Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

CHP'ye Hangi Gazeteciler Zarar Veriyor

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

CHP'ye Hangi Gazeteciler Zarar Veriyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 May 2011, 19:34

CHP'YE HANGİ GAZETECİLER ZARAR VERİYOR

Resim

Bir partiyi iktidara taşıyan temel güçlerden en önemlisi gazetecilerdir. Bir parti iktidara, ancak ideolojik mekanizmasını, taşıyıcılarını iyi seçer ve yönlendirebilirse gelebilir. AKP'nin ilk yıllarında entelejensiyayı arkasından nasıl başarıyla sürüklediğini hepimiz biliyoruz.

Bir parti iktidara yürüyorsa ya da iktidardaysa programlarını ve tezlerini halka yansıtacak temel taşıyıcalar elbette yazılı ve görsel basındaki değerli meslektaşlarımızdan oluşan önemli şahsiyetlerdir.

Özellikle ülkemizde, televizyonlardaki tartışma programları -diğer ülkelerde bu kadar çok tartışma programı var mıdır, bilmiyoruz- seçmenler açısından çok önemlidir.

Hele yaşamsal önemde bir genel seçime günler kalmışken televizyonlarda tartışma programlarına katılan "yandaş" gazetecileri bir yana bırakalım "objektif" gazeticilik yapanlar bile ilgili partilere zarar vermemek için konuşmalarına dikkat ederler.

CHP, önce kaset kumpasına kurban gitmiş, şimdi yeni bir liderle önce AKP'yi alaşağı etmek, sonra ülkeyi onarmak üzere hazırladığı programla iktidar olmak isteyen milyonların umudu, Cumhuriyet'i kurmuş ülkemizin gözbebeği, "kurucu" bir büyük partidir.

CHP 12 Haziran seçimlerine giderken yine tarihi bir sınav veriyor.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu gecesini gündüzüne katıyor, il il, ilçe ilçe halka derdini anlatmaya ve AKP karabasanıyla mücadele etmeye çalışıyor.

Bir kişinin bile neredeyse Fizan'a ayağına giderek oy almaya çalışıyor.

Ne yazık ki dün gece TV8'in tartışma programı "8. Gün"de bütün bu çabaları yaralayan bir gazetecilik faciası yaşandı.

Bölünmenin, iç savaşın eşiğine gelmiş Türkiye için, ama daha da önemlisi CHP'nin "yeni yönetimi" için yaşamsal önemde bir konu olan "Kürt Sorunu" ve "Özerklik" tartışılırken, CHP'nin kanalı bilinen Halk TV'de program yapan -belki de İstanbul sorumlusu- ve CHP'ye yakınlığıyla bilinen bir sitenin sahibi gazetecinin konuşmaları ve konuşma biçimi büyük bir infial yarattı.

Sayın Yaşar Okuyan'la girdiği tartışma bugün basına alaycı bir dille yansıdı: "Yaşar Okuyan Az kalsın Dövecekti!"

*

CHP için, katılımcı sayın gazetecinin dediği gibi, "Biz ayrılmak istiyoruz, başka devlet kurmak istiyoruz" talepleri ciddiye alınmaması gereken talepler midir?

Yaşar Okuyan'ı -ve bizce tüm CHP'liler'i- çileden çıkaran biçimde, gerçekten de "Yeni CHP'nin düşünceleri bu mudur?"

Daha dün, dünya güzeli bir CHP'li genç kızımızın bacağını koparan alçakça terörün yapılma nedeni acaba nedir?

Elbette herkes, özellikle gazeteciler, fikirlerini açıklamakta özgürdür. Bunu kısıtlamak aklımızdan geçmez. (Arkadaşlarımız içerde!)

Ama iktidara yürüyen bir CHP'nin, en azından bu tür tartışma programlarında tezlerini açıklayan gazetecilerin, bağırıp çağıran değil, çok daha ciddi ve düşünceleriyle karşılarındakini susturan olgunlukta olması gerekmez mi?

İnsan Nazlı Ilıcak'ın karşısında, mükemmel soğukkanlılığı ve olgunluğuyla Altan Öymen'i özlemeden edemiyor.

Odatv.com
27.05.2011 18:28


http://www.odatv.com/n.php?n=chpye-hang ... 2705111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir