Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Alevilerden Hüseyin Çelik'e Çağrı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Alevilerden Hüseyin Çelik'e Çağrı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 09 Eyl 2011, 23:12

ALEVİLERDEN HÜSEYİN ÇELİK’E ÇAĞRI

Resim

Devlet yok; Tayyip Erdoğan ve avenesi var, onlardan biri de Hüseyin çelik. Öyle çok, öyle gereksiz, pervasız, ölçüsüz konuşuyor ki… Gerçekten yediğinden çok döküyor. Demokratik devlet teamülü, devlet adamlığı, sorumluluk duygusu, etik, terbiye, toplumsal barış, kardeşlik gibi hiçbir insani değer tanımıyorlar. Devletin devlet olduğu, laikliğin uygulamada olduğu, yargı organlarının çalıştığı, TBMM’nin yürütmeden hesap sorabildiği, askerin, devletin temel değerlerini korumakla yükümlü olduğu dönemlerde, yani diktatörlükten önce, devlet adamı, bırakın yurttaşın mezhebini araştırmayı, ondan söz etmekten dahi sıkılır, ayıp sayardı. Bunların ise bütün mesaileri, dayanakları, politika malzemeleri din, mezhep…

Varsa yoksa geri değerler, bölücülük ve nifak!

Bölünme, parçalanma, işbirlikçilik pahasına iktidar ol, ne pahasına olursa olsun iktidarda kal! Ülke mi bölünmüş, Alevi-Sünni kışkırtması mı olmuş, hiç önemli değil, yeter ki, iktidarda kal. Ne olmuş? Kılıçdaroğlu, Suriye politikasını eleştirmiş… Sen misin Tayyip beyi eleştiren; Hüseyin Çelik açmış ağzını yummuş gözünü… “Acaba Sayın Kılıçdaroğlu mezhep yakınlığı dayanışmasıyla mı Suriye’ye bu manada sahip çıkıyor? Bu da aklımıza gelir. (…) Komşuda yangın varsa, o yangını söndürürüz.” Kılıçdaroğlu’nun Suriye politikasıyla ilgili eleştirilerine verdiği yanıt bu… Hiçbir ölçü, değer, kural tanımıyor. Aleviliği kullanıyor, kategorize ediyor, aşağılıyor, hedef gösteriyor, rencide ediyor.

Hüseyin Çelik gibi mezhep ilkelliğiyle iştigal edenler, din üzerinden siyaset ve ticaret yapanlar, beytülmali yağmalayanlar, Deniz Feneri hesabını eğip-büken, savcıyla, hâkimle oynayan, hesap verememek için her türlü usulsüzlüğe başvuranlar, tutmuş Alevilere laf ediyor. Şimdi ben de sana desem ki… Kardeşim siyasetini adam gibi yapsana, muhatabının mezhebini niye karıştırıyorsun?

Ülkemizi mi sattık?

Hüseyin Bey; bunca hedef gösterdiğiniz Aleviler olarak, bu ülkeye hangi kötülüğü yaptık? İki de bir de Aleviliği neden politik malzeme yapıyorsunuz? Lütfen söyle: ne yaptık? Daha önce bir makalede yazdığım gibi, Emperyalistlere ajanlık-uşaklık mı ettik; kamera önünde “one minute” deyip, kamera arkasında esas duruşa mı geçtik; komşu İran’ı hedef alan füze kalkanına hem de kuzu kuzu onay mı verdik? Askerimizin başına çuval geçirenlerin elini-eteğini mi öptük; CIA’ya servis mi yaptık; “ölüleri oy vermeye” mi çağırdık? ABD himayesinde İslam ülkelerine girip, İslam adına İslam’ı mı hançerledik; İslam âleminin, emperyalistlerin sömürüsü altında inim inim inlemelerine, ilimden, bilimden, teknolojiden yoksun ve yoksul kalmalarına biz mi neden olduk?

Deniz Feneri vurgununu mu yönettik; yardım paralarıyla saltanat mı sürdük; parti mi kurduk? “Filistinli kardeşlerimiz” diyerek topladığımız yadımları mı iç ettik? Yüce Yaratanı, yüce dinimizi siyasetimizin, ticaretimizin, zenginliğimizin aracı mı yaptık?

İnananları “Allah’la mı aldattık;” haram mı yedik?

Gerçekten ne yaptık? Bize benzemeyenlere Türkiye’yi mi dar ettik; misyonerlik mi yaptık; farklı inananları işinden gücünden, ekmeğinden mi ettik; terfilerini mi engelledik; sicillerini mi bozduk? Zorla oruç mu tutturduk; yemekhaneleri mi kapattık; zorla din dersi mi koyduk; çocuklarınıza-körpe yavrularınıza masa sandalye sıra üzerinde namaz mı kıldırdık; inancınızı mı aşağıladık; “hülle yapıyorsunuz ayıptır-günahtır” diyerek “iftira” mı ettik?
Cumhuriyet ilkelerine, Atatürk’ün değerlerine ihanet mi ettik, ne yaptık!..

Bunlar yangını iyi bilir ya


Orada “yangın varmış!” Yangını söndürecekmiş… Madımak Oteli’ni ‘söndürdüğünüz’ gibi mi? Aman Suriye yangınına da ‘körükle gitmeyin de…’ Kendi yurttaşlarını yakanları sakla; işe al maaş öde, savunanlarla, alkışlayanlarla parti kur; bakan, milletvekili, Anayasa Mahkemesi Üyesi, belediye başkanı, müsteşar, genel müdür yap, sonra “komşuda yangın varsa biz o yangını söndürürüz” diyerek bizi aptal yerine koy!

Şu yeryüzünde ABD’nin ve İsrail’in taşeronluğunu yaptığınızı, onların talimatıyla hareket ettiğinizi bilmeyen mi var? Sen önce kendi yurttaşlarından özür dile, önce evinin önünü süpür: de ki; “ey millet, biz Sivas’ta insan yakanları ödüllendirdik, işe aldık, koruduk. Onları savunan avukatlarla parti kurduk, Av. Hayati Yazıcı’yı bakan, onlarcasını milletvekili, belediye başkanı, idareci, bürokrat vs yaptık. Celal Akıncı’yı Anayasa Mahkemesi üyeliğine atadık, hata yaptık, özür dileriz…” Hele önce bunları söyle; sonra git Suriye’deki “yangını söndür!”Olur mu?

Hüseyin Bey, sana bir soru: partinizin dostları, seçmen ve savunmanları madımak Otelini ve aydınları yaktığında, herhangi bir komşu ülkenin silahlı kuvvetleri silahlanıp sınıra dayansaydı ve “siz yurttaşlarınızı yakıyorsunuz, ben o ateşe izin vermem, gidip söndüreceğim” deseydi, haklı mı olacaktı. Kaldı ki, sadece Sivas değil; Çorum, Maraş, Sivas, Gazi, Ümraniye, onlarca toplu Alevi katliamı… Tanrı aşkına Hüseyin Bey bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl bir devlet adamı aklıdır, bu nasıl bir komşuluk hukukudur: “sıfır sorun” politikasıdır…

ABD’nin, Suriye’yle ilgili talimatlarını harfiyen yerine getir: İsrail’e meydan oku…

Pardon ama o coğrafyada ABD’den çok İsrail etkili değil mi? ABD için stratejik değerde olan iki vazgeçilmez politika petrol ve İsrail’in güvenliği değil mi? Gülünç oluyorsunuz, gülünç! Suriye’yi Suriyelilere bırakın, bu ülkenin yurttaşlarını enayi yerine koymayın. Suriye, on yıllardır İsrail’le savaşan tek ülke. O petrol zengini satılmış Arap Şeyhleri de İsrail’in yanında. Satılmış düzenbaz şeyhlerle ortaklık yap, İsrail’le savaşan Suriye’nin içini karıştır, hasım ilan et…

Suriye hükümetinin ekonomik zorluğunun nedeni de İsrail’e karşı silahlanma zorunluluğu. Hüseyin Bey, sakın Suriye’yle ilgili politikanızı, “Suriye, İsrail’in Golan’daki toprak taleplerine karşı çıkıyor” diye değiştirmeyesiniz? Tabi ABD’nin isteği doğrultusunda…

Kılıçdaroğlu haksız mı? Ne dersiniz?

Murtaza Demir
Odatv.com
09.09.2011 14:22


http://www.odatv.com/n.php?n=alevilerde ... 0909111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir