Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullahçılar, TSK'da Nasıl Örgütlendi?

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:47

Merdan YANARDAĞ: Peki emniyet teşkilatında, adalet teşkilatında, maliyede, sağlıkta, askeriyede Fethullahçıların örgütlenme yöntemlerinden bahseder misiniz? İsterseniz Silahlı Kuvvetlerden başlayalım.

Nurettin VEREN: Silahlı Kuvvetlerdeki ve diğer ünitelerdeki teşkilatlanmaların sezilmesi şöyle oldu. Mezun olan kaymakamlar, emniyet teşkilatındakiler, askeriyedekiler, periyodik toplantılarla, gizli kapalı otomobillerle her toplantı ayrı bir yerde yapılacak şekilde, Fethullah Gülen'le devamlı görüştüler. Yani gizli, devamlı ve belli periyotlarla. Bu toplantıların yapılmasını Fethullah Gülen istedi.

M.Y: Sizin yerleştirdiğiniz ya da tanıdığınız subaylar var mı?

N.V: Bunlar; talebeliğinde bizim desteklediğimiz, burs verdiğimiz, okuttuğumuz, bizden yardım alan, minnettar olan çocuklardı. Göreve geçtikten sonra, yani okulları bitirip, eğitimlerini bitirip veya girdikleri kurumlardan mezun olduktan sonra etkili konuma gelip mevkilerini Fethullah Gülen'in emrine verdiler. Fethullah Gülen, onları bulundukları makamda amirleri gibi yönlendirerek devleti içten ele geçirme talimatı verdi. Devleti ve orduyu karşı cephe gibi gösterip sinsi bir şekilde işgal talimatları verdiği, 1998'de ortaya çıkan kendi kasetinde yayınlandı. Zaten bu tip işleri engellemeye çalıştığımız için Fethullah Gülen bizden endişe etti. Örneğin, benim bu girişime karşı çıkma ve mani olma çabalarım, kapris ve itaatsizlik gibi algılandı ve cemaat tarafından aforoz edilmem öğütlendi. "Nurettin Veren'e kimse selam vermeyecek, telefonla dahi kimse konuşmayacak" talimatı cemaatin önde gelen kesimlerine Kuran'a el bastırarak yemin ettirilerek uygulandı. Benimle beraber olan arkadaşlara kesin talimatlarla boykot uygulandı. "Nurettin Veren bu işin legal bir şekilde yürütülüp devlet içinde teşkilatlanmamızı engelliyor" şeklinde talimatlar verilerek ben dışlandım.

M.Y: Mülkiyedeki örgütlenme, yani kaymakamlık örgütlenmesi .valilik örgütlenmesi nasıl gerçekleşiyordu?

N.V: Bunlar belli bir şekilde dışarıdan başka kimseye bağlı olmayacak, sadece sivil bir imama bağlı olacak şekilde örgütleniyor. Yani hiyerarşi imamlar üzerine kuruldu. Fethullah Gülen tarafından görevlendirilen tek bir imam, kaymakamlara, emniyet teşkilatındakilere (emniyette polislere ayrı, komiserlere ayrı, üst düzey yönetimde bulunanlara ayrı imam atanır) talimatları getirir. Bunlar kendi içerisinde de bir araya gelmeyecek (yatay ilişki kuramayacak) şekilde bir hücre faaliyeti kuruluyor. Fethullah Gülen'in talimatları not etmek şartıyla, yazılı olanları da imha etmek şartıyla kurye sistemi ile gelir.

Sadece o teşkilatın içerisindeki o ünite, yani diyelim ki emniyet müdürlerine yine emniyet müdürlüğünden bir imam, polislere yine polislerden bir imam atanır ve o imam o birimlerdeki ve alt birimlerdeki arkadaşlardan paralar toplar.

Adil Serdar SAÇAN:
Aman hocam! Müdahale ediyorum ama, nedeni var, yargılanırsınız, yani ceza alırsınız. Ben "imam emniyet müdürü var" dediğim için yargılandım.

N.V: Biz zaten yargılanmak için ısrarlıyız. Eğer böyle bir örgütlenme var mı diye merak eden arkadaşlar varsa, etrafına bir baksın. Bu anayasal kuruluşların bir örgüt tarafından ele geçirilmesini hazmedemeyen, yani gerçek vatanperver insanların bunlarla mücadele etmesini tavsiye ediyorum.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir