Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen, Devletin İçinden Haber Alıp ABD'ye Gidiyor

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen, Devletin İçinden Haber Alıp ABD'ye Gidiyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:24

Gülen, Devletin İçinden Haber Alıp ABD'ye Gidiyor

Merdan YANARDAĞ:
Peki buradaki niyet, siyasi amaç nedir? Örgütü güçlendirmek ve geliştirmek mi?

Nurettin VEREN: 28 Şubat 1997 olayları döneminde Fethullah Gülen, devlet içindeki bütün gelişmeleri, adamları sayesinde hemen öğreniyordu. Dolayısıyla, Fethullah Gülen bu istihbaratlarla kendisine bir rota çizdi ve ABD'yi ve Vatikan'ı güvenli bir liman olarak arkasına almayı tercih etti. Fethullah Gülen'in Altunizade FEM Dershanesinde kalması da eğitimi kendi hakimiyetine almasına olanak sağlıyordu. Kendisi İstanbul'da devamlı orada kalıyordu. Şimdi buralarda Vatikan'ın temsilcisi Monsenyör George Marovitch, Yahudi cemaatinin temsilcisi David Oseo ve Ermeni cemaatinin temsilcisi, ki şimdi sahnede olan, Mutafyan, yine Yahudi cemaatinin en büyük liderlerinden lsac Haleva, hepsi beraber papaz kıyafetleriyle Altunizade'ye geldiler. Yani bunlar farklı günler buraya gelseler belki bir şüphe uyandırmaz. Ama hepsi aynı gün aynı saat, papaz kıyafetleri ile ziyarete geldiler.

Orada bir ritüel, bir seremoni düzenlendi. Ve hediyelik çok lüks sandıklar getirdiler. İçlerinde ne vardı bilemiyorum. Bu toplantılara devam edildi. Şimdi sizin üniversite hazırlık kursu ve talebeye eğitim vereceğiniz bir müessesede Fethullah Gülen'in ne işi var? Fethullah Gülen'in dünyanın dört bir yanında kediköpek gibi bir araya gelmeyen, asırlardır din kavgaları veren, Hıristiyan, Yahudi, Katolik, Protestan, Ortodoks düşüncesiyle birbirlerinden fersah fersah uzak bu insanları hangi düşünceyle burada bir araya getiriyorsunuz.

M.Y: Siz ne düşünüyorsunuz?

N.V: Ben 95 yılında ayrıldıktan sonra rica ve ısrarlarla eşikte tutulmak üzere cemaate geri döndüm. Yani düşünce; cemaatin dışında kalsa tepki olur, içinde kalsa tepki olur. En iyi konum eşikte bulundurmak. Tabii bu olaylarda bizimle ilgili ithamda bulunacak hangi arkadaşlar varsa onlara da açığım bize hesap sorsunlar. Beni suçlayacak bir belge ve bilgileri varsa onlar da tepkilerini dile getirsinler.

M.Y: Peki biz buradan bir çağrı yapalım; önümüzdeki hafta programa gelebilirler ve programı devam ettirebiliriz.

N.V: Evet tabii ki... Şimdi resmi kıyafetlerle bu zıt kutupları bir araya getiren, ritüel ve törenlerle toplantılar yapan Fethullah Gülen, buradaki ilişkilerden sonra Vatikan'a gidip, aynen Papaya, "Büyük hoşgörü ve diyalog projesinin bir parçası olmaktan onur duyarım" deyip, yanında hediye etmek üzere çok kıymetli bir vazo ve bir halı götürmüştür . Ve sadakatini ifade etmiştir. Ben milletin insafına sığınmak istiyorum, yani onlar bunu hangi açıdan müdafaa edebilirler. Türkiye'de de hangi İslami cemaatle Fethullah Gülen'in ve bizim bu cemaatin bir ilişkisi olmuştur. Eski Nurcuların hepsi kullanıldıklarını ifade ediyorlar. Süleymancıların hepsi Fethullah Gülen'in aleyhinde. Bütün İslami cemaatlerdeki insanlar, Fethullah Gülen'in bu hadiselerine şüphe ile bakıyorlar. Peki, hoşgörü ve diyaloğu kendi insanlarıyla, kendi ülkesinde değil de; dünyanın en zıt kutuplarıyla, her çeşit din adamlarıyla yapıp, fakir insandan zengine, Türkiye'den alıp ABD'ye götürmesi; yani bunlarda sizce bir zıtlık yok mu?

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir