Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Askerin psikolojik savaş hamlesi

Burada Ergenekon Tertibinde tutuklanan Ahmet Sık'ın "İmamın Ordusu" adlı çalışmasının bütün konularını başlıklarıyla bulabilirsiniz.

Askerin psikolojik savaş hamlesi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 02 Nis 2011, 03:14

Askerin psikolojik savaş hamlesi

Cemaatin emniyet içinde başlattığı örgütlenme hamlesinin önü süreç içinde kimi zaman basında yer alan haberler ya da kurum içinden yapılan ihbarlarla kesilmek istendi. Ama bu çaba da bir yere ulaşamadı. İlgili devlet istihbarat kuruluşlarının yürüttüğü çalışmalara, ihbarlara ve ele geçen bilgi ve belgelere rağmen Fethullahçılıkla suçlananlar yerine, disiplin yönetmelikleri ve yasalar hep bu yapıyla mücadele edenlere karşı uygulandı. Bu gerçekten yola çıkarak Fethullahçılığın geldiği noktayı tehlike olarak gören ve kendisine hedef seçen kurumların başında TSK geliyordu. Cemaatin kendi içlerine de sızma çalışmalarını, Ergenekon ve ilgili soruşturmalarda görüldüğü üzere kimi zaman yetersiz de kalarak önlemeye çalışan TSK, özellikle 28 Şubat 1997'deki postmodern diye anılan darbe sonrasında her alanda iktidarı ele geçirmişti. Siyasal alanda ağırlığını ve demokrasi üzerindeki gölgesini fazlasıyla hissettiren ordunun en büyük desteği aldığı o dönem medyasının yaptığı haberlerle ülkede adeta cadı avı başlatılmıştı.

Tıpkı bugünlerde, sistemin işine gelmediği herkesin Ergenekoncu olarak fişlenmesine benzer bir şekilde siyasetçisinden, öğretmenine, bürokratından, sermaye sahibine kadar herkes şeriatçı, tarikatçı ya da cemaatçi olmakla suçlanıyor bu suçlamalarda yürütülen psikolojik savaş unsurlarıyla destekleniyordu.

Kaynakça
Kitap: İmamın Ordusu, “Dokunan Yanar”, Cemaat emniyette nasıl örgütlendi?
Yazar: Ahmet Şık
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön İmamın Ordusu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron