Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

28 Şubat'tan sonra parola sistemi değişti

Burada Ergenekon Tertibinde tutuklanan Ahmet Sık'ın "İmamın Ordusu" adlı çalışmasının bütün konularını başlıklarıyla bulabilirsiniz.

28 Şubat'tan sonra parola sistemi değişti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 04:10

28 Şubat'tan sonra parola sistemi değişti

Polis örgütü içindeki örgütlenmede, cemaatin tüm bireyleri, gizliliğe düzenli bir biçimde uyuyorlar. Üst grup tarafından gelen tedbirler ve kararlar, kademeli olarak alt gruplara iletiliyor. Kararların uygulanıp uygulanmadığı 'imam'lar tarafından kontrol ediliyor. Raporda, MGK tarafından kabul edilen 28 Şubat 1997 kararlarından sonra cemaatin 'tedbir ve parola sistemini' değiştirdiği kaydediliyor ve alınan önlemler sıralanıyor. Bu önlemlerin başında, 'işyerinde ve oturulan çevrede laik ve Atatürkçü bir hava' yaratılması geliyor.

Raporda şunlar belirtiliyor:

'Hoca Efendi cemaatinin elemanları, 'Şu an sırtınızda yumurta küfesi taşıyorsunuz. Yanlış bir hareketiniz geri dönülmeyecek hatalara sebebiyet verecektir. Sizler, Hitler'in tankları gibisiniz. Hitler, Rusya'ya doğru ilerlerken, karşısına çıkan bataklıkları aşmak için tankları bataklıklara saplayıp, kendilerini feda ederek arkadan gelenlere yol açmaları gibi, sizler de bu tür fedakârlıklar yaparak, sizden sonra geleceklere ortam hazırlayacak ve cemaatin teşkilatı ele geçirmesini sağlayacaksınız' parolasıyla hizmet etmektedirler'.

Kaynakça
Kitap: İmamın Ordusu, “Dokunan Yanar”, Cemaat emniyette nasıl örgütlendi?
Yazar: Ahmet Şık
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İmamın Ordusu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir