Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Şerefli ve Onurlu Dizi Behzat Ç.'den Kimler Rahatsız Oldu ?

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Şerefli ve Onurlu Dizi Behzat Ç.'den Kimler Rahatsız Oldu ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 03 Haz 2011, 02:31

BEHZAT Ç.’DEN KİMLER RAHATSIZ OLDU

Behzat Ç. Son dönemde Türkiye’de yaşanan hukuksuz uygulamalara dizide atıfta bulunuyor. Emniyet içinde oluşan yeni vesayet rejiminin kampları, işlediği cinayetler, gazetecilerin tutuklanması polis temalı dizilerde alışılmamış bir konsept içinde sunuluyor. Behzat Ç.’de ne manken kılıklı polisler var ne de İstanbul Türkçesi konuşan devlet görevlileri. Ama buna rağmen silahlar, bombalar, kan, dizide yok denecek kadar az.

İşte Behzat Ç’nin bu sorgulayan bakışı son dönemde RTÜK’ün hedefi haline gelmesine neden oldu. Diziyi gençleri olumsuz etkilediği gerekçesiyle cezalandırdı. Ayrıca dizinin saat 22:00 sonrasına kaydırılmasını istiyor. Böylece daha az kişi izleyecek.

RTÜK’ün Kurtlar Vadisi, Kollama gibi kandan, komplodan, bombadan başka bir şey göstermeyen yandaş dizilere aynı tarifeyi uygulaması ilginç değil mi?

Odatv.com
03.06.2011 01:06


http://www.odatv.com/n.php?n=behzat-c.d ... 0306111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Şerefli ve Onurlu Dizi Behzat Ç.'den Kimler Rahatsız Old

Mesajgönderen TurkmenCopur » 27 Eki 2011, 03:08

BEHZAT Ç. SOLUN VİCDANIDIR

Ekranlarda büyük ilgiyle seyredilen Behzat Ç.'nin sinema filmi "Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm" filminin galası yapıldı. Birgün gazetesi muhabirleri Behzat Ç.'nin yaratıcısı senarist Emrah Serbest ile görüştü.

İşte Birgün'ün haberi:

Bir kara film olan ‘Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm' filminin İstanbul galası önceki gün İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde yapıldı. Faili meçhul cinayetleri işleyen, Ergenekon operasyonuna üstü kapalı dokundurmalarda bulunan, içinde "Gorbaçov adam olsa Sovyetler" yıkılmazdı gibi basit espriler barındıran, ve kapitalizmin her yere işleyen sinsi ideolojisine politik olmayan sıradan insanın tepkisini yansıtmaya çalışan film bizlerin üstünde Ece Temelkuran'ın yazılarına ya da içkinin erken tükenmesi yüzünden harman kalınma durumuna benzer gözlerimizi dolduran yavan bir tat bıraktı.

'KAHRAMANIM VİCDAN SAHİBİ BUNUN İÇİN SOLA YAKIN'

‘Behzat Ç.Seni Kalbime Gömdüm' filminin büyük alışveriş merkezinin bol neon ışıkları altında ışıltılı vitrinlerlerinin arasında ayrılmış bir mekânda yapılan kokteylinde filmin senaristi Emrah Serbes'le konuşmayı ihmal etmedik. Sözlerine BirGün'ün son zamanlarda attığı ‘Ferhat ile Berna Sizinleyiz’ ve ‘Tek Yol Barış’ manşetlerini çok beğendiğini söyleyerek başlayan Emrah Serbes filmle ilgili şunları söyledi: "Kahramanım Behzat Ç. dosdoğru, sıradan bir insan. Doğruları, yanlışları var . Ama vicdan sahibi bir insan. Onun için tehlikelere ve engellemelere karşın doğruları bulmaya çalışıyor. Sistemin dışına çıkıyor. Bu yüzden sola yakın çünkü sol bu ülkenin vicdanıdır"

GALANIN GELİRLERİ VAN'A GİDECEK

Emrah Serbes'e, "Kahramanın, kapitalist sistemin karşısında yer alan bir solcu, hem de sistemin koruma mekanizması içinde yer alan bir polis bu çelişki değil mi? " diye sorduğumuzda ise şu karşılığı aldık: "İtfaiyeci de olabilirdi ne fark eder. Sıradan bir insan. Hem Pol-Der vardı. Solcu, sosyalist polislerdi bunlar. Ben BirGün'e zamanında 100'ün üzerinde röportaj yaptım. Merak eden bunlara baksın"

Gece'nin en güzel görüntüsü ise Beşiktaş taraftar grubundan olan Halkın Takımı'nın, "Kulüpler uyuma gelirler Van'a" yazan pankarttı. Bu arada galanın bütün gelirinin de Van'daki deprem zedelere gideceği öğrenildi.

Birgün/Ramazan Var-Burak Öz

Odatv.com
26.10.2011 17:23


http://www.odatv.com/n.php?n=behzat-c.- ... 2610111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir