Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cemaat devleti ele geçirdi

Burada Ergenekon Tertibinde tutuklanan Ahmet Sık'ın "İmamın Ordusu" adlı çalışmasının bütün konularını başlıklarıyla bulabilirsiniz.

Cemaat devleti ele geçirdi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 07:10

Cemaat devleti ele geçirdi

600 sayfalık kitabın ilk kısmında Avcı, polislik görevindeki anılarından ve Kürt sorununa ilişkin bir takım siyasi çözüm önerilerinden bahsediyordu. Fırtına koparan ise Fethullahçıların emniyet başta olmak üzere bürokrasisindeki örgütlülüklerinin artık devleti ele geçirme biçimine dönüştüğü iddialarının dile getirdiği "Cemaat" başlıklı bölüm nedeniyle oldu. Özellikle AKP taraftarları ile cemaat medyası tarafından Avcı'nın, Anayasa'da kısmi değişiklikler öngören 12 Eylül 2010 referandumundan önce piyasaya çıkan kitabın ısmarlama olduğu ve zihinleri bulandırarak referandumda "hayır"cı kanadın önünü açma saiki ile hareket edilmesini sağlamak, Ergenekon ve Balyoz soruşturmaları ile yakın arkadaşı olan Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan hakkında yürütülen soruşturmayı akamete uğratmak için kitabını yazdığı öne sürülüyordu. Bu iddiaları kanıtlamak için de "yandaş" diye anılan medyada adeta bir savaş başlatılmıştı. Avcı kitabında Emniyet, yargı ve TSK içindeki Fethullahçı yapılanma sorunun çözülmesi gerektiğini, aksi halde insanların özgürlüğü ve hayatı ile özel sektör ile holdinglerin tehlike altında olduğunu dile getiriyordu. Avcı, cemaate bağlı polislerin, savcıların cemaatin amaçlarına göre davrandığını belirtirken Emniyet'in de cemaate bağlı imamlar tarafından yönetildiğini de söylüyordu. Özellikle büyük illerde görevli polislerin bir kısmının sorumluları olan Emniyet Müdürleri ve valileri değil cemaat imamını amirleri olarak kabul ettiklerini belirten Avcı, "Hatta etrafları cemaat mensubu müdür ve amirler tarafından sarılmış durumda. Bu durumun farkındalar ve kısmen biliyorlar ama bilmiyor gibi davranıyorlar. Bazı operasyonları kendileri değil, cemaat yanlısı polisler ile cemaat yanlısı savcılar cemaat imamlarının talimatları ile yürütüyorlar... Olay bir örgütün, cemaatin devlet içerisindeki elemanları vasıtasıyla yürüttüğü örgütsel bir faaliyettir, karşımızdaki kişiler polis, hâkim ve savcı değil, örgütün cemaatin elemanlarıdır. Devletin hukukunu değil, cemaatin talimatlarını yerine getirmektedirler. İstanbul, Ankara, Erzurum ve İzmir'deki bazı özel yetkili savcılar ile bu iller dışındaki bazı polis birimleri arasında illegal bir ilişkinin varlığı açıkça gözükmektedir... Gördüğüm manzara korkunç, kadrolu devlet adamları devleti yönetemiyor. Emniyet Genel Müdürü, hatta İçişleri Bakanı haklı olduğunu bildiği bir kişiyi, doğruluğundan emin olduğu bir olayı ya da davayı savunamıyor, güvendiği ve inandığı adamları tuzağa düşürülüyor, haysiyetleriyle oynanıyor ama onlar bu kişilere sahip çıkamıyorlar. Kozanlı Ömer kod adlı Osman Hilmi Özdil mi yoksa Emniyet Genel Müdürü, Daire Başkanları mı polis teşkilatını yönetiyor?" diye soruyordu.

Kaynakça
Kitap: İmamın Ordusu, “Dokunan Yanar”, Cemaat emniyette nasıl örgütlendi?
Yazar: Ahmet Şık
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Cemaat devleti ele geçirdi

Mesajgönderen SaNaL_KraL » 09 Haz 2011, 00:55

Evet bugun güzel yurdumuz atatürkün kurduğu cumhuruyet rejiminden uzaklaştırılmak istenmekte ve cemmatleşme süreci içersine sokulmaya çalışılmaktadır bundan yine en çok payı biçen ABD olmuştur.
SaNaL_KraL
Kısa Dönem Er
 
Mesajlar: 9
Kayıt: 12 Nis 2011, 01:58


Dön İmamın Ordusu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron