Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Arslan, Küçük'e yeşil pasaport verdi iddiası

Burada Ergenekon Tertibinde tutuklanan Ahmet Sık'ın "İmamın Ordusu" adlı çalışmasının bütün konularını başlıklarıyla bulabilirsiniz.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 06:19

Kısmetim-1 adlı geminin de, içinde uyuşturucu varmış gibi gösterildikten sonra boş halde iken kasıtlı olarak batırıldığını öne süren Baybaşin, "Kısmetim-1 yakalanmadan yedi-sekiz ay önce emniyet ve istihbarat birimleri bu gemiyi konuşuyorlardı. Gemi Dubai Ajman limanındayken bir personelinde 12 kilogram eroin yakalandı. Bundan ötürü Kısmetim-1 limanda bir yıl bekletildi. ABD, İngiliz, Interpol ve Dubai görevlileri Kısmetim-1 gemisini didik didik aradı. Bir gram uyuşturucu yoktu gemide. Ancak o dönemde, Türkiye'ye gemilerle uyuşturucu geldiği, bunların Avrupa ve dünyaya satılmak üzere hazırlandığı konuşuluyordu. Yahya Demirel, Emin Arslan ve Mestan Şenel ile bu gemi konusunu çok kez konuştum. Ayrıca, bu gemi gibi o yıllarda onlarca uyuşturucu yüklü gemi ülkeye gelerek, pazarlandı. Aynı şekilde Azerbaycan üzerinden araçlar da uyuşturucu madde getiriyordu" diyordu. JİTEM kurucularından Ergenekon sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük'le, Mehmet Emin Arslan'ın birçok ortak iş yaptığını anlatan Baybaşin, "1991 yılında Emin Arslan, Veli Küçük'e verilmek üzere altı adet sahte yeşil pasaport ve aynı pasaportlar için kimlik ve silah ruhsatı ile birlikte silah götürüp Üsküdar'da bir oto galerisinde bırakmışlardı. Veli Küçük para yerine Mehmet Emin Arslan'a bir Mercedes araba teklif etmişti. Arslan, Küçük'ün onlara vermek istediği arabayı Vatan Caddesi'ndeki benim oto alım-satım yerime getirdiler. Arslan değerinden fazla para istiyordu. Beyaz bir Mercedesti. Mestan Şenel'de İstanbul Narkotik Şube Müdürü'ydü" diye iddialarda bulundu. Baybaşin'in mektubunda birçok ismi de dâhil ederek Emin Arslan'ı suçluyordu. Ancak iddialarına konu olan tarihlerde Arslan, henüz KOM Dairesi'nde değil, İstihbarat Dairesi'nde görevli olduğu gibi karaciğer rahatsızlığı nedeniyle de yurtdışında tedavi görüyordu.

Kaynakça
Kitap: İmamın Ordusu, “Dokunan Yanar”, Cemaat emniyette nasıl örgütlendi?
Yazar: Ahmet Şık
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön İmamın Ordusu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir