Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen Cemaatinin Malı Halka Ait, İade Edilmeli

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen Cemaatinin Malı Halka Ait, İade Edilmeli

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:43

"Cemaatin Malı Halka Ait, İade Edilmeli"

Merdan YANARDAĞ:

Adım adım gidersek... Şimdi bir örgüt var ortada. Bu örgütlenme için bir hedef olması lazım. Aynca, bu örgütlenmenin bir mimarisi, bir şeması veya hiyerarşisi, bir sistematiğinin olması lazım. Örneğin emniyette, silahlı kuvvetlerde, mülkiyede yani bürokraside (daha çok valiliklerde ve kaymakamlıklarda) niçin ve nasıl örgütlenildi? Hedef neydi? Zannediyorum bir de örgüt yemini var...

Nurettin VEREN:

Arkadaşlarımdan bir tanesi Azerbaycan'daki bir üniversitenin başına rektör olarak götürdüğüm bir arkadaşımızı elimle takdim ettiğim, Haydar Aliyev ile görüştürüp kendisine Kafkas Üniversitesi'nin rektörü olarak kabul buyrulmasını istediğim bir arkadaşımız, daha sonra avukatı vasıtasıyla böyle bir örgüte üye olmadığını beyan etmişti. Bunun üzerine ben de bununla ilgili elimde bulunan fotoğrafları internet sayfamda yayınladım, "www.nurettinveren.net" adresini lütfen seyircilerimiz ziyaret etsinler. Oradaki dokümanları indirebilirler.

Bu örgüte para veren yurttaşlarımızın yaptıkları işe sahip çıkmaları ve onu koruyup kollamaları gereklidir. Bu yiğitliktir. Yaptığı işten geriye çekilip inkar etmek dönekliktir. Bu arada gazeteci yazar Sayın Ahmet Hakan (Coşkun) Bey'in bana ithafen bir köşe yazısında yazdığı metni üzülerek okudum ve kendisinin sipariş üzerine bir yazı yazdığını gördüm. Çünkü bizim geçen haftaki programı hem izlememiş, bundan evvel de yapmış olduğumuz Aydınlık Kürsü programlarına hiç bakmamış, sadece birisinin hatırına sipariş üzerine masa başı bir yazı kaleme almış. Olayı hiç bilmeden bir değerlendirmede bulunmuş. Biz bu işlerle ilgili ihbarcı durumunda değiliz, özellikle bu işin sahibi olduğumuzu beyan ediyoruz.

Özellikle bu okulların ve üniversitelerin yurtdışındaki açılışlarında Nurettin Veren'in imzası vardır ve ben hiçbir şekilde yaptığım işin pişmanlığı içerisinde değilim. Bilakis bunlar benim hayatımın gayesi olarak inanarak, yaptığım şeyler. Hesabını vermeye hazırım. Niyetimi sorgulayanlara geçen hafta burada açıkladığım gibi yine açıklarım. Ahmet Hakan'ın özellikle vurduğu nokta, döneklik ve yaptığı işten vazgeçip kaçma. Biz yaptığımız işin sahibi olmak için bu mücadeleyi veriyoruz. Bu olayın milletimize ait bir birikim olduğunu, bir hizmet ünitesi olduğunu, bunu alıp kaçan ve dış mihraklara ciro eden insanların peşinden, milletimize ait olan bu malı geriye almak için uğraşıyoruz. Yani Nurettin Veren yaptığı bu işin başkalarına kaptırılmaması için bu mücadeleyi veriyor.

Tabii ki bu mücadele sadece bana ait değil. Katkılarıyla bu müesseseleri kuran insanlara ben buradan bir çağrıda bulunuyorum. Herkes katkıda bulunduğu kendi bölgesindeki, yöresindeki fakir çocuklar için kurulan bu müesseselerin yakasına yapışsın:

"Biz dernek ve vakıf diye verdiğimiz bu paraların hesabını soruyoruz, makbuzunu istiyoruz, nerelere harcandığını görmek istiyoruz" desinler. Vakıf olan bu müesseselerin -ki Şifa Hastanelerini geçen hafta açıklamıştımevet bu hastanenin hisselerinin %99.9'unun Dr. Mahmut Akdoğan'a nasıl ciro edildiğininin ve tamamının sahibi kılındığının hesabını sorsunlar. Konya'dakiler, Konya'da fakir çocukları okutmak için kurulan okulların mütevelli heyetlerine, bu kuruluşlar vakıf iken niçin paralı holding haline döndüğünü sorsunlar. İstanbul'daki, İzmir'deki ve yurtdışındaki şirketlerin yetkilileri niçin paralı, para kazanmaya matuf holdingler olurlar.

Hesabını sorsunlar ve verdikleri yardımların takipçisi olsunlar diyoruz... Ben de Nurettin Veren olarak altına imza attığım bu okulların, bu üniversitelerin takipçisi olarak bunların hesabını soruyorum. Gerek Samanyolu Televizyonunun gerekse Zaman Gazetesinin imece usulü kurulduğunu geçen hafta da açıklamıştık. Cami gibi umuma ait bir şeyi nasıl holdingleştirip, hisseleri değişik imzalarla, açığa atılan imzalarla alınarak istediği kişilere ciro ettiğinin takipçisi olsun. Zannediyorum ilk defa 93 yılında Samanyolu Televizyonu 300 küsür ortak ile kurulmuştu. Buradan o ortaklara sesleniyorum. Herkes hisselerinin nerede olduğunun, kime ciro edildiğinin, nasıl üç kişinin şahsi malı haline geldiğinin hesabını sorsunlar.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir