Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Ekonomik Kriz Kapımızda

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Ekonomik Kriz Kapımızda

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Tem 2011, 02:12

EKONOMİK KRİZ KAPIMIZDA

Resim

Türkiye, yüksek faizle, vatandaşlarının tüm artı değerleri dahil ülke kaynaklarını bol keseden yağmalattırarak edindiği sıcak paranın egemenliğinde ekonomisini yürüten bir ülke.

Eğer her yıl 60 milyar dolar borç bulamazsak vay halimize. Bu parayı bulan ekonomide başarılı oluyor! AKP işte bu parayı buluyor. Buluyor çünkü bu paranın istediği en yüksek kar oranını ve yağmalamak istediği avı kurbanlık koyun gibi acımadan veriyor.

Biz vatandaşlar da oh ne güzel, paramız var, diye, bolca yabancı malları, yine onların verdikleri parayla bolca satın alıyor, AKP'ye mutlulukla oy vererek 48 milyon kartla 250 milyar borçlanıyoruz!

Tasarruf diye bir kavram yok. "Taksitlenip" donumuza kadar borçlanıyoruz! Bunun adı istikrar oluyor!

*

61. Hükümet programının 2023'e şutladığı büyük projeler dışında kayda değer tek bir yan yok. "Cari açık" ve ithalat/ihracat "dengesi!"arasındaki uçurum üzerine hiç bir ciddi önlem yok.

Programda, "Cari açığın ve ithalattaki yükselişin tek nedeni % 75'lere varan dışa bağımlı enerji ihtiyacı!"dir diye saptanmış.

Peki bunu nasıl önleyecekler dersiniz!

"Nükleer santral kurarak!"

Nükleer santral, kuruluşundan atıkların saklanmasına kadar dışa bağımlı bir enerji değilmi?

Doğalgaz soygunu bitti şimdi yeni bir soygun alanı!

*

Hükümet programında 2B denen "orman vasfını yitirmiş" -ağaç ekin canım yitirmişse; niçin satıyorsunuz!- arazileri yabancılara -ve yandaşlarına- satacaklar!

Antalya'nın yarısını peşkeş çekecekler! 15-20 milyar dolar böyle girecekmiş. Durumu bir süre daha kurtaracaklar!

*

Ama sanırız yetiştiremeyecekler. Çünkü Avrupa batıyor! Yunanistan, İspanya'dan sonra İtalya sıraya girdi. Küresel haydutluk 21. yüzyılda bir başka acımasız çalışıyor!

Bugün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "dün akşam itibariyle Avrupa ile ilgili tüm risk göstergelerinin rekor seviyeye yükseldiği"ni ifade ederek, "Avrupa'da olabilecek ciddi bir sarsıntı, Türkiye'de de hissedilir. Ama önemli olan bunun bir yıkıma sebep olmaması, Türkiye ekonomisinin belki hafif sarsılıp, yine ayakta dimdik durabilmesidir" dedi.

*

Satacak yalnızca topraklarımız kaldı. Yeni bir İstanbul kurarak, kanal yaparak ve Avrupalı'ya pazarlayarak ormandan rant yaratıp uzun süre ayakta kalmayı tasarlayan AKP bakalım bunu başarabilecek mi?
Bu işin sonu nerede ne zaman patlayacak! Herkese Allah kolaylık versin.

Maria Şatıroğlu
Odatv.com
13.07.2011 13:42


http://www.odatv.com/n.php?n=ekonomik-k ... 1307111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir