Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP'nin Anayasa Yapma İştahını Anlayan Var Mı ?

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

CHP'nin Anayasa Yapma İştahını Anlayan Var Mı ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Eki 2011, 02:43

CHP’NİN YENİ(!) ANAYASA YAPMA İŞTAHINI ANLAYAN VAR MI

Resim

CHP kendini “Yeni”(!) Anayasa hazırlamaya kilitlemiş görünüyor. Kimsenin CHP yönetimindeki bu ”Yeni”(!) Anayasa iştahını anladığını sanmıyorum.

AKP’yi anlayabilirsiniz. Onlar emek verdiler; Allah var! Çalıştılar, ilmek ilmek ördüler, 12 Eylül Referandumu ile denemesini de yaptılar, Bekir Coşkun'un vurguladığı gibi “İşgal Tamam, Sıra Tapuda...” anlayışıyla altın vuruşa hazırlanıyorlar!

Peki CHP’ye ne oluyor? Dünyada hiçbir siyasal parti, güçsüzken anayasa değiştirmeye kalkmaz! Kendisi iktidara gelinceye dek yapanı engellemeye çalışır!

*

Doğan çocuğun nasıl olacağı bezinden belli olur! AKP’nin 10 yıllık uygulamaları ve son “12 Eylül 2010 Referandumu”yla yapılan değişikliklere bakınca Anayasanın karakteri boyu posu kolayca anlaşılabilir! Üstelik AKP’nin Amerika’da herkesten gizli hazırlanan “Ergun Özbudun Anayasa taslağı”nı ne çabuk unuttuk!

Anlamamak için anlamak istememek gerek!

*

Şu işe bakın: Bu ülkede, köylüsünden kentlisine herkese sorun, “Meclis açılınca ilk ne görüşülsün?” diye hep bir ağızdan “Terörü!” derler! Bir hafta içinde 12 öğretmeni kaçırılmış bir ülke Türkiye!

Bizimkilerin derdi “Anayasa!”da Anayasa!

*
Basında şunları okudum son bir kaç günde:
Kılıçdaroğlu: "İhtiyacımız yeni Anayasa!” “Getirsin hükümet biz yardımcı olalım!” “Yeni Anayasa konusunda kapımız açık, bekliyoruz!” demiş. Sanki bu iş için Genel Başkan olmuş gibi enerjik.
Bunları duyunca inanın dizlerimin bağı çözüldü. Eskiden AKP’nin getirdiği her yasa bizi hop oturtup hop kaldırırdı. Şimdi muhalefet parti(leri)miz de sağolsunlar bu işkenceye katıldılar!

*

CHP’nin “yeni” yönetimine soruyorum; “yeni”(!) Anayasayla:

AKP’nin arka bahçesi haline getirilen Anayasa Mahkemesi’nin, HSYK’nin, Yargıtay’ın, Danıştay’ın yapısını eski haline getirebilecekler mi?

YÖK’ü kaldıracaklar mı? Memurlara grevli sendikal hak verecekler mi? Özelleştirmeler duracak mı? Özel Yetkili Mahkemeleri kaldırabilecekler mi? Basın özgür kalacak mı? Kanun Hükmünde Kararnamelerin uygulamaları kalkacak mı?

CHP tabanından hiç kimse buna inanmıyor. AKP bile bunları kaldıracağını söylemiyor zaten!

Kılıçdaroğlu öyle iştahlı ki, “Tutuklu vekillerin yeni Anayasa için bir şart omadığı”nı da peşinen “belirt”miş!

O zaman oynanan oyun nedir? “Yeni” Anayasada gizlenen yan nedir?

*

Ömer Dinçer, “Uzlaşma komisyonuna şartsız katılmalı partiler!” diyor.

Burada bir tuzak var: “Biz bildiğimiz Anayasa hazırlayacağız, yeter ki siz de masaya oturun! Türkiye’nin ortak Anayasasıymış gibi yasallaştırın, figüran olun; sonra ne yaparsanız yapın!” demek istiyor açıkça.

10 yıllık devr-i iktidarında AKP, CHP’nin 400 küsur önergesinden bir tekini bile dikkate almadı! Şimdi mi alacak?

*

AKP devletin kurumlarını "dönüştürürken" CHP’yi ortak etmeden başaramayacağı noktaya geldi. Burada da “Baykal kaseti!” çıkıverdi! Türkiye’yi kuran parti CHP, şimdi kurduğu ülkenin mezarı için kazma sallar hale geldi.

Hele bir de Sayın Kılıçdaroğlu’nun “Yapalım ama Cemil Çiçek’le!” demesi var ki dostlar başına. CHP tabanına, “AKP’yle değil de demokrat Cemil Çiçek”le iş yapıyoruz aldatmacası. AKP’nin “derin devlet”inin Cemil Çiçek olduğunu her CHP’li bilir çünkü!

*

CHP’nin uzlaşma komisyonuna verdiği iki isimden biri, (İsimlerini de siz merak edin!) Anayasa’dan “İlk dört madde kalksa ne olur ki! Devletin ideolojisi olmaz!” diye konuşan AKP’yle “Uzlaş”acağı kesin bir isim!

*

Tarih boyunca Türkler savaşta kazanmış, ama masada hep vermiştir! Çanakkale’de 200 bin şehit verdiler düşmanı geçirmediler, ama bir masada imzayı çakarak 50 İngiliz askerine İstanbul’un anahtarını verdiler!

Yeni(!) Anayasa ile birkaç yıl içinde Türkler, ülkelerinin en zengin bölgelerinden 3/1’ini haybeden kaybedecekler. Herkes işin sonuna geldiğimizi düşünüyor yurt dışından bakınca.

*

Yurt dışından bakınca Türkiye nazlı, güzel mi güzel bir kız.

Ama bahtsız mı bahtsız!

Maria Şatıroğlu

Odatv.com

30.09.2011 12:04

http://www.odatv.com/n.php?n=chpnin-yen ... 3009111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir