Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cumhuriyet Gazetesi Bombacısı O Polislerin İsmini Verdi

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Cumhuriyet Gazetesi Bombacısı O Polislerin İsmini Verdi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Ağu 2011, 00:49

CUMHURİYET GAZETESİ BOMBACISI O POLİSLERİN İSMİNİ VERDİ

Resim

Dünkü duruşmada Cumhuriyet gazatesine moloflu saldırının polislerin yönlendirmesiyle gerçekleştiğini iddia eden Bedirhan Şinal bugün de suçladığı polislerin isimlerini açıkladı.

Birinci Ergenekon Davası’nda 27’si tutuklu 108 sanığın yargılandığı davanın 192. duruşmasının görülmesine devam ediliyor.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi bitişiğinde salonda yapılan duruşmaya, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, Alparslan Arslan ve Osman Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık hazır bulundu. Tutuklu sanıklardan Ergün Poyraz, Sevgi Erenerol ise duruşmaya katılmadı.

Cumhuriyet Gazetesi’ne molotof kokteyli atılması olayına ilişkin davanın, Birinci Ergenekon davasıyla birleştirilmesinin ardından dün ilk kez ifade veren Bedirhan Şinal, davanın diğer sanıklarını suçladığı ifadelerinin hepsini reddettiğini, o ifadeleri polislerin zoruyla verdiğini söylemişti. Bu gün taleplerin alındığı sırada söz alan Şinal, emniyetin içinde örgütlenmiş bir çete olduğunu tekrarladı. Şinal, organize suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Sedat Peker’in adamlarına komplo kurarak, bu davada sanık olmalarına neden olduğunu iddia ettiği şube müdürleri ve başkomiserlerin adını açıkladı.

ŞİNAL POLİSLERİN İSİMLERİNİ AÇIKLADI


Şinal, "Dün isim istemiştiniz. Açıklayacağım isimler bahsetmiş olduğum örgütün elemanlardır. Emniyet Müdürü H.I.’nın olay tarihinde hakkımızda düzenlenen evraklara imzası var. Bu şahıs, bize Edirne F Tipi Cezaevi’ne bu senaryoyu yazdırmaya Başkomiser S. G.’yi yollayan kişidir.

Senaryonun yazıcısı ise polis E. G.’dir. Başkomiser S.A.’nın da bütün evraklarda imzası var. İsim istediniz verdim. Bunlar hakkında gereğini yapın. İşlem yapılırsa, isimlerin devamını açıklayacağım" ifadelerini kullandı. "Mahkemeden adalet talep ediyorum" diyen Şinal, "Gerçekler ortaya çıksın 40 yıl yatmaya hazırım" dedi.

ALPARSLAN ARSLAN KAHKAHA ATTI

Şinal’ın polislerin isimlerini açıklamasının ardından duruşma salonunda kahkaha atan Danıştay Saldırısı Davası’nın sanığı Alparslan Arslan mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese’den söz istedi. Alpaslan Arslan laik ve hukuk devletinin kanunlarına bağlı olduğunu belirterek, "Danıştay Saldırısı’yla ve diğer terör olaylarıyla benim bir ilgim yok. Devletimi ve hükümetimi seviyorum. Tahliyemi istiyorum" diye konuştu.

İLK İFADESİNDE SANIKLARI SUÇLAMIŞTI

İlkokul mezunu olan 23 yaşındaki Bedirhan Şinal, Beşiktaş Adliyesi’nde 1 Temmuz 2009 tarihinde verdiği ilk ifadesinde Cumhuriyet Gazetesi’ne molotof atılması olayını davanın diğer tutuklu sanıkları Murat Aplak, Fatih Derdiyok ve Boğaç Kaan Murathan tarafından yaptırıldığını söylemişti.

2010 yılının temmuz ayında mahkemeye mektup gönderen Şinal, "Diğer sanıkların molotoflu saldırıyla alakasının olmadığını sanıkların suçsuz olduğunu" ifade etmişti. Ancak 9 Kasım 2010 tarihinde ’kapalı oturumda’ 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarılan Şinal yine sanıkları suçlamıştı. Şişli’deki Cumhuriyet Gazetesi’nin bahçesine 29 Mart 2008 tarihinde molotofkokteyli atılmıştı.(DHA)

Odatv.com
05.08.2011 15:08

http://www.odatv.com/n.php?n=cumhuriyet ... 0508111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir