Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullahçılar ve İslami Sermayeye Karşı Operasyon!

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:05

Merdan YANARDAĞ: Siz neden görevden alındınız? Organize Suçlar Şube Müdürlüğünü kuran sizsiniz 98 yılında. Bir çok operasyon yürüttünüz bildiğim kadarıyla. Bu şubedeki 5 yıllık emniyet müdürlüğünüz sırasında Ömer Lütfi Topal cinayeti, Nesim Malki cinayeti, Albayraklar Holding'in yolsuzluk davası gibi önemli soruşturmaları ve operasyonları yürüttünüz.. . Biliyorsunuz, Albayraklar, Başbakan'ın yakınlarıdır.. .

Adil Serdar SAÇAN: Yok sadece yakınları değil, Sayın Başbakan da var. İGDAŞ davası ve birçok büyük dava.. . Daha sonra Fethullah Gülen örgütüne karşı çalışmak için savcılık izni aldık. Ancak bu izni aldıktan üç ay sonra, İstihbarat Daire Başkanlığının gerçekleştirdiği basma lanse olan ismiyle Örümcek Ağı Operasyonu ile ben ve mali şube müdürü, Türkiye'nin hırsız, uğursuz, arsız adamları ilan edildik. İki sene boyunca özellikle Yeni Şafak ve Zaman Gazetelerinde aleyhimizde yazılar yazıldı. Hemen oraya monte edildik. Ben bunların yöntemlerini açıklamak için söylüyorum. Yani ulusalcı olan ve ülkeye hizmet ettiğine inanan ama başına bir iş gelen ve hâlâ nereden geldi diye düşünenler uyansın diye söylüyorum. Yöntemler aynı çünkü.

Hemen bizi örümcek ağına tutuştururlar. Ondan sonra biz yargılandık ve beraat ettik. Ama, bizi iki sene hırsız ettiler, ev, villa, arsa hepsini verdiler veriştirdiler. İftiralar atıldı. Basma suç bulmuyorum. Bunların Emniyet içerisindeki merkezleri servis yapıyor. Mahkeme kararında, "Yüklenen suçların sanıklar tarafından işlenmediğine kanaat getirilerek ayrı ayrı beraatlarına" deniyor. Bunun dışında tek kelime yok. İki sene hırsız ilan ettiler bizi, beraat ettik. Basında tek kelime yok. Şimdi hakkımda 6 tane meslekten çıkarma kararı verdiler. Bunların 4'ünden döndüm. İşkenceden ihraç karan verdiler hakkımda. Düşünebiliyor musunuz, İçişleri Bakanlığı işkence yaptığım gerekçesi ile beni meslekten attı. Bunu Radikal gazetesinde manşet yaptılar. İşte "Biri gitti sıra diğerlerinde" diye.

Daha sonra ben beraat ettim davadan. Öteki tarafta idari yargı bozdu. "Kardeşim ne alakası var bunun işkence ile," dedi. Şimdi en son olayda da dediler ki; bu adam hırsızdır. Kafalarında bir imaj var ya, karalayacaklar ya sizi, bunu Türk polisi yapmıyor. Ben de bu müessesenin bir ferdiyim. Üzerinde resmi üniforma, altında F tipi imam cüppesi bulunan şahıslar yapıyor. Daha sonra Cumhuriyet Başsavcılığı "Bunların aslı yoktur" diye karar verdi. Tek satır bir şey yok yine gazetelerde. Ve bu bana tebliğ edilmeden Radikal'e manşet oldu. 4 gün sonra bana tebliğ edildi. Bakın! Cemaatin Emniyet içerisindeki mensuplarının, 13 yaşından beri Emniyetin içinde olan bir insanı yemek için yaptığı olaylar. Belgeleri de işte burada.

Nurettin VEREN: Benim hakkımda da sizin gibi sahte bir dosya düzenleyerek (özel çalışma grupları aracılığıyla yaptılar bunu) sekiz sene sonra iade edilmesi gereken çeklerin zaman aşımına girmesini önlemek üzere sahte belgeler tanzim ettiler. Bu sahte dosya ile bana on bir tane haciz yaptılar. Haciz yapıldığının ertesi günü kutsal ve muhterem Fethullah Gülen kendi sayfasında benim icra ilanlarımı yayınladı. Ben davayı kazandım. İki sene sürdü. Temyizi de kazandım. Ama Fethullah Gülen'in sayfasında Nurettin Veren'in haczedilen çekleri yayınlandı.

A. Serdar SAÇAN: Bakın şimdi ben Nurettin Veren'in 143 açıklamalarından sonra, bir latife olarak söyleyeyim, gerçeklik payı da var. Bu son küreselleşme rüzgarıyla Türkiye'de güvenlik de dahil her şey özelleşti. Her halde bu grup da İslam dinini özelleştiriyor.

N.V: Tabii şimdi yapılan bu. Şahısa özel bir İslam üretiliyor istek üzerine.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir