Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İmam Valiler, İmam Emniyet Müdürleri

Fethullah Gülen Terör Örgütü

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

İmam Valiler, İmam Emniyet Müdürleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:51

İmam Valiler, İmam Emniyet Müdürleri

Merdan YANARDAĞ:


Peki, imam valiler var mı? Onlar nasıl örgütlenir?

Nurettin VEREN:

Hepsi aynı şekilde; yani bir sivil sadece onlarla görüşür. Onun da hangi siville görüştüğü bilinmez o sadece başındaki, o birimdeki, resmi görevli arkadaşını imamı olarak tanır. Onun kimden talimat aldığını bilmez. Şimdi bu vali arkadaş, diğer alt görevlerdeki vali muavinlerine ve diğer valilere, kıdem itibariyle veya Fethullah Gülen'in tercihiyle o vali diğerlerine ne yapacağının, nasıl davranacağının talimatlarını alır. Onlar sadece kendi içerisindeki valilerle görüştükleri için tespit edilemez. Vali, vali ile görüşüyor.

Emniyet müdürleri, emniyet müdürleri ile görüşüyor. Parça parça hücre şeklinde oldukları için alt taraftaki arkadaş, en üstteki o ağabeyin kimden ne talimat aldığını bilmez, soramaz. Sadece o ağabeyin ne dediğini bilir. Ben size buradan belge sunayım. Kendisinin fıkıhla ne alakası varsa; Faruk Beşer'in yayınladığı ilk baskısı 100 bin tane yapılıp Zaman Gazetesinin bedava dağıttığı kitapta imamların ne olduğu anlatılıyor. Burada Ulül Emir'e itaat anlatılıyor. Bu kendi içinden olan bir idareci, bir yönetici demek.

Fethullah Gülen'in kendi fıkıh kitabında hiç alakası olmayan konulardan bir tanesi de şöyle:

"Günümüzde şer-i manada Ulül Emir'in var olduğu söylenemez. Bu sebeple asrın imamına itaat etmeden ölen, cahiliye ölümü ile ölür diyerek, kendi imamlarını kastedenler düşüncelerinde bir çıkmaz içerisindedirler. Ayrıca suizanda bulunarak haram irtikap etmektedirler. Ancak şimdilik şu kadarı söylenebilir.

Herkes kendi hizmet dairesi içerisinde bir rehber edinebilir ve milletin selameti adına onu dinlemek vaciptir." Hizmetin selameti için (nasıl bir hizmetse!), itaat edilmesi gereken bir idareciden bahsediyor. Yani Ulül Emir'den bahsediyor. Bugün için Ulül Emir kendi hizmet dairesi içerisinde bir rehber edinmektir. (N. Veren elindeki kitaptan okuyor)

Bu rehberi anlatıyor şimdi:

"Hizmetin selameti adına bu rehberi dinlemek vaciptir." Bu Fethullah Gülen'in fıkıh kitabıdır.

Evet fıkıh mı değil mi bir bakın:

"Daire içerisinde birini dinlemek lazım" cümleyi böldüm. "İçinde bulunduğumuz hizmet döneminde, daire içerisinde birini dinlemek lazım, aksi taktirde teşettüt-ü ara olur ve hiçbir yere varılamaz." Yani karışıklık olur ve bir yere varılamaz. Dolayısıyla her ünite kendisine atanan imama itaat etsin. Bu kendi sözü, Fasıldan Fasıla. Yani kendi ifadesi biz söylemiyoruz. "Ve Resul'ün yürüdüğü yolda onun yürüdüğü şehrahı bulmuş, sizden olan emir sahiplerine de itaat ediniz.

Üç beş kişiyi idare edenden, milyonlarcasını idare edene kadar, Allah'ın gösterdiği ve Resul'ün aydınlattığı yolda yürüyen ve o yoldan ayrılmamaya azimli, kararlı olan bütün önderlere, bütün liderlere tabi olunuz. Yerinde ve belli ölçüler içinde öbürlerinin de sözü dinlense bile onlara da baş kaldırılmasa hatta bir ölçüde müdarat ve mümaşat", yani onları kandırma adına dinliyor gibi görünmek, "Mutlak itaat edileceklerin peygamber çizgisinde olmaları şarttır." Yani esas kendi imamlarınızı dinlerken; devlet idarecilerini de dinliyormuş gibi yapın diyor. Yani mutlak itaat edecekleriniz imamlarınızdır. Bu da Fethullah Gülen'in "Asrın Getirdiği Gerçekler" kitabından. Şimdi bu bir fıkıh kitabı, yani hukuk kitabı.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir