Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen'in Sahte Doğum Günü

Arkasında neler yatıyor?

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen'in Sahte Doğum Günü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 19:18

'Atatürk Deccal, Gülen Kurtarıcı!'

Merdan YANARDAĞ:

Kendisi, bildiğim kadarıyla 38 doğumlu olduğunu söylüyor çevresindekilere. Gerçekte kaç yaşında?

Nurettin VEREN:

Bundaki amacı Atatürk'e atıfta bulunmak. "Ben o ölünce doğmuşum. Belki aynı gün, belki aynı saat" diyerek imalı bir şekilde Atatürk'ün ülkenin dinini imanını yok eden bir şahıs olarak vurgulayıp kendisinin de aynı tarihte doğduğunu söyleyerek büyük kurtarıcı olduğuna atıfta bulunmak istemektedir. Ki bizim yaşımız o zamanlar 16-17 idi, kendisi de bizden 7-8 yaş büyük, 1941 doğumludur. İşte daha o zamanlardan vuku bulan böyle bir tutkusu ve ütopyası var. Yani; Atatürk, vatan, asker, millet olgularına bakışıyla Fethullah Gülen'in bu istikamette oluşturduğu mistik bir atmosfer var. Yani ona göre Atatürk bir Deccal, kendisi de büyük kurtarıcı...

M.Y:

Sizin eleştirileriniz vardı. Bunu sistematik hale getirmeye başladınız 1995 yılından itibaren. Ancak, kendisi bu eleştirilerinizi kaldıramadığı ve sizi artık bir tehdit olarak görmeye başladığı için 95'ten itibaren bir ayrılık başladı, 2000'e doğru da bu ayrılık derinleşti ve 2001'de de koptu. Bu anlattığınız olay çok ilginç tabii, sizi FBI ve CIA aracılığıyla öldürtmek istemesi, bunu yapamayınca da kendisinin denemesi.

N.V:

Bu isterse bir cinnet ve hezeyan sonucu olsun, isterse anlık bir hadise olsun, böyle gönül insanı olarak nitelendirilen, bir Yunus Emre, bir Mevlana gibi takdim edilen bir insanla hiç örtüşmeyen bir davranış şekliydi. Kaldı ki biz, fakir insanlara okul açmak, yurt açmak, burs temin etmek için yola çıkmıştık. Yani bu hedeflerde ben bir mahsur görmedim. Üniversiteyi gece okuyarak bitiren bir insan olduğum için, eğitim sıkıntısı çeken fakir Anadolu insanına bir eğitim olanağı sunmayı , cami yaptırmak kadar kutsal bir ibadet olarak gördüm. Fethullah Gülen ile biz bu noktadan yola çıktık. Ben bunlarda bir mahsur görmedim.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir