Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethullah Gülen ve AKP'ye Siyonist yakıştırması

Burada Ergenekon Tertibinde tutuklanan Ahmet Sık'ın "İmamın Ordusu" adlı çalışmasının bütün konularını başlıklarıyla bulabilirsiniz.

Fethullah Gülen ve AKP'ye Siyonist yakıştırması

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 06:53

Fethullah Gülen ve AKP'ye Siyonist yakıştırması

STV Haber'le başlayıp Zaman gazetesiyle devam eden haberler cemaat bağlantılı tüm yayınlarda ve internet sitelerinde yer almıştı.

Derken, 24 Mart 2009'da Ergenekoncu olmakla suçlanan DK de bir bildiri yayımlayarak hem haberi yalanlıyor hem de AKP ve Fethullah Gülen'i ağır sözlerle eleştiriyordu:

"Fethullahçı medya karşı devrimin topyekûn saldırır borazanının çaldı!" başlıklı bildiride Fethullah Gülen siyonist olmakla suçlanıyordu. "İt ürüyor, demek ki kervan yürüyor" diye nitelenen haberlerle ilgili de, "Fethullahcı medyanın tipik sofu alıklığının ürünü ilkel demagoji ve yalanlardır... Ekonomik kriz Ergenekon çuvalının içine konularak örtülmeye çalışılıyor... STV Haber kanalının yayınları, işçi sınıfına yönelik saldırıların başlayacağının göstergesidir" denilerek, Fethullah Gülen ve cemaatinden "Amerikancı - Siyonist" diye bahsediliyordu. Bildiride, Desa direnişi için de, "Bizim ne yazık ki yiğit Desa işçilerinin örgütlenmesinde ve direnişinde herhangi bir katkımız olmadı. Onlara ve mücadelelerine duyduğumuz saygı, sempati ve gönül bağının dışında organik bir ilişkilenmemiz de olamadı. Keşke olabilseydi. Devrimci Karargâh, Desa işçisiyle gıyaben de olsa siper yoldaşlığını paylaşmaktan onur duymuştur, büyük güç almıştır."

Kaynakça
Kitap: İmamın Ordusu, “Dokunan Yanar”, Cemaat emniyette nasıl örgütlendi?
Yazar: Ahmet Şık
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İmamın Ordusu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir