Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

'Cemaat'e Bağlı Teğmenler Kılıçlarını Gülen'e Hediye Etti

Fethullah Gülen Terör Örgütü

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:59

Nurettin VEREN:

Bakın! Ben hemen bir şey söyleyeyim. Biz burada bunları polis teşkilatının iyiliği için söylüyoruz. Elimdeki belgelerde emniyet mensuplarındaki kadroları hakkında şöyle deniyor: "Bunlar isim haneleri karşısında şifrelenmiş bir şekilde birden beşe kadar rakam konulurken; BL hanesi, HL hanesi KM, SLC, SLM gibi harflerle kodlar bulunuyor.

Bazı isimlerin karşısında 'ehli dünya', fırsat bulursa zarar verir, bizi biliyor, zararsız, üçüncü dördüncü bir kademe, müntesip (yani bizden), aleyhte çalışır, ve Süryani olabilir" gibi... Bu bilgiler 2002 yılında yakalanan bir üniversite hazırlık öğretmeninin camide unut tuğu çantasının içinden çıkan ve kendisinin el yazması notlarından oluştuğu belirlenen bir rapordan alınmıştır. Tabii ki ben içeriden bakan birisi olduğum için biliyorum. Bunlar, beş derecelik düzenlemedir cemaatin içindeki.

Mesela birisi cemaatin bir numaralı adamı, birisi daha alt seviyede; yani bazı meseleleri biliyor, fakat bazı meselelerde kendisine telkin yapılmamış kişiler. Kadroya yakın olanlar, daha bu işe adapte olmamışlar gibi...

Şimdi o beş kademenin içerisinde de şunlar var:

Sadece Fethullah Gülen'in kitaplarını okuyanlar. İkinci kademe ise, kitapları okuyor ve ayda bir sefer toplantılara götürülüyor. Üçüncü kademe, bunlara ilave olarak her ay maaşından belli bir miktar yardım yapıyor. En ilen kademe ise, hem kendisi geliyor hem yardım ediyor hem yanında yeni insanlar getiriyor hem de ailesini bu işe adapte ediyor.

Bu şekilde örneklendirebiliriz bu yapılaşmayı. Aynca polis okullarından mezun olan polisler ve subaylar, doktorlar, avukatlar sadakatlerini göstermek üzere ilk maaşlarını kendi elleriyle Hoca Efendiye getirir, takdim ederlerdi. Şimdi de bu sistem devam ediyor. Hatta teğmenler göreve başlarken kendilerine verilen kılıçları Hoca Efendiye getirirdi. Bunlar Bozyaka'daki okulun üstünde yaptırdığı müzede bir müddet sergilemişti. Aynı şekilde bu teşkilat takviye olsun diye askere gidenlere yüz dolar verirdi. Fakat şu andaki mali sıkıntıdan ötürü bu yüz dolarların verilemeyeceği belirtiliyor.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir