Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen Nurettin Veren'i Öldürtmek İstedi

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Fethullah Gülen Nurettin Veren'i Öldürtmek İstedi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 20 Kas 2010, 19:15

'Fethullah Gülen Beni Öldürtmek İstedi!'

Merdan YANARDAĞ:
Peki ne oldu Amerika'da, nasıl oldu size yönelik bu saldırı?

Nurettin VEREN: Tabii ben davalardan da, suç duyurusu hakkımı saklı tutarak, bir davet bekliyorum. Aynı malikanede 30 gün beraber kaldık. 137 dönümlük malikanede, Pensylvanya eyaletinde New York'a 2.5 saatlik mesafede, içinde sekiz tane villa var. Tabii burada örgütün hizmet eden elemanları, sadık kullar, sadık bendeler de bulunuyor. Bu villalarda sözüm ona çok mütevazı bir şekilde kalarak Amerika'da ikamet ediyorlar. Hizmetçiler, yandaşlar, taraftarlar ve naipler, vekiller... İşte ben burada otuz gün kaldıktan sonra, son gün bir tartışmanın ardından Fethullah Gülen üzerime yürüyüp bana "Sen buraya bana suikast yapmaya geldin, ben bunu biliyorum" diye bağırmaya başladı. Yanındakilere ki yetkili merciler isterlerse tek tek isimlerini de verebilirim "FBI'a ve CIA'e haber verin, öldürtün bunu" şeklinde emirler yağdırmaya başladı. Hatta devletin kendisine koruma niyetiyle vermiş olduğu polis arkadaşlara da silahlarını çekip beni öldürmelerini söyledi. O polisleri de şahit gösterebilirim.

M.Y: Şu anda Türk devletinin verdiği görevle bazı polisler orada Fethullah Gülen'i mi koruyorlar?

N.V: Tabii... Acaba gerçekten Türkiye'den oraya Türk polisinin Fethullah Gülen'i korumakla gönderilmesinin yasal prosedüre uygunluğu var mıdır? O polis arkadaşımız ki ben yakın tanıyorum kendisini oraya kendi isteğiyle mi gitmiştir yoksa oraya Fethullah Gülen'in özel isteğiyle mi gitmiştir bilemiyorum. Ama sürekli yanında bulunan arkadaşa, "Çabuk silahını çıkar ve onu öldür. FBI'a ve CIA'e haber verin ve Nurettin Veren'i öldürtün" şeklinde emirler yağdırmıştır.

M.Y: Bu olay 2001'de mi oluyor?...

N.V: Evet. Olayın şahitleri var. Yaşayanlar var. F. Gülen nasıl bir gönül insanı, nasıl merhametli bir insan? Bir karıncayı bile incitmeyen bir insan olarak takdim edilen biri bunları söylüyor. Bana ağır gelen Merdan Bey, "FBI'ı ve CIA'i çağırın, öldürtün şunu!" şeklinde konuşmasıydı. Kendisi orada çekip silahı beni vursaydı bu kadar yaralayamazdı. 35 yıl önce millete hizmet için yola çıktığı bir arkadaşını FBI ve CIA'e öldürtmek istiyor. Tabii olay o kadar hızlı bir şekilde cereyan ediyor ve cinnet noktasında devam ediyor ki, yanındaki arkadaşlar verdiği emri yerine getirmeyince şöminenin önünden demiri kaptığı gibi -tabi i gayet büyük bir demir, Nazlı Ilıcak'ın deyişiyle mangal maşası değil üzerime hücum etti. Sonunda yirmi otuz kişinin sarsmasıyla beraber aşağı kata indirilip bir arabaya karga tulumba atılıp eşyalarımı bile alamadan saat gecenin birinde New York'un ortasına bırakıldım. Bunu yapan arkadaş da daha sonra beni kurtarmak için yaptığını söyledi. Tabii bu isimler bende saklı. Hukuki bir süreç başlatılırsa bunları söylerim, şahadetlerine müracat edilir.

Kaynakça
Kitap: Türkiye Nasıl Kuşatıldı? Fethullah Gülen Hareketinin Perde Arkası
Yazar: Merdan Yanardağ, Nurettin Veren, Adil Serdar Saçan
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir