Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Hedef Her Zaman Askerler

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Hedef Her Zaman Askerler

Mesajgönderen TurkmenCopur » 30 Eyl 2011, 00:47

HEDEF HER ZAMAN ASKERLER

Askeri suçlamak için fırsat arayan bir anlayış var. Hastalıklı, sinsi, kim bilir hangi politik hesaplarla kurgulanmış bir kara propaganda biçimi bu...

Diyelim ki; asker operasyon yaptı, şu kadar sayıda PKK'lı öldürüldü. “Suçludur asker”, nasıl yapabilir bunu? PKK ile çatışmak suçtur! Örnek, 9 Mayıs 2011 günkü Sabah gazetesinde, Nazlı Ilıcak şöyle yazdı: “Sahi Tunceli'de 7 PKK'lı niçin öldürüldü? Bu emri kim verdi? O PKK'lılar gerçekten eylem hazırlığı içinde miydi? Yoksa ateşkes icabı sadece orada bekliyorlar mıydı?”

Suçlu asker! Yani asker dağda rastladığı eli silahlı PKK'lıya soracak, “siz eylem hazırlığı mı yapıyorsunuz yoksa ateşkes icabı bekliyor musunuz?”

PKK'lı “öyle bekliyoruz işte” derse , “peki o zaman, iyi beklemeler” deyip gidecek! Bunu yapmazsa barışı bozmakla suçlu olacak...

Diyelim ki, operasyon yaptılar ve Mehmetçik şehit oldu...

Suçlu bulmak kolay. Nazlı Ilıcak'ın 11 Ağustos tarihli yazısında, “Albayı, yarbayı hatta binbaşıyı sahada pek fazla göremiyoruz. Ölenler hep askere gönderilen gençler oluyor.”

Demek ki neymiş, bu kez de subaylar değil de erler şehit olduğu için suçluymuş asker!

Diyelim ki, askerler arazide veya karakolda saldırıya uğradı... Yine suçlu.

Bu kez de, “Vay tedbir alınmadı, vay yardım gelmedi, vay da vay...” Hatırlayın Silvan Saldırısını, “Ormanı askerler yaktı, helikopterler kendi askerimizi vurdu” diyorlardı. Şimdi de Pervari saldırısı ile aynı kampanya başladı. Mesela Zaman gazetesi manşet attı: “Şehit komutan saldırıdan 1 saat önce uyardı ama yardım gitmedi.”

İddiaların hepsi de “öğrenildi”, “ileri sürüldü”, “iddia edildi” gibi faili meçhul vurgularla bitiyor. Ve bu iddialar, PKK mermisinden daha fazla zarar veriyor askere. Bu kirli propagandanın amacı ne?

Öyle ya...

Ne kolay değil mi, askere vurmak? Dağda vurulduğu yetmiyormuş gibi bir de gazete köşelerinde, manşetlerinde kurşuna dizmek askeri... Ama neden?

Sorsan Müslümanlığı kimseye bırakmazlar; dillerinden Allah, vicdan, adalet gibi sözler düşmez.

Ama askeri, her durumda suçlamaktan, bir yara da kendileri açmaktan geri durmazlar.

Başbakan'ın özel temsilcisinin, Başbakanı temsilen PKK ile müzakereler yapmasına tek kelime edemezler; ama vururlar askeri gazete manşetlerinde...

Kolaydır ve de modadır bugünlerde askere vurmak. Yoluna mayın döşenir, pusu kurulur, ölürse öldüğü için, ölmezse de ölmediği için suçlanır. Olmadı hapse atılır. Modadır askere vurmak bugünlerde ve de kolay...

Mehmet Yiğittürk
Odatv.com
29.09.2011 04:33


http://www.odatv.com/n.php?n=hedef-her- ... 2909111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir