1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Sinsi Gülen Örgütlenmesinin Şifreleri

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2010, 19:41
gönderen TurkmenCopur
Sinsi Örgütlenmenin Şifreleri

Merdan YANARDAĞ: Yani doğrudan sizin yetiştirdiğiniz talebeler bugün kaymakam, vali, emniyet müdürü, subay, komutan oldular, öyle mi?

Nurettin VEREN:
Şimdi ben bu ifadelerde bulunduğum halde bunlar bir örgütün oluşumuna delil kabul edilmiyorsa, Fethullah Gülen buna rağmen bir dokunulmazlık zırhı içerisinde tutuluyorsa; o zaman ben de artık yapılabilecek pek bir şey kalmadığını düşünerek feryat ediyorum. Bu büyük bir örgüttür. Ben 4 ay evvel Belçika devlet televizyonu ile 3.5 saat süren bir röportaj yaptım. Benden iki ay boyunca ısrarla randevu aldılar ve 2 ay sonra dediğimiz gün geldiler. Pera Palas'ta bir çekim yaptık. Niçin benimle röportaj yapmak istediklerini sordum.

Dedikler ki:

"Belçika hükümeti ve devleti Fethullah Gülen'in buradaki faaliyetlerinden dolayı endişe içerisinde. Bu kadar büyük bir oluşum, bizim ülkemizdeki yatırımları ve örgütlenmesi ile nedir ne değildir öğrenmek istiyoruz. Sizi internetten bulduk. Bu husus hakkında yetkin bir kişi olarak bilgilerinize müracaat ettik. Ülkemiz bu oluşumdan endişeli." Bugün internet sayfamda Azerbaycan'dan fevkalade mailler aldım. Diyor ki; biz Türk kardeşlerimizin burada okul açmasından, Haydar Aliyev döneminde açılan üniversitelerden ve okullardan çok memnun olduk ve buradaki okullara göre üstün gördüğümüz bu okullara çocuklarımızı verdik. Ama şimdi bizim çocuklarımız bizi terk etti. Fethullah Gülen'in örgütü tarafından devletin üst düzeylerindeki mevkilerde Azerbaycan'ı ele geçirmek ve kontrol etmek için bir yapılanma içerisinde. Biz kendi ülkemizin bağrını açtık. Ama bizim ülkemizi işgal etsinler diye evlatlarımızı size vermedik. Bu anne babaların maillerini sizlere verebilirim. İsimlerini, adreslerini verebilirim. Aynı şeyler Türkmenistan'da, Kazakistan'da, Kırgızistan'da, Yakutistan'da, bütün Avrasya coğrafyasında oluyor.

M.Y: Fotoğraflarda gördüğümüz kadarıyla buralardaki temasları siz yürütmüşsünüz. Devlet başkanları ile sürekli yan yanaşınız. Buradaki okulları siz mı kurdunuz?

N.V: Evet, bu okulları ben kurdum. Bunlar milletin bize verdiği destekle, devletimizin de samimi destekleriyle oldu. Bize destek veren bu liderlerin bu okulların ileride devlete zarar vereceğini bilerek bu yardımı yaptıklarını açıkçası ben tahmin etmiyorum.

M.Y: Ama Fethullah Gülen'e bir destek bu.. .

N.V: Tabii. Fethullah Gülen, 35 sene, bizim gibi yüz binleri, yapmış olduğu çıkışlarla, takiyelerle, gözyaşlarıyla, camiyi ve cemaati kullanarak aldatabildiyse; onun sadece açtığı okulları gören aydınları, devlet adamlarını da çok rahat bir şekilde yanıltmış olabileceğini söylüyorum.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan