Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fethulah Gülen'in adının geçtiği fezleke

Burada Ergenekon Tertibinde tutuklanan Ahmet Sık'ın "İmamın Ordusu" adlı çalışmasının bütün konularını başlıklarıyla bulabilirsiniz.

Fethulah Gülen'in adının geçtiği fezleke

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 03:37

Fethulah Gülen'in adının geçtiği fezleke

Polis müfettişleri İsmet Sezgin Şenel ile Nihat Dündar'ın, 1991 yılında Akademi'de yaşanan hileli kura olayıyla ilgili başlattıkları soruşturmadan, birkaç kişiye ceza verilmesi dışında tatminkar bir sonuç çıkmamıştı. İsimleri belirlenerek kurumdan uzaklaştırılanlar buzdağının görünen yüzüydü. Geride kalanlara da ulaşılabilmesi için çalışmalar sürdürüldü. Birkaç ay sonra da, dönemin Emniyet Genel Müdürü Yılmaz Ergun zamanında Emniyet teşkilatı içindeki Fethullahçı yapılanmaya ilişkin iki yeni soruşturma açılmış hatta bu soruşturmalarla ilgili 1992 yılında iki ayrı fezleke hazırlanmıştı. Fethullah Gülen'le birlikte Akademi dışından cemaat üyelerinin de aralarında bulunduğu çoğu emniyet görevlisi olan ilkinde 102, ikincisinde de 93 zanlı hakkında Ankara DGM Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu. Polis Akademisi'ndeki 1988-1991 yılları arasındaki gelişmeleri değerlendiren yazı, soruşturma ve suç duyuruları Polis Akademisi'nden sicil puanı düşürülerek atılan R.Y. (Bilin diye yazıyorum kullanmayın Rafet Yılmaz) isimli öğrencinin Ankara İdare Mahkemesi'ne açtığı yürütmenin durdurulması istemli dava üzerine açılmıştı.

Sen misin cemaaten ayrılan?

Akademi son sınıfta iken mezuniyetine 1 gün kala disiplin puanı düşürülerek atılan R.Y., okulda faaliyet gösteren ve kendisinin de içinde yer aldığı cemaat yapılanmasından çıkması üzerine haksız biçimde sicil puanı düşürülerek atıldığını öne sürüyordu. İddialar üzerine açılan soruşturmalarda sonunda da iki ayrı fezleke hazırlanmıştı. Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Emniyet İDB'ce yapılan her iki suç duyurusunda da "Fethullah Gülen'in Talebeleri" isimli bir örgütün Emniyet teşkilatı içinde örgütlenme çalışmaları yürüttüğünden bahsediliyordu. Ancak bu iki suç duyurusundan da sonuç alınamayacak ve Ankara DGM takipsizlik kararı verecekti. Birkaç yıl sonra da tüm Türkiye'nin konuştuğu Emniyet teşkilatı içindeki skandallar ardı ardına patlayacaktı. Cemaat kılıçlarını çekmişti. Çünkü suçlananlar teşkilattaki Fethullah Gülen örgütlenmesini ortaya çıkarmaya çalışan emniyet yetkilileriydi ve bu savaşın galibi de her zaman olduğu gibi cemaat yanlıları olacaktı.

Kaynakça
Kitap: İmamın Ordusu, “Dokunan Yanar”, Cemaat emniyette nasıl örgütlendi?
Yazar: Ahmet Şık
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Fethulah Gülen'in adının geçtiği fezleke

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 03:42

Mezuniyetine 1 gün kala atıldı

Fezlekede hem mağdur hem de tanık olarak adı yazılan R.Y.'nin 1987'de Polis Akademisi'ne girdiği belirtilerek, "Okula girdikten sonra geçmişte olduğu gibi dini vecibelerini yerine getirmeye devam etmiş, bilahere okulda bulunan örgüt organizasyonuna mensup dini inanç ve esasları temel kabul edip faaliyet gösteren kişiler tarafından kendisine yaklaşılarak, kişinin bazı zaaflarından da yararlanılarak söz konusu grubun içerisine dâhil edilmiştir. Bu grubun içerisine girdikten sonra, eğitim çalışmalarına katılmış ve okulun son sınıfına kadar aynı grubun içersinde faaliyetine devam etmiştir. Zaman içerisinde malum grubun sorumlularıyla ters düşmesi üzerine bu teşkilat tarafından dışlanmış ve okul idaresinin de söz konusu grubun görüşlerine yakın hareket etmesi sonucu, okulu bitirme sınavlarına bir gün kala disiplin puanlarını düşürmek suretiyle okuldan atılmıştır" denildi.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön İmamın Ordusu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir