Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bant / Metin Deşifresi

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Bant / Metin Deşifresi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:19

BANT / METİN DEŞİFRESİ

"Nurcuların en büyük kolunu oluşturan Fethullah Gülen cemaatine ait Samanyolu Televizyonu hakkında, evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma ve nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla Cumhuriyet savcılığına başvuruldu. Fethullah Gülen'in 35 senelik dava arkadaşı ve başyardımcısı Nurettin Veren'in geçen hafta Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusunda, Samanyolu Televizyonunun sahte imzalarla el değiştirdiği öne sürüldü.

Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri A.Ş. hakkında yapılan 20 Haziran 2006 tarih ve 34015 sayılı savcılık başvurusunda konu ile ilgili olarak, bugüne kadar şirkete gönderilen yazılara yanıt da verilmediği öğrenildi. Başvuruda Samanyolu Televizyonunun ortağı Nurettin Veren'e ait imzaların taklit edilerek hisselerine el konulduğu öne sürüldü.

Nurettin Verenin vekili Av. Hasan Gürbüzün Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı başvuruda, suçlama ve istekler şöyle sıralanıyor:

Samanyolu Yayıncılık Hizmetleri A.Ş'nin 8 yıllık haziran cetvelleri, genel kural tutanakları ve yönetim kurulu defterlerinin bilirkişilere incelettirilerek sahte imzaların tespitini ve ayrıca müvekkilimin hisselerinin nasıl bir sahtecilikle devredildiğinin belirlenmesini ve suçlular hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmalarının sağlanmasını arz ve talep ederiz."

M.Y:

Samanyolu Televizyonu'nun büyük hissedarımısınız Sayın Veren?...

N.V:

Büyük değil. Ben sermayesi 1.2 milyar iken 1200 hisseye sahip olduğumu biliyorum. Ve avukatımız bununla ilgili olarak bir protesto çekti. Samanyolu'na ve diğer üniversite şirketlerine, üniversiteleri açan şirketlerin yetkililerine. Cevap gelmedi ihtarnamelerimize.

M.Y:

Üniversiteleri açan şirketlerde de mi hisseleriniz var?

N.V:

Tabii var. Özellikle finans kurumundaki şu anda yönetim kurulu başkanı olan arkadaşın...

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir