Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

ODATV'nin Başlattığı Tartışmaya Doğu Perinçek'te Katıldı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

ODATV'nin Başlattığı Tartışmaya Doğu Perinçek'te Katıldı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 Haz 2011, 23:31

ODATV’NİN BAŞLATTIĞI TARTIŞMAYA DOĞU PERİNÇEK’TE KATILDI

Resim

Abdullah Öcalan, “sosyalist birleşik solun doğal lideridir” tartışmasına; İşçi Partisi lideri Perinçek Aydınlık’ta yazdığı makaleyle yanıt verdi.

İşte Perinçek’in yazısı:

“Marks ve Engels, 1871 yılında Prusyalı General Bismarck’ın Almanya’yı birleştirmesini desteklediler.

MARKS VE TÜRKİYE

Marks, 1851 Kırım Savaşı ve sonrasında, Rus Çarlığı’na ve diğer büyük devletlere karşı hep Osmanlının parçalanmasına tavır aldı. Türkiye, Marks’ın mazlum ülkesiydi.

LENİN VE TÜRKİYE’NİN VATAN BÜTÜNLÜĞÜ

Lenin, Birinci Dünya Savaşı’nda her iki emperyalist kampın dünyayı paylaşmak için savaştıklarını saptarken, bir tek Türkiye ve Arnavutluk’un vatan savunması yaptıklarını vurguluyor ve onları destekliyordu.

Ciddi tarihçiler, Bolşeviklerin Birinci Dünya Savaşı sonlarında Rusya’yı birleştirebilecek tek güç oldukları için devrimi başardıklarını ve iç savaşı da başararak iktidarlarını sürdürdüklerini saptarlar.

Lenin ve Stalin’in Sovyet Rusya’sı, Sevr Antlaşması’na cepheden karşı çıktı ve İngiliz emperyalizminin Kürdistan ve Ermenistan planlarına karşı, Mustafa Kemal Paşa’yı askeri, parasal, diplomatik her cephede destekledi ve Türkiye’nin vatan bütünlüğünün sağlanmasına tarihsel katkıda bulundu.

Sovyetler Birliği, Şeyh Sait ve Dersim isyanlarına karşı Atatürk Türkiye sini destekledi.


İNGİLİZCİ “SOSYALİSTLER”

Buna karşılık İstanbul’daki Sosyalist Fırkası’nın lideri “İştirakçi” Hilmi, İngiliz’in Kürdistan ve Ermenistan planını destekliyordu. Hilmi Efendi, o kadar hızlı sosyalistlik pazarlıyordu ki, iştirakçi, yani “Komünist” lakabıyla anılıyordu.

ŞEFİK HÜSNÜLER, NÂZIM HİKMETLER

Türkiye’nin hakiki bilimsel sosyalistleri ise Türkiye İşçi-Çiftçi Sosyalist Fırkası Başkanı Şefik Hüsnü önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı var gücüyle desteklediler. Parti Pehlivan gibi birçok parti üyesi Kuvvayi Milliye müfrezelerine kumanda ettiler. Türkiye’nin Kurtuluş Savaşı Destanını Nâzım Hikmetler yazdı.

BÜTÜN DEVRİMLER VATAN SAVUNMASINDA GERÇEKLEŞTİ

İkinci Dünya Savaşı’nın sonunda Mao önderliğinde Çin devrimi, Tito, Dimitrov, Enver Hoca, Çavuşesku önderliğindeki Doğu Avrupa devrimlerinin hepsi, arkasından Kore, Küba, Vietnam, Kamboçya ve Laos devrimleri, bütün devrimler vatan savunmasında gerçekleşti. Fransa ve İtalya’da Nazi emperyalizmine karşı savaşa hep komünist partileri önderlik etti. 20. yüzyılda vatan savunması ile sosyalizm bütünleşmiştir. Sosyalizmi kurma deneyimleri etnik temelde olamazdı, büyük coğrafyalarda birleştirici temelde başarılı olabilmiştir. Devrimler birleştirmiş, karşıdevrimler bölmüştür.

DÜNYA SOSYALİSTLERİ VE ABD’NİN “KÜRDİSTAN’I”

ABD’nin ve İran Şahı’nın 1975’te ve daha sonra 1980’lerde İran-Irak Savaşı sırasında Barzani ve Talabani’ye Irak’ın kuzeyinde bir Kürdistan kurdurma girişimine, dünyanın bütün sosyalist ülkeleri ve komünist partileri tavır aldılar.

ABD’nin 1991’de Irak’a saldırarak 36. paralelin kuzeyinde fiilen Kürdistan kurmasına, Çin, Vietnam, Kore, Küba gibi sosyalist ülkeler ve dünyanın bütün işçi ve komünist partileri cepheden karşı çıktılar ve bu ABD üssünü bugün de Ortadoğu’nun bağrına saplanmış bir emperyalist hançeri olarak görmektedirler.

MAZLUM ÜLKELERİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ

Dünyanın bütün emekçi ve gerçek sosyalist partileri, Mazlumlar Dünyasındaki etnik ve mezhepsel hareketlerin karşısındadırlar; mazlum ülkelerin toprak bütünlüğünü savunurlar.

Bilimsel sosyalizm, milli meseleyi emperyalizme ve Ortaçağ gericiliğine karşı mücadelenin bir parçası olarak görür ve emperyalizmin güdümündeki milli hareketleri mahkûm eder.

DESTEKÇİLERİ ABD VE İŞBİRLİKÇİ BURJUVAZİ

Sosyalizm adına, Mazlumlar Dünyasında emperyalizmin kışkırttığı etnik ayrılıkçı hareketleri destekleyenler, “İştirakçi” Hilmi türünden sosyalizm dönekleridir.

Bu tür sosyalizm kalpazanlarını dikkat ediniz İshak Alaton türü ABD-İsrail acentesi büyük sermaye, Fethullahçı gazeteler, TUSİAD’ın güdümündeki holding gazeteleri ve Bilderberg gazetecileri desteklemektedir.

Bunların Türkiye emekçisiyle birleşmek gibi en küçük sorumlulukları yoktur. Kaderlerini ABD, AB ve NATO’nun başarısıyla birleştirmişlerdir.

Millet haininden sosyalist olmaz!

20. yüzyılda bütün devrimler vatan savunmasında yapılmıştır. Çünkü emperyalizm çağında yaşıyoruz.”

Odatv.com
26.06.2011 15:06


http://www.odatv.com/n.php?n=odatvnin-b ... 2606111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir