Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kılıçdaroğlu Metin Lokumcu'nun Evini Ziyaret Etti

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Kılıçdaroğlu Metin Lokumcu'nun Evini Ziyaret Etti

Mesajgönderen TurkmenCopur » 12 Haz 2011, 00:18

KILIÇDAROĞLU METİN LOKUMCU'NUN EVİNİ ZİYARET ETTİ

Resim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hopa'da 31 Mayıs'ta AKP mitingi öncesinde çıkan olaylar sırasında polisin attığı biber gazı nedeniyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun mezarını ziyaret etti, ailesine başsağlığı diledi.
Geceyi Batum'da geçiren Kılıçdaroğlu, beraberindeki CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Canalioğlu, Artvin Milletvekili Metin Arifağaoğlu, bazı milletvekili adayları ve partililerle Sarp Sınır Kapısı'ndan geçerek, Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesine geldi.

"SİZE AĞABEYİM OLARAK SARILIYORUM"

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, daha sonra, Hopa'da 31 Mayıs'ta AKP mitingi öncesinde çıkan olaylar sırasında heyecan ve biber gazının tetiklemesiyle birlikte kalp krizi sonucu hayatını kaybeden emekli öğretmen ve ÖDP üyesi Metin Lokumcu'nun Dereiçi köyündeki evine gitti.
Kılıçdaroğlu, Lokumcu'nun eşi Gülay, oğlu Ulaş ile ailesine başsağlığı diledi, acılarını paylaştığını söyledi. Kılıçdaroğlu'na sarılan Metin Lokumcu'nun kız kardeşi Ayşe Neşe Lokumcu, “Size ağabeyim olarak sarılıyorum. Bundan sonra ağabeyim siz olacaksınız” diyerek ağladı. Lokumcu'nun bir akrabası da “Ağabeyimin katilini bulun, size güveniyoruz” dedi. Kılıçdaroğlu da Lokumcu'nun yakınlarına sarılarak teselli etmeye çalıştı.
Burada Kılıçdaroğlu'na laz böreği, ayran, pasta ve helva ikram edildi. Kılıçdaroğlu daha sonra Metin Lokumcu'nun Dereiçi köyündeki mezarını ziyaret ederek dua okudu.

"HOPA'NIN DEMOKRASİ TARİHİNİ YENİDEN YAZACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra Kemalpaşa Beldesine geldi. Minübüsten inerek, sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlarla selamlaşan CHP lideri, çevredekilerin “Başbakan Kemal” sloganlarına teşekkür etti.

CHP'nin Kemalpaşa beldesindeki seçim bürosunu da ziyaret eden Kılıçdaroğlu, seçim bürosu önünde partililerin de yardımıyla bir masanın üzerine çıkarak, orada bulananlara “12 Haziran'da sandığa gideceğiz, Hopa'nın demokrasi tarihini yeniden yazacağız” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Hopa ilçe merkezine hareket etti. Kılıçdaroğlu burada, Hopa Kaymakamı Abdullah Akdaş'ı makamında ziyaret ederek, ilçede 31 Mayıs'ta çıkan olaylar ve yaralı polis memurunun durumu hakkında bilgi aldı.
Yaptığı açıklamada, yaşanan olaylarda ilçenin bir suçu, kabahati olmadığına inandığını belirten Kılıçdaroğlu, “Sonuçta bizim iki belediye başkanımız da Sayın Başbakan geldiğinde kendisini karşılamışlar. Gönlümüzde olan, bu huzur ortamının devam etmiş olmasını sağlamaktı ama tatsız olaylar oldu. İnşallah Hopa bunları aşar” diye konuştu.

Odatv.com
10.06.2011 14:04


http://www.odatv.com/n.php?n=size-agabe ... 1006111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir