Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İHH Paralarını Erbakan Faize Yatırmış

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

İHH Paralarını Erbakan Faize Yatırmış

Mesajgönderen TurkmenCopur » 09 Ağu 2011, 16:32

İHH PARALARINI ERBAKAN FAİZE YATIRMIŞ

Resim

Aziz Yıldırım'ın avukatı Faik Işık, pazar günü Hürriyet'te Taygun Atilla'ya ilginç bir röportaj verdi. Renkli kişiliği, İslamcı geçmişi ile Sivas davasından kayıp Bosna paralarına kadar pek çok krtik davada avukatlık yapan Işık'ın açıklamaları oldukça önemliydi.

Işık, avukatlığını yaptığı Süleyman Mercimek Davası'nda İHH'yi ilgilendiren şu açıklamaları yaptı: “1995 genel seçimi öncesindeyiz. Bosna'da savaş devam ediyor. O zaman Avrupa'daki İHH adlı yardım kuruluşu aracılığıyla yardımlar toplanıyor. Refah Partisi olarak topladığımız paraları Erbakan Hoca'nın muteber kabul ettiği kişilere veriyoruz... Dosyayı çalışırken şunlara şahit oldum: Bizim arkadaşların Bosna'ya yardım diye topladığı paraların rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın emriyle repoya yatırıldığını, daha sonra bir kısmının Erbakan'ın uygun gördüğü yerlere harcandığını, aslında Erbakan'ın Marmara Bank, Exim Bank, TYT Bank gibi bazı batmış bankalarda parasının bulunduğunu, bu bankaların batması nedeniyle tahsilat problemi çektiğini gördüm. Erbakan Hoca'nın yakınında bu işleri yöneten birkaç kişiye niçin repo yapıldığını, bunun haram olup olmadığını sorduğumda yanıt şu oldu: “Hocamız, Türkiye'deki cihat kazanılmadan başkalarına yardım edilemez, diyor. Onun için yardımların bir kısmı da burada harcandı” cevabını aldım.

Faik Işık, Cüneyd Zapsu'yu ilgilendiren şu ilginç açıklamada da bulundu: “BİM'in kurucusu, ortağı meşhur Türk'ün şirketi, Araplar'a ucuza bulduğumuz kiralık mağazaları kabul etmedi. Bizim ayrılmamızdan sonra aynı yerleri daha yüksek kiralarla BİM'e kiralamıştı.”

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan'ın avukatlığını bırakan Faik Işık'ın bu dobra açıklamalarını kaçırdıysanız, mutlaka okuyun.

Odatv.com
09.08.2011 08:59


http://www.odatv.com/n.php?n=ihh-parala ... 0908111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir