Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İrtica Soruşturması Geçirmek Yükselme Nedeni Oldu

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:56

Adil Serdar SAÇAN:

Fakat Başbakanlık Takıp Kurulunun hakkında "İrticacıdır" dediği 19 tane müdürü terfi ettirdiler. Hem de özel bir toplantı düzenleyerek terfi ettirdiler. Bu konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına "Emniyette irticai kadrolaşma yapılıyor" diye suç duyurusunda bulundum 2003 senesinde.

Ama 4.483 sayılı kamu görevlilerinin yargılanma usulü ile ilgili yasa nedeniyle izin verilmesi gerekiyordu. Kim verecekti izni! Bakanlık makamı. İtiraz ettim. Danıştay'da dedi ki; sizin bu konuda menfaatiniz yok. Sonuçta 19 tane, birçoğu bunlardan olan kişi emniyet müdür yardımcısı oldu. Bu sene de Haziran'da müdür oldular. Beni ise hakketmiş olmama rağmen terfi ettirmediler. Dediler ki "Senin hakkında soruşturma var." Hatta orada şöyle bir şey oldu; 2003 senesinde yapılan sınavda yüz üzerinden 19 puan almışım. Soruların büyük çoğunluğu kamu yönetimi ile ilgili olmasına rağmen. İtiraz ettim. Böyle bir şeyin olması mümkün değil dedim. Sonra itirazımı değerlendirdiler. Bunun sonucunda birinci olduğum açıklandı. Bilgisayar bana gelince hata yaptı... Neyse; demek ki birinci olmak iyi olmak değil. Liyakatte ölçü nedir? Bir gruba mensup olmaktır şimdi. Ve bu grupta şu anda Türkiye'de F tipi bir örgütlenmedir. Yani emniyet örgütü içerisinde amirler bazında özellikle önümüzdeki seneki terfiler değerlendirilirse; 1 1 müdürleri, müdür yardımcıları arasında % 80 ya da daha fazla olabilir. Alttan gelenler de bu durumda.

Çünkü polis koleji ışık evine dönüşmüş durumda. Yani artık dışarıya götürmüyorlar öğrencileri. Yani emniyet örgütü bu kadar kuşatılmış durumda. Eğitim birimleri başta olmak üzere, personel birimleri, istihbarat birimleri, kaçakçılık birimleri, büyük illerde, merkezde bütünüyle hem yönetim hem alt kademe açısından ellerinde. Hem şube müdürlükleri açısından hem merkezde daire başkanlıkları açısından. Ve kendilerinden olmayan hiç kimse ağzıyla kuş tutsa dahi o kurumlarda çalışamaz. Hedef gösterdikleri kişileri de yani kendilerine engel olan kişileri de birtakım devlet yetkisini kullanarak gerçekleştirdikleri operasyonlar ile ortadan kaldırıyorlar. 'Şekil 1 a'da görüldüğü gibi (A. Serdar Saçan burada kendisini işaret ediyor).

Şimdi bana sorduğunuz sorulara belgeleriyle cevap vermek istiyorum. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ve Şişli Cumhuriyet Başsavcılığına sunmak üzere hazırladığımız bu belgede görüldüğü gibi; ne yapmışız. "Emniyet kadroları içerisinde irticai örgütlenme yapmak, görevi suiistimal etmek, irticai kadrolaşmayı sağlamak ve irticai potansiyeli olmayan görevlileri terfi ettirmemek." Bir suç duyurusunda bulunmuşum, 22 Eylül 2003 tarihinde. Yani konuştuk da havada kaldı denmesin diye bunları gösteriyorum. Şimdi bakın; ben bir makale yazdım emniyetle ilgili olarak.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesi aynen şöyle:

Haziran 2004 tarihli Polisin Sorunları-2 başlıklı yazıda; "İrticai kadrolaşma polis eğitim kurumlarında başlamış daha sonra bu kurumların eğitim ve denetim faaliyeti bu kadroların eline geçmiştir. İrticai örgütlenme okullardan sonra genel müdürlük merkez teşkilatına kaymıştır.

Personel işleri başta olmak üzere hemen hemen tüm daire başkanlıklarının alt kadroları irticai grupların eline geçmiştir. Şimdi ise buralar tamamen kontrollerine girmiştir. Müdürlerinden değil imamlarından emir alan bir kadrolaşma ile cumhuriyetin polis teşkilatı karşı karşıyadır." şeklinde ifadeler kullanmak suretiyle, sanığın devletin emniyet muhafaza kuvvetlerini neşren, tahkir ve tezyif ettiğinden cezalandırılması" diyor iddianame. Allah'tan cumhuriyetin hakimleri var. Yargılandığım celsenin tutanağından da bir şeyler okumak istiyorum; "Emniyet teşkilatı içerisinde irticai kadrolaşma olduğu görüşündeyim. Yazımda da bunu belirttim ve fikrim değişmedi. Emniyet güçlerini tahkir etmek gibi bir niyetim yoktur." Daha sonra beraat ettim. Şimdi mesele çok açık aslında. Bakın Türkiye'de iki makam vardır. Önünde cumhuriyet ibaresi olan birisi cumhurbaşkanı diğeri cumhuriyet savcısı.
Yani ben bunu alenen söylüyorum; bu örgütün üyelerinin polis örgütünde emirlerini uyguladıkları imam şefleri vardır. Bunu Nurettin Bey de onaylıyor.

Nurettin VEREN:

Tabii. Eğer 78'li yıllardan gelen memurlar arasında bu örgüt % 70'e kadar yayılmışsa bugün bu oran % 90'ların üzerindedir.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir