Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP'de Kurultay'a Doğru

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

CHP'de Kurultay'a Doğru

Mesajgönderen TurkmenCopur » 22 Haz 2011, 15:12

CHP'DE KURULTAY'A DOĞRU

Resim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Merkez Yönetim Kurulu toplantısında muhaliflere karşı izleyeceği yolu belirleyecek. Ancak muhalifler atılacak tek adımın "Kurultay kararı alınması" olacağı görüşünde. Ulusal kanal'a konuşan CHP eski milletvekili Şahin Mengü, Olağanüstü Kurultay için bugün itibariyle imza toplamaya başladıklarını açıkladı.

CHP'de Olağanüstü Kurultay taleplerine karşı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun atacağı adım merakla bekleniyor. Bugün toplanan Merkez Yönetim Kurulu'nda da bundan sonra izlenecek yol konuşulacak.

Kılıçdaroğlu'nun ilk hamle olarak; yönetimde değişiklik yapacağı ve böylelikle muhalif sesleri dizginlemeye çalışacağı ifade ediliyor.

Ancak Ulusal Kanal'a konuşan CHP Manise eski Milletvekili Şahin Mengü, bugün itibariyla noter aracılığıyla imza toplanmaya başlandığını açıkladı.

Eski Genel Başkan Deniz Baykal da dün Meclis’teki odasında sürpriz bir şekilde kurmaylarıyla bir araya gelmiş ve imzaya açılan Kurultay Gündemi’ne son şeklini vermişti. İmzaya açılan öneride, Kurultay'ın sadece "Parti Meclisi seçimi" gündemiyle toplanılması istenecek.

Çarşamba, 22 Haziran 2011 13:33

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir