Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AKP'nin Yaş Operasyonu

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

AKP'nin Yaş Operasyonu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 29 Haz 2011, 19:09

AKP'NİN YAŞ OPERASYONU

Resim

Balyoz Davası'ndan tutuklu 34 general ve amiralin Yüksek Askeri Şura'da yaratacağı sıkıntı için nasıl bir çözüm üretileceği merak konusu. Hükümetin YAŞ planını açık eden Taraf gazetesi, hükümetin tutuklu 34 general ve amirali YAŞ kararıyla emekli ederek, tartışmaya son noktayı koyacağını belirtti.

Balyoz Davası tutuklusu 34 general ve amiralin terfi ve atamalarının yarattığı sıkıntının nasıl çözüleceği tartışma konusu.

Taraf Gazetesi, "34 generale YAŞ süprizi" başlıklı haberiyle, AKP'nin Yüksek Askeri Şura planını açık etti.

TERFİ BEKLEYEN KOMUTANLAR EMEKLİYE...

AKP hükümetinin YAŞ Planı, Balyoz Davası tutuklusu 34 general ve amirali YAŞ kararıyla emekli ederek tartışmaya son noktayı koymak. AKP'nin general ve amiralleri emekli etme planının, asker kanadında nasıl bir karşılık bulacağı ise merak konusu. 34 tutuklu general ve amiralin çoğunluğu, temditli yani görev süreleri uzatılmış. Yani bu sene terfi etmeleri gerekiyordu. Bu nedenle hükümetin YAŞ'ta Silahlı Kuvvetler'i şekilllendirme planının uygulamaya konulması için uygun bir ortam bulacağı değerlendiriliyor.

TSK Subay Sicil Yönetmeliği'ne göre herhangi bir davada tutuklanan komutanlar, serbest bırakılsalar dahi beraat edene kadar terfi edemiyor. Bu durum, özellikle üst düzey komutanları tutuklanan Deniz ve Hava Kuvvetleri açısından sıkıntı yaratıyor.

Balyız Davası ile Eskişehir ve Gölcük'ten çıktığı iddia edilen dijital veriler ile ilgili soruşturmalarda; 1 or, 7 kor, 13 tüm, 13 tuğgeneral ve amiral tutuklu bulunuyor.

Salı, 28 Haziran 2011 15:34


http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir