Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Helikopter Kazasında Emniyet Müdür Yardımcısını Kim Kurtardı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Helikopter Kazasında Emniyet Müdür Yardımcısını Kim Kurtardı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 15 Haz 2011, 16:58

DÜŞEN POLİS HELİKOPTERİNDE EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISINI KİM KURTARDI

Resim

Türkiye 20 mayıs’ta İstanbul Boğazı’na düşen polis helikopteri haberiyle sarsıldı.

4 kişinin hayatını kaybettiği, İstanbul Emniyet Müdür yardımcısı Kemal Özdemir2in kurtulduğu kazayla ilgili birçok spekülasyon yapıldı.

Aydınlık gazetesi yazarı Türker Ertürk, yanda medyanın kazayla ilgili yaptığı yalanlara bir örnek verdi ve aslında ne yaşandığını yazdı.

İşte o yazıdan ilgili bölüm:

“(…) 26 Mayıs 2011 tarihinde, malum çevrenin internet sitesindeki “Helikopter kazasındaki İlginç Soru” başlıklı haberde şöyle deniliyor: “Atatürk Havalimanı’ndan kalkan bir polis helikopteri 20 Mayıs 2011 tarihinde saat 16.20’de İstanbul Boğazı’nda denize düşmüş ve 4 kişi hayatını kaybetmiştir. Helikopteri kaza yerine 35 metre uzaklıktaki SAT komandolarının değil, Balat’tan bölgeye gelen Deniz Polisi’nin bulunduğu ve asıl görevi sualtı arama-kurtarma operasyonları olan SAT komandolarının kazaya anında müdahale etmediğinin merak konusu olduğu belirtilmiştir.” Bu haber külliyen yalandır ve TSK, Deniz Kuvvetleri ve SAT’ların Türk halkının gözünde itibarını düşürmeye yöneliktir. Normal bir ülkede yaşıyor olsaydık Savunma Bakanlığı suç duyurusu yapar ve işlem başlatırdı. Sizce yapar mı?

Doğrusu nedir?

Kazazede İstanbul Emniyet Md. Yardımcısı Kemal Özdemir saat 16.30’da, yani 10 dakika sonra Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait bir deniz aracı ile denizden alınmış ve İstanbul Boğaz Komutanlığı revirinde ilk müdahalesi yapılmıştır. Diğer kazazedelerin aranması maksadıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait 2 karakol botu, 1 kurtarma gemisi ve 2 dalgıç timi saat 16.402ta olay yerine intikal edilerek arama-kurtarma faaliyetlerine başlamıştır.

Saat 19.00’da “Tuzla” adlı karakol gemisinin sonarı ile helikopterin enkazı tespit edilmiştir. Saat 20.00’de Deniz Kuvvetleri komutanlığı unsurlarına destek veren Sahil Güvenlik, Kıyı emniyeti, Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi ile birlikte enkazda bulunan 4 cenaze denizden çıkarılmıştır. Ertesi gün (21 Mayıs 2011) Deniz Kuvvetleri’nin AG-5 kurtarma gemisi ve dalgıçları tarafından helikopter enkazı denizden çıkarılarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmiştir.

Esasında haberin ana ruhu şuydu:

“Biz denizcilere ve SAT’lara tuzak kurduk, onlar da bize misilleme yaptılar.” Çünkü o zihniyet yalancıdır ve gerçekten öyle yapardı. O nedenle inanamıyorlar. Biliyor musunuz? Yalancının en kötü huyu, söylediklerine başkalarını inandıramaması değil başkalarının söylediklerine bir türlü inanamamasıdır. (…)”

Odatv.com
15.06.2011 16:20

http://www.odatv.com/n.php?n=emniyet-mu ... 1506111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir