Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Temel Örgütlenme Taktiği: Takiye

Fethullah Gülen Terör Örgütü

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Temel Örgütlenme Taktiği: Takiye

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:53

Temel Örgütlenme Taktiği: Takiye

Merdan YANARDAĞ:


Kurumlar içerisindeki örgütlenme hakkında verdiğiniz oranlar çok çarpıcı. Peki bunlar nasıl yükseliyorlar? Yani eşlerinin başını mı açıyorlar, nasıl gizleniyorlar, Cumaya mı gitmiyorlar? Yani yöntem nedir, bu konuda verilmiş bir direktif var mı?

Nurettin VEREN:

Şimdi bu sistemin tamamı zaten gizlilik ve takiyeye dayalı bir sistem. Örneğin, "Dar-ül Harp'te Faiz" diye Fethullah Gülene ait bir kitapta bir cevaz var. Diyelim ki, A ülkesinde faiz alabilir miyiz derken; "A ülkesi Dar-ül Harp'tir (İslam için savaşılan yer), Müslümanların orada rahat hareket edebilme imkanları yoktur. Ticaret yapma seçme ve seçilme hakları bulunmamaktadır . Dolayısıyla Müslümanlar orada faiz alabilir" denmektedir. Dar-ül Harp diye mücadele ettikleri yer İslam için mücadele edilen bir harp mahalidir ve orada faiz alınabilir. Ancak, almak fakat yememek lazımdır. Çünkü o haramdır ve zararı mutlaka icra eder. Gülen, karşı cephe olarak gördüğü her platformda takiyeyi, idare etmeyi, aldatmayı hak olarak görür. Şimdi Fethullah Gülen bu Dar-ül Harp fetvasını verdi. Açıkça faizin Dar-ül Harp'te alınabileceğini söylüyor. Fethullah Gülen, Asya Finans'ı kurarken faizden kaçmak niyetinde idi. Ben de kurucularındanım. Şimdi 20 seneye yakın bir süre içerisinde Asya Finans olarak devam eden bir kuruluş bir buçuk ay kadar önce birden bire Bank Asya oldu.

Yani Türkiye'de artık Dar-ül Harp gibi bir durum var demektir. Faiz almak burada haram değildir diyor ve kendisini böyle savunuyor. Cemaatten de hiçbir şekilde tepki gelmedi. Dolayısıyla bu kuruluşu faizsiz bankacılık yapacak diye destekleyen, paralarını veren, bu faiz değil kar ortaklığıdır diyerek katılan, çok küçük paralarına hiç mesafesinde, kar payı .verilen, sömürülen insanlara diyorum ki; niçin başınızdaki bunu kurduran imamınıza, büyük imamınıza sormuyorsunuz; hani banka haramdı? Finans kurumundaki kar payı helaldi. Şimdi ne oldu da birden bire böyle oldu? Esas düğmeye basan fetva sahibi kim? İşte o zaman göreceksiniz ki, Fethullah Gülen, gizli bir fetva ile, şifre ile Türkiye'yi Dar-ül Harp olarak ilan edip faizin mahsursuz olduğu bir ortam olarak nitelemeye başladı. Biliyorsunuz, katılım bankacılığıyla ilgili çok kısa bir zaman önce bir gelişme yaşandı.

On gün arayla Asya Finans borsaya kota edildi. Ve ben geçen programda da söylemiştim. Asya Finans'ın % 23 hissesini almak için 7.5 milyar dolar para fiilen yattı. Şimdi bu gelişmeye baktığımızda şunu görüyoruz; cemaatin coşkunlukla içinde bulunduğu, faizin haram olmadığı bir mücadele alanı var demektir. Bunlar tıpkı sürünün ahırdan çıktığı gibi 7.5 milyar doları Türkiye'deki bankalara yatırdılar. Beş gün de beklediler. Bu para ayrıca beş günde onlara başka bir para kazandırdı.

M.Y:

Bu durumda bankanın (Bank Asya) 30 milyar doların üzerinde bir değerinin olması gerekir. Şu anda Türkiye'de kamu bankaları da dahil hiçbir banka bu değere sahip değil.

N.V:

Benim bu rakamları söyleme amacım % 70-80'leri mübalağa olarak görenleri düşünmeye sevk etmesidir.

M.Y:

Peki şuraya gelirsek; devlet kurumlan içinde kendilerini nasıl gizliyorlar bu örgütün üyeleri?

N.V:

Daha öncede bahsettiğim gibi, bu cemaatin üyeleri inanılmaz derecede itaatkardır. "Başörtüsüz hanımlarla evlenin, Cumaya 3 cuma gitmeyin, o günler özellikle büyüklerinizin, amirlerinizin yanında kendinizi gösterecek şekilde davranın" tarzı emirlerle Dar-ül Harp'te yapılacak entrikaların önü açıldı. Özellikle bütün ileri kamu görevlerinde bulunanların kendilerini saklamaları için; "Kapı çaldığında eğer içeride başı örtülü kimseler varsa, başını açarak kapıyı açsın. Eve tetkik için gelinmiş olabilir" dendi. Bu derecelerde yalana ve takiyeye fetva verildi. Bu fetvanın en geniş alandaki göstergesi de Asya Finans'ın Bank Asya olması. Yani aldatma mübahtır, içki de içilebilir, başörtüsü takılmaya da bilir. Bunların hepsi Dar-ül Harp'ta düşman cephesini yanıltmak için yapılacak manevralardır. Öyleyse her yol mübahtır.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir