Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Savcıların Tepesine İktidara Yakın Başsavcı Vekili

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Savcıların Tepesine İktidara Yakın Başsavcı Vekili

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Ağu 2011, 01:08

SAVCILARIN TEPESİNE İKTİDARA YAKIN BAŞSAVCI VEKİLİ

Resim

Hükümet, Deniz Feneri soruşturmasını denetim altına almak için konuyla ilgili Başsavcı vekilini değiştirdi. HSYK'nın müfettiş görevlendirmesinin ardından, Deniz Feneri soruşturmasından sorumlu başsavcı vekilliğine hükümete yakınlığıyla bilinen Harun Kodalak getirildi.

AKP Hükümeti, Deniz Feneri yolsuzluğu soruşturmasını engellemek için her yönteme başvuruyor. HSYK'nın savcılar hakkında inceleme başlatması ve müfettiş görevlendirmesinden sonra, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ethem Kuriş de soruşturmaya müdahale niteliğinde bir görev değişikliği yaptı.

Kuriş, soruşturmayı yürüten savcılardan sorumlu Başsavcı vekilleri Şadan Sakınan ve Nuri Yiğit'in yerine hükümete yakınlığıyla bilinen Harun Kodalak'ı getirdi. Kodalak, Deniz Feneri yolsuzluğu soruşturması tamamlanıncaya kadar savcıların yaptıkları her türlü işlemi denetleyebilecek.Arama, yakalama, gözaltı kararlarına Kodalak onay verecek.

Kodalak, AKP'nin HSYK'sına, Adalet Bakanlığı listesinden yedek üye olarak girmişti. HSYK tarafından Başsavcı Vekilliğine terfi ettirilen Kodalak, daha önce Deniz Feneri soruşturmasına da bakıyordu. Soruşturmayı sürüncedeme bıraktığı ve Alman makamlarının adli yardım taleplerini reddettiği belirtilen Kodalak, yasadışı dinlemelerle ilgili soruşturmaya da takipsizlik kararı vermişti.

Çarşamba, 24 Ağustos 2011 15:24

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir