Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Maltepe Askeri Lisesi'ne Sızma Çalışmaları

Burada Nurettin Veren'in Onurlu ve Şerefli Çalışmaları hakkında bütün konuları başlıklar halinde bulabilirsiniz. Yıllardır Fethullah Gülen'le beraber çalışmış olan Nurettin Veren Fethullah Gülen Terör Örgütü hakkında bütün gerçekleri açıklıyor.

Maltepe Askeri Lisesi'ne Sızma Çalışmaları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 29 Ara 2010, 19:39

MALTEPE ASKERİ LİSESİ'NE SIZMA ÇALIŞMALARI

Yapılan istihbari çalışmalar sonucu Maltepe Askeri Lisesi öğrencilerinin zaman zaman üzerlerindeki üniformalarını çıkararak, sivil kıyafetler ile bazı evlere gidip irticai faaliyetlerde bulunduklarının tespit edilmesi üzerine 13.03.1999 günü "Zeytinlik, 1133'ncü Sokak, Sakaryalı
Apartmanı, Daire:4" adresine gelinmiş ve Murat YANIK, Mustafa SOYSAL isimli Maltepe Askeri Lisesi öğrencilerinin evde olduğu görülmüştür.

Evde yapılan aramada:

"Yaralıyımı" isimli kaset, Fethullah GÜLEN'e ait 2 adet kaset, "Sevgili Peygamberim-4" isimli video kaseti, 17 adet içeriği belli olmayan teyp kasetleri, Fethullah GÜLEN'in yazdığı kitaplar, Adil SÖNMEZ'in yazdığı "Fethullah GÜLEN Gerçeği" isimli kitap, Said-i Nursi'nin Lemalar, Mektubat, Kastamonu Laikası, Tarihçeyi Hayat isimli kitaplar ele geçmiştir. Yine aynı nedenlerle "Gürçeşme Caddesi, No: 105, Daire: 2" adresinde Niyazi COŞKUN, Salih ÇAVDAR, isimli Maltepe Askeri Lisesi öğrencileri ile Muharrem ÖZDEMİR isimli Uludağ Üniversitesi öğrencisi ve Rahim EMSEN isimli sivil, evde yakalanmışlardır.

Bu evde yapılan aramada:

Fethullah GÜLEN'in vaazlarının bulunduğu "Minberden Yükselen Ses" isimli kasetler, Fethullah GÜLEN'in yazdığı Çağ ve Nesil, Yitirilen Cennete Doğru isimli kitaplar, Said-i Nursi'nin yazdığı Lemalar, Mesnevii Nuriye isimli kitaplar ele geçmiştir. Maltepe Askeri Lisesi öğrencisi Mustafa SOYSAL ifadesinde şunları söylemiştir: Askeri Liseye girmemi o zaman kim olduğunu bilmediğim Ömer isimli bir ağabeyim tavsiye etti, bu şahıs derslerinde başarılı olan öğrenciler ile konuşuyordu, okulda bulunan Tuğrul ve Serkan isimli öğrencilere Ömer isimli bu şahıs ders veriyordu ve yemek yediriyordu. Bu şahsın evine gidiyorduk, bu evde bizlere çok iyi muamele ediliyor ve yemek veriliyordu. Bu eve tekrar tekrar gittik, bu eve giden öğrenci sayısı 6 kişi idi, daha sonra bu öğrencilerden İhsan isimli öğrenci başka bir şeyhe takıldı. Bedeni durumu iyi olmayan Said isimli öğrenci ile Ömer ilişkisini kesti. Sınavlara giren Veysel isimli öğrencinin apandisiti patladı. Yemen isimli öğrenci Kuleli Askeri Lisesi imtihanlarını kazandı. Ben Murat YANIK ile birlikte Maltepe Askeri Lisesi'ni kazandım. Okula başlamadan evvel bize dini konulardan ve Orta Asya'da açılan okullardan bahsettiler.

Maltepe Askeri Lisesi'ne girdikten sonra bize "Sahabi mertebesine ulaştığımızı, kurallara uymadığımız takdirde Allah tarafından cezalandırılacağımızı" söylediler. Maltepe Askeri Lisesi imtihanlarına girmeden evvel, imtihanlar için Sultanbeyli'de yeni açılmış bulunan isimsiz bir dershaneye gittik, ayrıca devam etmekte olduğumuz evde de bizlere ders verildi, bu arada Fethullah GÜLEN ile ilgili video kasetleri izlettirildi ve teyp kasetleri dinlettirildi. Maltepe Askeri Lisesi imtihanları için bizlere form doldurttular. Ömer isimli şahıs bizleri Sultanbeyli'de bulunan belediye arazisinde koşturuyordu, ayrıca daha önceki yıllarda Maltepe Askeri Lisesi imtihanlarında sorulan soruları ezberlettiler, mülakatta neler yakacağımızı anlattılar. Bilahare Murat YANIK ile birlikte Maltepe Askeri Lisesi'nin imtihanlarını kazanıp İzmir'e geldik.

İzmir'e gelmeden evvel Ömer bizlere birer saat hediye etti. İzmir'de hazırlık sınıfı boyunca 15 günde bir Ömer İzmir'e geldi. Bir evde buluştuk. Bu buluşmalar periyodik olarak yarıyıl sonuna kadar devam etti. Birinci sınıfı geçtikten sonra yaz tatilinde Ömer bizi İstanbul Bağlarbaşı'nda bir eve götürdü. Oramda Alpay ve Hasan KEMERTAŞ ile tanıştırdı. Alpay'ın verdiği randevu ile daha sonra İzmir Amerikan Kız Lisesi önünde buluşma yaptık. Abdullah isimli öğrenci de bu buluşmaya geldi. Alpay bizi "Zeytinlik Mahallesi, 1133'ncü Sokak, Sakaryalılar Apartmanı, Daire: 4" adresinde bulunan eve getirdi, bu eve gelmeden evvel Alpay'ın talimatı ile bir sokak geride bulunan züccaciye dükkanında elbiselerimizi değiştirip sivil giyindik. Buluşma yaptığımız evde bize yemek verildi, ihtiyacımız olup olmadığı soruldu. 15 günde bir bu evde buluştuk... Bu eve gelmeden evvel elbise değiştirmek içinde züccaciye dükkanını 6-7 defa kullandık. Daha sonra deşifre olmamak için züccaciye dükkânını bırakıp Alpay'ın tarifi ile sırası ile Alsancak bölgesinde bulunan Baran Lokantası'nı, daha sonra Yenişehir, Gaziler Caddesi üzerinde bulunan Baran Lokantası'nı ve nihayet Zeytinlik Mahallesi, 1140'ncı Sokakta bulunan Engin Ticaret'i kullandık ve buralarda resmi elbisemizi bırakarak sivil giyindik.

Ben bu faaliyetlere okula girerken bana yapılan yardımlar ve yakınlık dolayısıyla katıldım. Daha sonra bu faaliyetlerden çekilmek istedim. Ancak beni ve arkadaşlarımı çeşitli şekillerle tehdit ederek çekilmemizi önlediler ayrıca bu faaliyetleri başkalarına anlatmamızı engellediler. Bundan başka üçüncü sınıfta babamı kaybettim ve maddi sıkıntıya düştüm, bu şahıslar bana maddi imkânlar sağladılar bu nedenle bu şahıslara bağlandım. Bu cemaat mensupları hiç çekinmeden Atatürk'ü kötülediler. Kızların şeytan olduklarını, onlardan uzak durmamız gerektiğini söylediler. Bu evlerde yakalanan Murat YANIK, Hasan KEMERTAŞ, Yemen AÇıKGÖZ, Nidayı COŞKUN, Salih ÇAVDAR'ın ifadeleri de Mustafa SOYSAL'ın ifadelerini doğrulamıştır. 1999 yılı Mart ayında ortaya çıkan bu olay Fethullah GÜLEN Grubu'nun askeri okullara sızma faaliyetlerinin en çarpıcı örneklerinden biridir.

Askeri lise öğrencilerini ışık Evlerine çekerek beyinlerini yıkayabilmek için illegal bir şekilde disiplinli bir çalışma yapmışlardır. Bu bir örgüt çalışmasıdır. Bu öğrencilere maddi imkânlar da sağlayarak kendilerine bağlamışlardır.

Kaynakça
Kitap: Kuşatma, ABD'nin Truva Atı Fetullah Gülen Hareketi
Yazar: Nurettin Veren
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Nurettin Veren Bütün Gerçekleri Açıkladı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir