Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV Nasıl Kuruldu?

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 19:28

Merdan YANARDAĞ:
Sistem böyle işledi yani. Bu paralar belli bir merkezde toplandı ve daha sonra iş kuruldu bunlarla.

Nurettin VEREN: Tabii. Bakın şimdi. Yurtlardan okullara, okullardan üniversite hazırlıklara daha sonra üniversitelere, hastanelere.. . Daha sonra da bir Zaman Gazetesi-nin satın alınması var ki bunların hepsi milletin katkısıyla, imece usulü ile yapılmıştır. Samanyolu Televizyonu aynen bir cami gibi milletin malıdır aslında. Samanyolu Televizyonu imece usulü ile göstermelik olarak boş kağıda imza atan insanlar ortak gösterilerek kuruldu. Aynen bir camiye yardım düşüncesi ile imece usulü ile yapılmıştır. Belki siz camiye yardım yaparken makbuz alırsınız. Burada o da yok. Yani biz dinimizi anlatmak, ülkemizi anlatmak, ilmi ve bilimsel yayınlar yapmak üzere, özellikle Fethullah Gülen'in vaaz kasetlerinin yayınlanması için böyle bir televizyon düşüncesi var deyince; insanlar coştu ve bu paralar verildi. Zaman Gazetesi de aynen öyle.Yani insanlara alternatif bir gazete sunmak, iyi yayım yapmak, haklının yanında olmak amacıyla kurulduğu söylendi. Prensipleri de vardı. Hatta bunlardan bir tanesi; gazeteye, televizyona kesinlikle banka reklamı almamaktı.

M.Y: Sonra bunlardan vazgeçtiler herhalde. Çünkü banka reklamı var.

N.V: 20 sene banka reklamı almadı bu gazete. Bankadan alman faiz haram kabul edildi, bankacılar ve bankada çalışanlar da ayrılmaya teşvik edildi ve bu gazete de reklam almadı. Zaman Gazetesi'nin 20 senelik arşivlerine bakarsanız görürsünüz. Ama bakın; yine aynı düşünce, aynı otorite bir gün geldi ve gazetenin banka reklamı almasına da evet dedi. O günkü mantalite buydu. Siz bazı finans kurumları helaldir dediğiniz zaman, öbürlerinin hepsi haramdır gibi bir durum ortaya çıkar. Toplum başörtülü başörtüsüz, helalciler haramcılar, faize evet diyenler-hayır diyenler olarak bölündü. Hatta bize kola içmek bile Fethullah Gülen tarafından haram diye öğretildi. Şimdi insanların beynini, kalbini bu kadar kurcalarsanız, inançlarıyla bu kadar oynarsanız insanlar hipnozlanmış gibi olur yahut da çip takılmış mahluklara döner. Artık hiçbir şekilde irade sergileyemezler. Hiçbir tenkitte bulunamazlar. Hiçbir itirazda bulunamazlar. Sadece kayıtsız şartsız emirleri uygulayan robotlar haline gelirler. Ben böyle bir toplu hipnozdan uyandım işte.

Bakın ben belge ve delil olarak söylüyorum. Asya Finans bir anda Bank Asya oldu. Kimin emri ile oldu? Bank Asya'yı kuran veya Asya Finans'ı kuran Fethullah Gülen. Şimdi tabii kağıt üzerinde diyecek ki; bunun belgesi mi var. Bütün okulların, gazetenin, Samanyolunun ve bütün şirketlerin ismini dahi koyan Fethullah Gülen'dir. Bir liraya kadar paranın muhasebesinin bile kendi talimatıyla tutulduğu bir örgüt lideri ve örgütle karşı karşıyayız. Ama siz bunun belgesini bulamazsınız. Çünkü hiçbir illegal örgütün kayıtlı belgesi bulunmaz. Hiçbir mafya ve hiçbir kayıt dışı sistem kayıtlarını kendi liderinin üstüne zaten yapmaz. Ama talimatlar onun eliyle yapılır, işte bakın nasıl itaate alıştırılmış ve bağımlı hale gelmiş bir kitle var. Rakamsal boyutunu söyleyeceğim şimdi; 20 yıl faiz haram deyip Asya Finans'ı bir anda banka yapmasına toplumdan hiçbir tenkit yok.

O gün Fethullah Gülen o insanlara takiye yapıyordu. Bugün de Müslümanlara takiye yapıyor. Yani o gün o insanları idare ederken; hain, kafir, dinsiz ve haram yiyenler diye ayırdığı kitleden uzaklaşıp bugün bunda bir mahsur yoktur, diyerek Müslümanlara yöneldi. Olabilir demeye başladı. Takiyesinin her branşta ve her alanda olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Ve cemaatin itaatini ve parasal gücünü şöyle ifade edeyim. Asya Finans Bank Asya olduktan hemen 15-20 gün sonra borsaya kota edildi. Ben gazetede bulunduğum zaman, borsa verilerini dahi gazeteye koymak, futbol verilerini dahi yayımlamak haram düşüncesi ile yasaktı. Şimdi birden bire bu kadar kapalı bir toplum, açıldı. Buradaki anlayış şu: Kafir insanları aldatmakta hiç mahsur yoktur. Bu bir taktiktir. Burası bir "Dar-ül Harp"tir. Bu bir harp stratejisidir. Böyle deyip kendi insanlarının ünitelerini ve kendi milletini idare edilecek ahmaklar olarak veya karşı cephe olarak takdim etti.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir