Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen'in Okulları CIA'nın Casus Üsleri Haline Geldi

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:27

Nurettin VEREN:

Bir de bu para trafiği nasıl işliyor? Tabii ki bu okulların hepsi incelendiğinde belli bir kadro var. Öğretim üyesi kadrosu var, personeli var. Bu okullar aracılığıyla iş adamları da cemaate bağlanıyor. Yani burası çok güzel bir şekilde ABD'nin casus borsası olarak kullanılıyor. Yazılı ifadelerde de var, benim internet sayfamda da var. İsteyen internet sayfasından bilgi alabilir. Benim sitem 42 defa "hack"lenmiştir. Benim isim hakkıma ait bütün web adreslerinin hepsi satın alınmıştır. Bana yapılan icra, takip ve iftiralar Fethullah Gülen'in web sayfasında yer almaktadır. Bunların her biri için dava açtım ve bu davaları ben kazandım. Kazandığım bu davalar Gülen'in sitesinde yayımlanmadı. Ancak, beni toplumun nazarında güvenilmez bir insan olarak takdim etmek için, bana yapılan sahte icraların belgeleri Fethullah Gülen'in internet sayfasında yer almaya devam ediyor.

Bunun için de 10 milyar 36 liralık tazminat davası açtım. İnternet suçu işleyip, Nurettin Veren'i karalamak maksatlı sahte^ icra evraklarını kendi internet sayfalarında yayınlamalarından ötürü... İşte gönül insanı, Mevlana gibi denen bu insan, Nurettin Veren'in icraatlarını sahte belgelerle kendi internet sayfasında yayınlayarak, ne derece gönül insanı olduğunu ortaya koyuyor. Kaldı ki Nurettin Veren gerçekten borçlu olsa -ki borçlu olmak ayıp değildir, bu onun fakirliğinin ve bu işi suistimal etmediğinin delilidir.

Ben eğer Amerika'da 137 dönüm bir arazide 8 villa içerisinde 100 kişinin hizmetkarlığı içerisinde oturuyor olsaydım; bana herkes elimdeki yetkileri suistimal ettiğimi ve bu konumu kullandığımı söyleyebilirdi. Evet, para trafiğinden bahsedecektik. Şimdi bakın bu okullar nasıl kuruluyor, nasıl işliyor? Ben gerçekten eğitim faaliyeti için (gece üniversite bitiren bir insan olarak) can-ı gönülden bu işe en öndeki birey olarak katıldım ve kurucusuyum ben bu okulların, hepsinin. Orta Asya'daki bütün okulların, ta Sibirya'ya kadar olan okulların hepsi için severek koştum.

Balkanlar'daki bütün müesseseler için severek koştum. Fakat bunların, başka ülkelerin menfaatleri için bir atlama tahtası olduğunu ve başka ülkelerin casuslarının veya kırmızı-yeşil pasaportlu insanlarının oralarda görev yapmak bahanesiyle kendi ülkelerine adam transfer ettiklerini gördüm. ABD yandaşı veya AB yandaşı şeklinde beyinlerine bir fikrin empoze edildiğini gördüm.. . İşleme şekli şöyle; "Biz bütün ülkelerin parlamentolarına hakim olacak bir sitem içerisinde adam yetiştiriyoruz" diyor Fethullah Gülen. Bugün bunun delilleri vardır. İnternet sayfasında (http://www.nurettinveren.net), özellikle Azerbaycan'dan, Kırgızistan'dan gelen mailler bunu açıkça ortaya koyuyor. Anneler babalar "Biz, Türk kimliği için çocuklarımızı bu okullara verdik. Ama şimdi bizi sorgulayan, bizi beğenmeyen kişiler oldular" diyorlar.

Merdan YANARDAĞ:

Bu çocuklar şeriatçı mı oldular diyorsunuz?

N.V:

Hayır, şeriatçı değil bu çocuklar; Fethullahçı. İslamcı da değiller, Allahçı da değiller, Fethullahçılar. Çünkü onlar için hizmet eşittir Fethullah olmuştur. İşin İslam veya Türklükle bir alakası olup olmadığına bakılmaksızın; kayıtsız şartsız Fethullah Gülen'in doğruluğu ve hakimiyeti üzerine kurulmuştur. Kendisi "Kutb-ul Aktab" çünkü. Annelerden gelen mektupları benim internet sayfamdan takip edebilirler izleyiciler.

M.Y:

Fakat Özbekistan bütün okulları kapattı...

N.V:

Evet doğru. Kapanma hikayesini de anlatayım. Aniden bir telefon geldi ve "Özbekistan'daki okullarınızda casuslar var" diyerek Kerimov okullarımızı kapattı. Fethullah Gülen, tabii o gün bu okullardan birinci derecede sorumlu olan biz olduğumuz için, bize dedi ki: "Hemen git, Kefimov'a bir milyon dolarlık otomobil al. Hediye et. Bu işi düzelt.' Dedim ki; "Bir milyon dolarlık otomobil yok dünyada. Böyle bir paniğe de gerek yok. Giderim müsait bir zamanında randevu alır konuşurum." Ben o dönemde onunla iş yapan bir işadamını aradım. İstenirse ismini de verebilirim. Benim şu anda kendisi ile aram bozuk. Ticari ilişkilerimiz vardı. Onlar bitti, "keşke daha evvel olsaydı beni dinlerdi" şeklinde beyanda bulundu. Daha sonra ben bunu dönemin cumhurbaşkanı Sayın Demirel'e bildirdim.

O da dedi ki:

"Kendisi bir hafta sonra buraya gelecek." Tesadüf eseri böyle bir durum oldu. "Ben kendisine gerekeni söylerim dedi" ve meseleyi kolayca halledeceğini ifade etti. Yani Sayın Demirel bu okulların açılmasındaki o mektuplaşmanın hamili olarak bu mesele ile ilgilenmek durumundaydı .

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir