Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Orgeneral Bilgin Balanlı Neden İçeride ?

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

Orgeneral Bilgin Balanlı Neden İçeride ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Haz 2011, 23:17

BALANLI NEDEN İÇERİDE SORUSUNA ŞOK CEVAP

Melih Aşık, Milliyet Gazetesi’ndeki köşesinde Orgeneral Balanlı’nın tutuklanması konusunda hukuk ilkeleriyle hareket edilmediğini yazdı. Balanlı’nın, Emekli Albay Hakan Büyük’ün evinde bulunan bir flash diskin içeriği nedeniyle tutuklandığı, içerikte ise yalnızca adının geçtiği, imzasının olmadığı konusu hatırlatıldığında gazeteci Faruk Mercan’ın verdiği “Tamam ama belgedeki yazışma üslubu tam askeri üslup” gibi hukukla ilgisi olmayan cevabı eleştiren Aşık, “Yaşananları hukuk mantığıyla izah etmeye ve anlamaya imkân yok...” dedi.

Melih Aşık’ın “Hukuk ve mantık” başlıklı yazısı:

“Wikileaks belgelerinde de yer aldı... TSK’ya meydan okumak iktidarın oyunu arttırıyormuş.

Örneğin 27 Nisan muhtırasına karşı sert çıkış AKP’ye epey oy getirmiş.

Bu defa da gidişat ve beklenti o yönde...

Balyoz sanıkları hapiste 100’üncü günü çoktan geride bırakırken...

12 Eylül’ün liderleri Kenan Evren ve Tahsin Şahinkaya ifadeye çağırıldı...

Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı tutuklandı.

Seçime doğru “AKP darbecilerle hesaplaşıyor” görüntüsü güçlendirildi...

Orgeneral Balanlı, Eskişehir’de emekli Albay Hakan Büyük’ün evinde bulunan bir flash diskin içeriğine dayanılarak tutuklandı. Hakan Büyük o flash diskin kendisine ait olduğunu reddediyor. Başkaları tarafından konulduğunu söylüyor. Üstelik belgelerde suçlanan subayların imzası bulunmuyor. Büyük’ün avukatı Hüseyin Ersöz dijital belgelerin Batı’da kanıt bile sayılmadığını anımsatıyor. Darbeler elbet soruşturulacak ancak tutuklamanın nedeni anlaşılamıyor.

Dün CNN Türk’te Ayşenur Aslan’ın konuğu yandaş medyanın önde gelen isimlerinden gazeteci Faruk Mercan’dı... Mercan, Bugün gazetesini ekrana getirerek:

- İşte dedi, darbeye teşebbüs suçunu kanıtlayan ‘Gizli’ damgalı askeri belge... Altında da Bilgin Balanlı’ın adı var. Buyurun, bakın.

Ayşenur arkadaşımız:

- İyi ama belgenin altında Bilgin Balanlı’nın sadece adı yazıyor, imzası yok, deyince Mercan’ın yanıtı evlere şenlik oldu:

- Tamam ama belgedeki yazışma üslubu tam askeri üslup!

Ne demiştik.. Evet, yaşananları hukuk mantığıyla izah etmeye ve anlamaya imkân yok...”

Odatv.com
01.06.2011 13:07


http://www.odatv.com/n.php?n=balanli-ne ... 0106111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: Orgeneral Bilgin Balanlı Neden İçeride ?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 01 Haz 2011, 23:19

CEMAATİN HEDEFİNDE ORGENERAL BALANLI VARDI

Resim

'Balyoz Planı' soruşturması kapsamında Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gelerek ifade veren Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı, mahkemece tutuklandı. Balanlı Orgeneral düzeyinde tutuklananan ilk muvazzaf komutan oldu.

Şimdi bir hatırlatma yapalım. Odatv olarak 25 gün önce (5 Mayıs 2011) “CEMAATİN HEDEFİNDE HANGİ ORGENERAL VAR” başlıklı bir haber yaptık. Haberimizde cemaatin Balanlı’yı hedef aldığını belirterek kısaca şöyle demiştik; …birileri Orgeneral Balanlı’nın adını ısrarla sürece dâhil ederek ağustos YAŞ’ına yeni bir müdahaleye hazırlanıyor.

Beklenen oldu ve Balanlı tutuklandı. 25 Gün önce yazdığımız haberi olduğu gibi tekrar veriyoruz.

İşte o haber:

CEMAATİN HEDEFİNDE HANGİ ORGENERAL VAR

Orgeneral Bilgin Balanlı’nın önümüzdeki Ağustos şurasında Hava Kuvvetleri Komutanı olması bekleniyor. Ancak geçtiğimiz yıl Balyoz tutuklamalarıyla şuraya yapılan müdahalede olduğu gibi cemaat yine bu terfiye müdahale peşinde.

Size ilginç bir takvimden söz edelim.

Odatv baskını 14 Şubat günü gerçekleşti. Yöneticileri 17 Şubat günü savcıya çıkarıldı. Sorgular 18 Şubat’ın ilk saatlerine kadar sürdü. Sorgu devam ederken “genç” bir komiser elinde bir klasörle savcı Öz’ün kapısında belirdi. İddiaya göre klasörde Odatv bilgisayarlarından birinde bulunan word dokümanları vardı. Odatv yöneticilerinin sözde belgeleri ilk kez gördüklerine dair açıklamalarını biliyorsunuz. Ancak söz konusu dosyalarda Balanlı’nın Odatv’ye bilgi sızdırdığı iddiası dikkat çekiciydi. Belli ki tertibi hazırlayanlar onun adını da sürece dâhil etmişti. 18 Şubat günü Odatv yöneticileri tutuklandı.

Tesadüf silsilesi bundan sonra devam etti. Odatv tutuklamalarının ertesi günü, 19 Şubat’ta, Ergenekon Operasyonu’nu yürüten, yani Odatv belgelerini bulduğunu iddia eden İstanbul Emniyeti’ne isimsiz bir ihbar geldi. Artık alışılageldiği şekilde isimsiz ihbarda çok önemli iddialar vardı. Eski Hava İstihbarat Albayı Hakan Büyük’ün evinde Balyoz davasını ilgilendiren ve yok edilmek üzere olduğu söylenen belgelerden bahsediyordu. İstanbul Emniyeti hemen harekete geçerek Büyük’ün evine operasyon düzenledi. Evde bir flash bellek içinde Balyoz davalarını ilgilendiren veriler olduğunu İstanbul Emniyeti mahkemeye gönderdiği yazıyla açıkladı. Dikkat çeken ayrıntıya göre Odatv tutuklamalarından bir gün sonra gerçekleşen ihbarla İstanbul Emniyeti’nin ele geçirdiği belgelerde (Bunların yine word dosyasından ibaret olduğunu hatırlatalım) Bilgin Balanlı’nın adı vardı.

Tesadüfler şaşırtıcı değil mi?

Kısacası birileri Orgeneral Balanlı’nın adını ısrarla sürece dâhil ederek ağustos YAŞ’ına yeni bir müdahaleye hazırlanıyor. Anlaşılan Balanlı, geçen şuradaki Balyoz’a adı karışan askerler gibi atama krizi ile önümüzdeki aylarda gündeme gelecek.

Yalnız bu kadar değil.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin önümüzdeki günlerde 28 hava subayı hakkında tutuklama kararı çıkarabileceği konuşuluyor. Zira belgelerde adı geçen bu 28 subay henüz tutuklanmadı.

Önümüzdeki günler cemaatin Hava Kuvvetleri içinde yapacağı operasyonlar konuşulacak gibi görünüyor. Orgeneral Balanlı ise Saldıray Berk gibi operasyonun sembol ismi olabilir.

Odatv.com
31.05.2011 02:08


http://www.odatv.com/n.php?n=cemaatin-h ... 3105111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron