Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen Kelime-i Şahadeti Değiştiriyor!!!

Fethullah Gülen'e, Peygamberler Üstü Bir Mevki!

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen Kelime-i Şahadeti Değiştiriyor!!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 19:48

Fethullah Gülen'e, Peygamberler Üstü Bir Mevki!

Merdan YANARDAĞ: Şimdi sanıyorum kendisi Kelime-i Şahadeti de değiştirdi; "La ilahe illallah" yeterlidir diyor. Bu gücü nereden alıyor, kendisini nereye koyuyor? Kutb-ul Aktab diye bir makamdan söz ediliyor. Nedir bu?

Nurettin VEREN: Bu makam çok enteresan ve bilinmeyen bir ifade. Süleyman Ateş bunu Hürriyet gazetesinde kendi köşesinde anlattı. Kalbinden geçen şey Allah tarafından yaratılan insan, anlamına geliyor. Yani ne düşünüyor , ne hissediyorsa, Allah olayları onun istediği istikamette yaratıyor. Bu şu demek Allah'a bile etkisi olan bir konuma sahip insan.. .

M.Y: Ne demek bu yani? Peygamberlikten daha etkili bir makamdan mı söz ediyoruz?

N.V: Daha o ilk tanıştığımız günlerden itibaren ilk talimatı şudur; bu arkadaşlarımız İseviliği ve Muhammediliği, Mehdiliği temsil edecek. Biz bunu şöyle algılıyorduk: Yani biz iyi Müslümanlar olarak, Hıristiyanları dahi etkileyecek kadar güzel insanlar olacağız. Bunu temsil ederken Hıristiyanlar dahi Müslümanlığa yaklaşacak. Bunda bir mahsur göremedik. "Arkadaşların bir kısmı elli yaşına kadar evlenmesin" dedi. Biz bunu da çok hizmet edebilmek için zaman ayırabilmek olarak algıladık.

M.Y: Talimata bağlı kalanlar oldu mu?

N.V: Tabii çok arkadaşım bağlı kaldı. Ben kalmadım, 22 yaşımda evlendim. Ama elli yaşından sonra evlenen çok arkadaşımı söyleyebilirim bu çekirdek kadro içerisinde. Sadece iki dinin temsilcisi olacak bir formatta olmak için böyle yapıldı. Şimdi bakın; biz Müslüman olduğumuz halde, Müslümanlığın yanı sıra niçin İseviliği de temsil edelim? İsevi Müslümanlar, Müslüman İseviler; bazı Müslümanlar şu anda Hz. İsa'nın inişini bekliyor.

M.Y: Amerikan'da Evangelistler, yani Hıristiyan köktendincileri, bugün ABD'yi yöneten neo-con'larla, yani yeni muhafazakarlarla bir ittifak halinde. Neo-consarvative hareketten söz ederken Amerika'yı yöneten fikirden söz ediyoruz aslında. Bunu söylerken aynı zamanda bugün dün-yayı savaş ateşine atan, Afganistan ve Irak'ı işgal eden, İran'a saldırmaya hazırlanan, Suriye'ye müdahaleyi tasarlayan bir fikirden ve bir siyasal oluşumdan söz ediyoruz. Bunlarla olan ilişkiyi meşrulaştırmak gibi bir amaç mı güdülüyor? Aynı taktik mi uygulanıyor?

N.V: Şimdi bu düşüncelere bir bakın, Amerika'dan önce Vatikan'a gitti. Bakın burada bile takiyenin çok açığını göreceksiniz. Eğer masum bir talebeye eğitim hizmeti veriliyorsa, burası bir üniversite hazırlık kursu ise, burası bir okul ise bunların beşinci katlan örgütün gizli toplantı yerleri olarak niçin kullanıldı? Bizim ilk karargâhımız Bozyaka'daki Yamanlar Koleji'nin beşinci katı. Şimdi vitrinde olayları kamufle edecek bir okul görüntüsü var. Masum bir okul. Yoksa başka bir yer tutulabilir. Fethullah Gülen herhangi bir villada kalabilirdi. Bununla hem talebeleri kendi hipnozu altında tutuyor hem de gizli toplantılara bir masumiyet ve kamuflaj sağlıyordu. Okul giriş çıkışlarındaki o kargaşalardan faydalanıp gizli toplantıların, para toplamaların olanaklı olmasını sağlıyordu. Bu "dine siyaset alet edilir mi"nin ötesinde, dine masum okullar bile alet edildi. Yani "devlet idaresi dinden bağımsızdır" derken en masum çocukların okulları dahi örgütün kamuflajı için kullanıldı.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Fethullah Gülen Kelime-i Şahadeti Değiştiriyor!!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 20:05

İslamın Atom Çekirdeği Parçalanıyor: Kelime-i Şahadet Değişiyor

Merdan YANARDAĞ: Yani vatan için mücadele edilmeyeceğini söylüyor.

Nurettin VEREN: Vatan bir topraktır onlara göre. Her yer Allah'ın mülkü, dolayısıyla bu benim vatanım bu senin vatanın diye mesele yapılmaması gerektiğini söylüyor Fethullah Gülen. Hatta "Muhammed Ül Resulallah" diyerek onları (başka dinden olanları) küstürmenin gereksiz olduğunu, Hz. İbrahim'e inanan insanların da cennette gireceğini söyledi.

Vatikan'ın temsilcisi Monsenyör George Marovitch'in ifadesi var, diyor ki:

"Biz Fethullah Gülen'i şunun için seviyoruz.

O bize 'La İlahe İllallah' diyen herkesin cennete gideceğini söylüyor" diyor. Yani "La İlahe İllallah" yetecekse, "Muhammed ül Resulallah" diyerek onları küstürmeyelim, onları da idare edelim. Fethullah Gülen'in takiyesi öyle büyük ki, Hıristiyanlara da takiye yapıyor. İslam'ın şartlarından da birini değiştirdi. İslam'ın şartlarından birini değil, İslam'ın temeli değiştirdi. "La ilahe illallah Muhammed ül Resulallah"ı değiştirdi. Yani İslam'ın atom çekirdeğini parçaladı.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Fethullah Gülen Kelime-i Şahadeti Değiştiriyor!!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 21:11

Gülen, Kur'an Üzerinde Operasyon Yapıyor

Kendisi gibi cemaatin büyük bir kısmı da elli yaşını geçene kadar evlenmedi . Çünkü bu cemaat bir yanıyla da İseviliği, ruhbanlığı temsil etmeliydi. Diğer yandan da evlenmemek İslam'a aykırı bir harekettir.

Şimdi bunların üzerinde niye duruyoruz:

1) Fethullah Gülen'in Kur'an'ın üzerinde bir operasyon yaptırdığı,

2) Fıkıh üzerinde bir operasyon yaptırdığı,

3) Eshab-ı Bedir ve Eshab-ı Uhud diye hiç İslamiyet'te duyulmamış bir kitabını okullarda çocuklara gece okuttuğu,

4) Amel ve uygulamada, hayat tarzında, kendi ütopyasına uygun özel adam yetiştirmeye çalıştığı için. Özellikle bu noktanın üzerinde duruyorum. Bu kitaplarda da 313 tane şahıs ismi vardır. İslamiyet ile hiç alakası olmayan bir şekilde. "İzmirli Nurettin Veren, Allah ondan razı olsun" şeklinde ifadelerle bezenmiş bir kitaptır Eshab-ı Bedir. Bunu Allah'a ait, dua ve müracat edilecek, kendisinden istimdat edilecek bir dua şekline getirip; bütün cemaate bunu göstermek adına. Şimdi burada şunun için detaylara giriyoruz; Fethullah Gülen dinin her ünitesinde yenilik yapma amacında. Bir tarafta Hıristiyanlık, bir tarafta Yahudilik ve bir tarafta Müslümanlığın harmanlandığı yeni bir görüş ve yeni bir din sunuyor. Avrupa'nın da diğer din mensuplarının da ortak olarak Fethullah Gülen'i öne sürmesinin nedeni bu.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Fethullah Gülen Kelime-i Şahadeti Değiştiriyor!!!

Mesajgönderen nadirtalas » 22 Tem 2011, 18:37

Yani bunlar bir çeşit neo ıhvanüssafa oluyorlar.
nadirtalas
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 22 Tem 2011, 18:05

Re: Fethullah Gülen Kelime-i Şahadeti Değiştiriyor!!!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Tem 2011, 23:14

nadirtalas yazdı:Yani bunlar bir çeşit neo ıhvanüssafa oluyorlar.


İslam dünyasında adeta masonluğun karşılığı olan İhvanussafa derneği vardı. Abbasiler zamanında Basra'da kurulan bu gizli dernek, 52 büyük fasikülden oluşan bir ansiklopedi yayınlamıştı. Bunların 17'si Doğa Bilimlerini içerir. Bu fasiküllerde Darwinizm'e çok benzeyen bilimsel açıklamalar vardır. Bunlar İspanya'ya kadar yayılmış ve Batı'da düşünür çevresini etkilemiştir.

İslam dünyasında gelişmesine rağmen İslam'ın temel esaslarından uzaklaşan bu dernek, Eski Yunan felsefesinden etkilenmiş ve bu felsefeyi üstü kapalı bir sembolizm ile ifade etmiştir.


Evet aynen öyle. Ve sitemize hoşgeldiniz.

Ne demek "La ilahe illallah yeterlidir"? Adam(Fethullah Gülen) hem çok iyi bir Müslüman olduğunu savunuyor, hemde resmen Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'i(S.A.V.) yok sayıyor, reddediyor. Bu ne anlama geliyor? Anlamayanlarımız ve Fethullah Gülen'i destekleyen kardeşlerimiz bu konuları çok iyi araştırması gerekiyor. Müslümanım diyen bir Türk'ün Fethullah Gülen ve onun zihniyetindekilerini bırakın desteklemeyi, ve bırakın 5 kuruş yardım etmeyi, onları lanetlemelidir.

Hazreti Muhammed'i(S.A.V.) yok saymak demek, İslam'ı yok saymak demek, ALLAH'ın dünyaya yolladığı son Peygamberi yok saymak demektir, ve hatta ALLAH'ı yok saymak demektir. Ve bunu diyen bir kişi ve bu kişinin düşüncelerine katılıpta onun yolunda yürüyen insanlar Kutsal İslam Dinimize değil, Hristiyan dinine hizmet etmektedirler. Ve dolayısı ile farketmeden Hrıstiyan olmuşlardır.

Ilımlı İslam Projesinin(günümüzdeki Büyük Ortadoğu Projesi)(ayrıca BOP projesinin eşbaşkanının Tayyip Erdoğan olduğunu da hatırlamamız gerekiyor) de amacı da zaten budur:

"Müslümanları Hristiyan Yapmak"
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir