Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Perinçek Davalı, Gül Müşteki

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Perinçek Davalı, Gül Müşteki

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Haz 2011, 15:26

PERİNÇEK DAVALI, GÜL MÜŞTEKİ

Resim

İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek'in davalı, Abdullah Gül'ün de müşteki olduğu davanın ilk duruşması Silivri 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Dava konusu, Perinçek'in Ergenekon duruşmasında Abdullah Gül'ü "vatana ihanet etmek" ile suçlaması.

Abdullah Gül duruşmaya gelmedi. Perinçek ise yüzlerce İşçi Partili'nin "öncü Cesur Doğu Perinçek" sloganlarıyla Silivri Adliyesi'ne girdi.

Doğu Perinçek, Abdullah Gül hakkındaki "vatana ihanet" iddiasının kanıtlarını mahkemeye sundu.

Tarih: 2 Nisan 2003

Abdullah Gül o dönem Dışişleri Bakanı olarak Amerikan Dışişleri Bakan Yardımcısı Colin Powel ile görüşüyor. Görüşme sonunda "2 sayfa" ve "9 madde"den oluşan gizli bir mutabak imzalanıyor.

Abdullah Gül, Amerika ile yapılan anlaşmayı 24 Mayıs 2003 tarihinde Vatan gazetesinin Ankara Temsilcisi Sedat Sertoğlu'na verdiği beyanatta itiraf ediyor.

Perinçek mahkemede, Abdullah Gül'ün Colin Powel ile gizli anlaşma yapamayacağının altını çizdi.

Dışişleri bakanları anlaşma yapamayacağına göre, bu anlaşma, hukuken bir hizmet sözleşmesi niteliğindedir. Bu gizli sözleşmeye göre, "Ortadoğu'daki tüm rejimlerin değişeceğini" yine Abdullah Gül, ABD'nin sözcüsüymüş gibi ilan etmiştir. ABD'nin BOP planı kapsamında rejim ve haritası değiştirilen ülkelerden biri de Türkiye'dir. Ve Abdullah Gül, bu plana gizli sözleşmeyle bağlanmıştır. Bir yabancı devletle gizli sözleşme yapan kimse, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olamaz. Dahası bu eylemi de "vatana ihanet" suçu kapsamındadır.

Doğu Perinçek, Anayasa Mahkemesi'nin "AKP laikliğe karşı faaliyetlerin odağıdır" kararında Abdullah Gül’ün de sorumluluğu vurgulandı.

Doğu Perinçek, bir diğer kanıtı da yine Abdullah Gül'ün ağzından sundu... Gül 14 Mayıs 2006 tarihinde Radikal gazetesine; "Büyük Ortadoğu Projesi içinde birlikte hareket etdiyoruz" demişti.

Perinçek'in Abdullah Gül'e yönelttiği "vatana ihanet suçu" ile ilgili bir diğer kanıt da Abdullah Gül imzası taşıyor.

Abdullah Gül, 2 Ekim'i 3 Ekim 2005 sabahına bağlayan gece Tayyip Erdoğan ile birlikte imzaladığı AB müzakere Çerçeve Belgesi'nde, "Türkiye'nin anlaşmazlık konusu sınırları" olduğunu kabul etmiştir. Daha vahimi, bu "anlaşmazlık konusu sınırlar"ın Uluslararası Adalet Divanı'nda yeniden çizilmesi yükümü altına girmiştir.Türkiye'nin sınırlarını anlaşmazlık konusu kabul etmek ve bu sınırların belirlenmesi yetkisini uluslararası kurumlara vermek de vatana ihanet suçu kapsamındadır ve cumhurbaşkanı kişiliğiyle bağdaşmaz.

Pazartesi, 06 Haziran 2011 17:35

http://ulusalkanal.com.tr/index.php?opt ... Itemid=174
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir