya çalıştım."

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir