Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen ABD'yi Aklıyor ve İşbirliğinin Yolunu Açıyor

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen ABD'yi Aklıyor ve İşbirliğinin Yolunu Açıyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 19:44

Fethullah Gülen ABD'yi Aklıyor ve İşbirliğinin Yolunu Açıyor

Merdan YANARDAĞ: Peki bunu nasıl açıklıyor? Yani Amerika'da olmasını. Dünya denilen geminin kaptan köşkü müdür orası?

Nurettin VEREN: Şimdi Nevval Sevindi ile yapmış olduğu röportajlarda bu niyetini, bu düşüncesini açıkça görebilirsiniz. Yeryüzü gemisinin kaptanının ABD olduğunu bugün kabul etmek lazım diyor. Tabii ABD'nin o Beyaz Sarayı'nı kutsal bir mekân gibi gösterip cemaati Amerikan yandaşı ve sempatizanı haline getirmek, Yahudilere ve Hıristiyanlara hoşgörü ve diyalog adı altında İslam'a eşit konumda bir formasyon sağlayarak ılımlı yaklaşmak, onlarla işbirliği yapmak mahsursuz oluyor. Tabii bu arada kendini de aklamış oluyor.

Yani niçin bir din adamı Korucuk'tan (F. Gülen'in köyü) tahta bir çanta ile çıkmış, ilkokulu dışarıdan bitirmiş ama New York'ta Pentagon ve CIA ile iç içe Vatikan ile iç içe uluslararası bir ilişkide ve yönlendirmede. Nasıl oluyor bu? Bunu izah edip masum göstermek için de Yahudiliği ve Hıristiyanlığı da masum gösteriyor. Diyor ki; "Onlar da aynı peygamberlere peygamber diyor." İbrahimi dinleri kullanıyor. Üç dini semavi dinler olarak ifade ediyor. Halbuki bunların dinen kesinlikle tedavülden kaldırıldığı Kuran tarafından açık bir şekilde beyan edildi.

Onların dini fonksiyonlarını yitirdiği, bunun için İslamiyet'in insanlara gönderildiği anlayışına tamamen ters bir anlayış içinde. Benim ülkem ve coğrafyam kan gölüne çevrilmiş. Irak'taki şu 4 senelik hadise içerisinde 437 bin insanın öldürüldüğü söyleniyor. Bunun 137 bininin sivil, kadın ve çocuk olduğu tahmin ediliyor. Şimdi bunları masum göstererek işbirliği için Hıristiyanlığı, Yahudiliği, Müslümanlıkla aynı konuma getirip Semavi dinler olarak niteliyor. Semavi dinler diye bir şey yok. Niçin üç tane dini Fethullah Gülen sürekli olarak işbirliğine yöneltiyor?

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir