Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İngiltere'di Türklerin Savunması ve Türkün Güçlü Kişiliği

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

İngiltere'di Türklerin Savunması ve Türkün Güçlü Kişiliği

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Ağu 2011, 15:05

Londra Türklerin savunmasını konuşuyor

Londra'nın bazı bölgelerinde yaşayan Türklerin dükkânlarını ve mallarını göstericilerden korumak için sopalarla, döner bıçaklarıyla ve kebap şişleriyle savunma nöbet tuttukları ifade ediliyor. Bu durum, sosyal paylaşım sitelerinde ve İngiliz basınında tartışma yarattı. Protestocular ve onlara destek verenler, Türklerin tavrını eleştirirken, bir kısım Londralı da Türklere "teşekkür ettiklerini" belirtti.

Yağmacılara karşı en büyük direnişin görüldüğü yerler, Crystal Palace ve Dalston bölgesi. Buralar aynı zamanda Türklerin ve diğer göçmenlerin ağırlıklı olarak yaşadığı bölgeler.

Guardian haber yaptı

Guardian gazetesinin muhabiri John Domokos, dün geceki olayları Londra'nın doğusundaki Kingsland High Caddesi'nde takip etti.

Gazetenin internet sitesinde yer alan videoda, Türk esnafın göstericilerle mücadelesi görülüyor. Domokos bir Türk'e neden müdahale ettiklerini sorduğunda ise "Bizler malımızı ve canımızı korumaya çalışıyoruz. Bize zarar verenlere biz de veririz" yanıtını alıyor.

Özellikle Türk esnafın göstericilere yönelik bu tutumu İngiltere kamuoyunu ikiye böldü.

Cesaret verici sahneler
Benimsediği sol çizgiyle tanınan New Statesman dergisinin blog yazarlarından George Eaton bugün yazdığı yazıda, "Tüm bu yıkımın arasında bazı cesaret verici sahneler de yaşanıyor. Ayaklanmanın en sert anlarının yaşandığı yerlerden Hackney'ye dün gece gittiğimde Kürtlerin ve Türklerin dükkanlarını ve restoranlarını sopalarla koruduklarını gördüm" dedi.

"webofevil" isimli, Londra'da yaşayan bir twitter kullanıcısı ise "Göçmen Türkler, küçük işletmelerini korurken Londra'nın güçlü toplum ruhunu ortaya koyuyor" diye yazdı.

Aynı kullanıcı, kısa bir süre önce göçmenlerle ilgili yeni düzenlemeler açıklayan ve mevcut düzenlemeleri sıkılaştıran muhafazakar Başbakan David Cameron'u da eleştirerek, "Muhafazakarlar eminim şimdi ne düşüneceklerini bilemiyorlardır" diye yazdı.

Sosyal paylaşım sitelerinde ve bloglarda Türklerin, Kürtlerin ve Asyalıların tavrı övgü toplarken, bazıları da şiddete şiddetle karşılık verilmesini eleştirdi.

Silah ve bıçak doğru değil
Ayrıca sosyal medya üzerinden örgütlenen protestocular da göçmenlerin kendilerine destek vermemesinden yakındı.

Twitter'da "m2comms" kullanıcı adıyla yazan bir Londralı, "Kentin, vatandaşları tarafından bıçak ve silahlarla korunmasını doğru bulmuyorum" dedi.

09 Ağustos 2011 Salı
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir