Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gülen İstihbaratla İç İçe

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:07

M.Y: Evet sayın Veren, size bazı sorular var seyircilerimiz tarafından kısa mesaj yoluyla iletilen. "Kendisi örgüt diye adlandırdığı bu yapıdan neden ayrılmış? Neden 2 milyon dolar örgütün parasına el koymuş? Bunu da açıklasın" diyor bir seyircimiz.

Bir başka seyircimiz:

"Sayın Veren, şu anda Fethullahçı siyasetçiler var mı? Varsa kimler? Onlar gerçekten fark edilmiyorlar mı, kendilerini nasıl gizliyorlar? İsim verebilir misiniz?" demiş, Samsun'dan yazan bir izleyicimiz bu. Bir diğer seyircimiz de, "Bugünkü hükümette ve üst bürokraside Fethullah Gülen'in kaç adamı var?" diye sormuş. Önemli bir soru daha: "Örgütün mal varlığı ve şu anda kontrol ettiği para ne kadardır?" diye merak etmiş bir izleyicimiz. Biz son soruyu biraz daha genişletelim; örgüt bugün nasıl bir parasal gücü kontrol ediyor, mali kaynakları nelerdir?

Gülen mali yapılanmayı nasıl yönetiyor, bu parayı yönetirken hangi araçları kullanıyor? Bunu biraz açabilir miyiz? Bu arada anket sonuçlarında bir değişiklik var. Fethullah Gülen örgütünü tehlike olarak görenlerin oranı %49 görmeyenlerin oranı ise %51 şeklinde. Ankete katılan Gülen taraftarının sayısı artmış durumda.

Nurettin VEREN: Evet bu oranlar gerçekten halkımızın ne kadar hüsn-ü izan sahibi, ne kadar sorgulamadan uzak ve itaatkâr olduğunu görmemiz konusunda bize yardımcı oluyor. Bu oy oranları bir anda talimatla %90'lara kadar çıkartılabilir örgüt tarafından. Çünkü biz daha önce böyle şeyler yapmıştık. Yani birini karalamak veya istifa etmeye zorlamak istediğimiz zaman bir talimatla o kişinin kurumuna binlerce eleştiri mektubu gönderilebilirdi. Yani ben de onların ne kadar itaatkâr insanlar olduklarını bildiğim için, kınamıyorum. Ama eğer gerçekten düşünerek ve İslam'ı ölçü alarak Fethullah Gülen'e bakıyorlarsa olaylan irdelemelerini ve mukayese yaparak karar vermelerini tavsiye ediyorum.

Devam edersek; 1988'de Fethullah Gülen Türkiye'nin parçalanacağı istihbaratını, elinde bir kağıt getirerek bana Altunizade Fem Dershanesinde söyledi. Tabii 1988'i düşünürsek 18 sene önceye tekabül eden bir zaman. Böyle bir olayla pek ilgilenmediğimden, onun ne demek istediğini de pek merak etmedim. Ama dedi ki, "24 ülke parçalanacak bunlardan biri de Türkiye", tam olarak böyle. Ben şunu sormalıydım; "Kimden geldi bu haber? Türkiye'yi kim parçalayacak?" artı "Avrasya coğrafyasında parçalanmasına karar verilen bu 24 ülkeyi kim parçalayacak? Ve niye?"

Gerçi biz o günlerde bir vakıf olarak, bir dernek olarak çalıştığımız için, böyle uluslararası meselelerin bizi çok ilgilendirmeyeceğini düşündüm. Yani böyle bir şeyi devlet düşünür, bir temenni, bir plandır. Fakat Fethullah Gülen bu yazılı bilgiyi kimden aldı?, sormalıydım. Ve ayrıca bu parçalanma projesinde Türkiye için üzülen ve Türkiye için acı çeken biri, hiç Amerika'da oturur mu? ABD'de oturup Türkiye için acı çeken bir derviş gördünüz mü? Yani Erzurum'dan çıkıp New York'a yerleşip Türkiye için gözyaşı döken bir derviş.

Bu kadar büyük bir mal varlığı olan, para ile iç içe olan biri. Allah ile Kur'an ile gönülle iç içe olması gerekirken. Arkadaşlarını ticaretten men eden ve geçimleri için dahi ticaret yapmalarını yasaklayan Fethullah Gülen.. . Ben 30 sene hasırın üstünde oturdum. Arkadaşlarım da öyle. Parmağıma altın yüzük, nikâh yüzüğü takmam yasaktı. Kola da içmedik, Amerikan kotu da giymedik. Bu aradan geçen süre içerisinde Amerika'da ikamet eden, fakat Türkiye için üzülen ve acı çeken Fethullah Gülen'in imajını bir sorgulamalarını istiyorum insanların.

Kaldı ki, 1988 yılında bu parçalanmayı kesinlikle biliyordu. Bomova'daki bir vaazında şöyle dedi: "Çok yakında Rusya'nın gümbür gümbür yıkıldığını göreceksiniz" ve gerçekten beş altı ay içerisinde S.S.C.B gümbür gümbür yıkıldı ve biz de cemaat olarak şöyle bir kanaat oluştu; "Fethullah Gülen keramet sahibi, 10-15 yıl sonra olacakları dahi bilecek kadar kutsal bir insan." Tabii biz öyle düşündük ve inandık.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir