Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Örgütünün Yönetim Şeması

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:02

Merdan YANARDAĞ: Biz şimdi tekrarlayalım; bu belge "gizli" diye damgalanmış. İstanbul Emniyet Müdürlüğü... Bu belge daha önce çok kısa ve özet bir şekilde yayınlanmıştı ama, siz ayrıntılı bir şekilde anlatabilirsiniz.

Adil Serdar SAÇAN: Ben yapılanmalarını anlatıyorum. Bölge imamları var, ser rehber, talebe sorumlusu, yurt müdürü, esnaf imamı , küçük esnaf imamı , mıntıka imamı olarak yapılandıklarını ortaya koyuyor bu rapor. Ayrıca "Yüksek İstişare Konseyi" diye nitelendirilen üst kurul ayda bir toplanıyor.

Bölge istişare konseyi ayda bir toplanıyor. Bölge istişare konseyinin altında, bölge sorumluları on beş günde bir toplanıyorlar. Ev sorumluları ayda bir toplanıyorlar. Böyle bir örgütlenme yapısı var. Bu doğru mudur ben Nurettin Bey'e soruyorum. (N. Veren başıyla onaylıyor.) Bu açıkça bir örgütlenme yapısıdır. Şimdi burada bölge bölge işin içine girmek istemiyorum. Suriçi bölge imamı, Şirinevler bölge imamı, birçok bölge imamının ismi var. Ayrıca finans örgütlenmeleri konusunda da bir şeyler söyleyeyim.

Asya Finans, Yeni Limit dergisi, Işık Yayınları, Feza Basımevi gibi birçok kuruluş var. Burç Film, Dünya Film, sizin de bildiğiniz gibi Zaman Gazetesi, Samanyolu Televizyonu. Eğitim vakıfları; Marmara Eğitim ve Kültür Vakfı, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, FEM Dershaneleri, Yamanlar Koleji, Akyazı Vakfı, Kılıçaslan Vakfı gibi.

Ve şuradan devam edelim (Raporu okuyor):

"Anılan grubun İstanbul merkezli olmak üzere, esnaf, mıntıka, küçük esnaf, askeriye, polis teşkilatı ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki üyelerinden her ay belirli miktarlarda paralar toplamaktadır." Yani bu yazıları resmi yazı olarak 2001 yılında savcılığa yazdık.

Devam edelim:

"Bu paraların, bölge imamları vasıtasıyla finans sorumlularına iletildiği, paraların özellikle istihbarat şubesinin görevli memurları vasıtasıyla resmi araçlarla nakil edildiği. Para vermeyen veya gruptan ayrılmak isteyen mensupların gerek özel yaşamları ile ilgili oluşturulan arşiv sayesinde şantaj yapılarak, gerekse tehdit yoluyla sindirilerek grupta kalmalarının veya para vermelerinin sağlandığı, özellikle İstihbarat Daire Başkanlığı ve önemli illerin istihbarat şube müdürlüklerinin, narkotik, mali ve organize suçlarla mücadele şube müdürlüklerinin teknik takip birimlerini ele geçirdiklerini, bu yolla düşman addettikleri kişiler hakkında arşiv çalışması yaparak bir yerde sakladıkları, grubun asıl amacının başlangıçta silahsız mensuplarıyla Türkiye'nin üç temel gücü olan Yasama, Yürütme ve Yargı mercilerine gizlice sızma ve devletin rejimini değiştirerek dini esaslara dayalı Said-i Nursi düşüncesi temelinde bir Kürt İslam Devleti kurmak olduğu hakkında ciddi istihbari bilgiler edinilmiştir. Bu konuyla ilgili çalışma izni verin" diyoruz. izin veriliyor. Çalışılıyor da, ama ikinci günü sızıyor.

Çalışmaya başladık, işte Türkiye imamının telefonu ile ilgili savcılıktan dinleme karan aldık. Zaten o dinleme kararını mecburi olarak istihbarat şubesi üzerinden götürmelisiniz. Hemen deşifre oldu ve bir adım ileri gidemedik. Dedik ki madem bu iş deşifre oldu biz bunu Başsavcı Nuh Mete (Yüksel) Bey ile görüşelim dedik. Ankara ile çalışalım dedik. Orası da deşifre oldu. Nuh Mete Bey'i de hallettiler biliyorsunuz. Şimdi bu söylediklerimde bir yanlış var mı Nurettin Bey?

Nurettin VEREN: Hayır. Hepsi doğru. Yani artık bunların üzerine ne kanıt lazım, daha ne isteniyor?

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir