1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin

MesajGönderilme zamanı: 30 Eyl 2011, 00:49
gönderen TurkmenCopur
MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ZENGİN'İN AVUKATI ODATV'YE KONUŞTU

Polis baskını sonrasında gözaltına alınan CHP Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin’in avukatı Eren Sönmez, yaşanan bu süreci Odatv’ye değerlendirdi.

Savcının izni dışında emniyetin gözaltı işlemini yaptığını söyleyen Sönmez, “bir itibarsızlaştırma söz konusu” dedi.

İşte O Mustafa Zengin'in avukatı Eren Sönmez'in Odatv'ye söyledikleri:

“Bundan yaklaşık bir yıl önce Maltepe Belediyesi Senfoni Orkestrası ihalesinde usulsüzlük olduğu iddiasıyla Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada kapsamında, belediye başkanımızın ifadesi alınmak üzere bugün savcılığa davet edilmedi aslında, emniyet, polis vasıtasıyla savcılığa intikal ettirildi. Fakat biz burada bir usulsüzlük olduğunu düşünüyoruz. Çünkü belediye başkanımızın her gün belediyede olduğu, savcının daveti üzerine bu konuyla ilgili her türlü bilgi vereceği gün ve gün aşikardır. Fakat kamuoyuna böyle bir manipüle etme amaçlı bir usul tercih edildi. Ayrıca belediye başkanımız iki kerede Savcı Bey’den randevu talep etti; bilgi vermek için… Savcı Bey herhalde bunlara itibar etmedi ve bu şekilde bir usulü uygun gördü. Burada bir itibarsızlaştırma söz konusu olduğunu düşünüyoruz. Hukuken de usulen de bir hata olduğunu düşünüyoruz.

“SAVCININ TALİMATI OLMADAN POLİS GÖZALTI İŞLEMİ YAPTI”

Savcı Bey bize; “emniyete ve polise kesinlikle gözaltına almayın, ifade için buraya getirin” dedi. Ayrıca “gözaltı gibi bir işlemin olmadığını” belirtti. Ama tabiî ki yapılan bir gözaltıdır.

Burada bir yumuşatma söz konusu olduğu için davet ettik dediler ama sabahın erken saatlerinde emniyet teşkilatı dahi gelmeden birçok basın kuruluşu belediyemizin önündeydi. Ve sonra emniyet yetkilileri geldi ve başkanımızı götürdü. Bunun adı hukuken gözaltıdır.

“BASINDA YER ALAN HABERLER YALAN”

Dediğim gibi 1 yıl öncesinde yapılan bir ihaleyle alakalı olarak, ihalede usulsüzlük yapıldığını iddia ediyor. Hukuka, yasaya her şeye uygun bir ihaledir bu. Zaten Savcı Bey de öyle olduğuna inandı ki tutuklamaya bile sevk etmeden serbest bıraktı. Yani basında yer alan “tutuklandı veya tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.” diye bunların hepsi yalandır. Savcı Bey mahkemeye dahi sevk etmeden başkanımızı serbest bıraktı.”

Bize ulaşan son bilgilere göre serbest bırakılan Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin, hakkında “tutuklandı” şeklinde yalan haber yapan medya kuruluşları hakkında yasal işlem başlatacağını söyledi.

Odatv.com
29.09.2011 18:04


http://www.odatv.com/n.php?n=savcinin-t ... 2909111200