Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bilgin Balanlı'yı Bu Fotoğraf Mı Yaktı?

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Bilgin Balanlı'yı Bu Fotoğraf Mı Yaktı?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Haz 2011, 23:01

BİLGİN BALANLI’YI BU FOTOĞRAF MI YAKTI

Resim

Türkiye’nin seçim atmosferine girdiği 12 Haziran günü önemli bir haber hakettiği ilgiyi görmedi. Hürriyet’ten Özgür Ekşi, 20 Eylül-4 Ekim 2010 tarihleri arasında Türkiye ve Çin Hava Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği tatbikata ait bir fotoğraf yayınladı.

İsrail ve ABD’nin tepki göstererek katılmadıkları tatbikata, ABD’nin izin vermemesi üzerine F-16’lar katılmadı. Tatbikatta Türk F-4’leri ile Çin Su-27’ler beraber uçtu. Amerika’nın F-16 teknolojisini Çin’in öğrenmemesi için aldığı bu önlem dikkat çekerken, Çin’in tatbikata ABD’nin en çok çekindiği ve 2004 yılında Hint Hava Kuvvetleri tatbikatında Amerikan F-15 ve F-22’lerin başarız olduğu SU-27’lerle katılması önemliydi. Yüksek manevra ve saldırı kabiliyetine sahip SU-27’lerin Türkiye’ye gelişi sırasında İran, tarihinde ilk kez askeri hava sahasını açtı. Uçakların üzerinden geçişine izin verdi. Uçaklardan biri arıza yapınca İran’a inip onarımı gerçekleştirildi.

ABD tatbikattan duyduğu rahatsızlığı bir notayla Türkiye’ye bildirdi. İran’ın da dolaylı destek verdiği tatbikat, İsrail tarafından da endişeyle izlendi.
Fotoğrafın iki hafta önce gerçekleşen ve tutuklanan Orgeneral Bilgin Balanlı’nın önümüzdeki dönem komutanı olacağı Türk Hava Kuvvetleri’ni hedef alan operasyondan sonra ortaya çıkması dikkat çekiciydi. Geçtiğimiz sonbaharda gerçekleşen ve ABD’de rahatsızlık yaratan tatbikatın bu ilk fotoğrafı, Türk Hava Kuvvetleri’ne yönelen Balyoz tutuklamalarının şifrelerini içeriyor olabilir.

İşte o fotoğraf:

Resim

Odatv.com
18.06.2011 15:29


http://www.odatv.com/n.php?n=bilgin-bal ... 1806111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir