Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İlhan Cihaner Neden Siyasete Girdiğini ODATV'ye Anlattı

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

İlhan Cihaner Neden Siyasete Girdiğini ODATV'ye Anlattı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 May 2011, 19:33

İLHAN CİHANER NEDEN SİYASETE GİRDİĞİNİ ODATV'YE ANLATTI

Resim

Odatv'nin seçim özel röportajlarının ikinci konuğu CHP Denizli milletvekli adayı İlhan Cihaner'di. Her adaya sorduğumuz gibi Cihaner'e de, "Seçmen size neden oy vermeli" sorusunu yönelttik.

İşte Cihaner'in Odatv'ye verdiği cevap:

“POLİS DEVLETİ YERİNE HUKUK DEVLETİ”

"Seçmen İlhan Cihaner’e neden oy vermeli.

Çünkü; İlhan Cihaner bu ülkenin; daha demokratik, daha özgür, daha eşitlikçi, daha kardeşçe, daha mutlu yaşaması için çaba gösteren birisi ve bu çabayı meclis kürsüsünde devam ettirmeye azmetmiş birisi.
İlhan Cihaner’e oy vermeli çünkü İlhan Cihaner polis devleti yerine hukuk devletini, karanlık yerine aydınlığa hedef koyan, o uğurda çalışmayı öngören birisi.

İlhan Cihaner’e oy vermeli çünkü Cihaner hayatının hiçbir aşamasında hukuk dışı yollara başvurmadı. İlhan Cihaner darbecilerle hesaplaşıyorum diyip, darbecilerle kol kola gelmedi.
İlhan Cihaner’e oy vermeli çünkü Cihaner yurdu belli çıkarlara teslim etmedi ve bundan sonra da edilmemesi için çaba gösterecek birisi .
İlhan Cihaner iyi birisi.

“KİTAPLARIN TOPLATILDIĞI, HEYKELLERİN İDAM EDİLDİĞİ BİR SÜREÇ YAŞATILIYOR ÜLKEYE”

Adayın bir partiyi seçmesi ya da bir partiyle devam edilmesi için birden fazla değişken belirleyici oluyor. Sadece sizin seçmeniz yetmiyor, aynı zamanda bu birlikteliğe niyet ettiğiniz partinin de aynı kanaatte olması gerekiyor. Partinin tabanında da karşılığınızın olması gerekiyor ve partinin ilkeleriyle uyuşmanız gerekiyor. Ana hatlarıyla bahsettiğim değişkenlerin hepsinin bir araya geldiği parti CHP’ydi. Bu sebeple CHP’deyim.

Denizli seçmenine şöyle bir mesaj iletmek istiyorum; mevcut siyasi iktidar, Denizli’nin yoksullaşmasına neden oldu. Denizli’de katma değer yaratan ne kadar varlık varsa bunları ya çok uluslu şirketlere ya da siyasi iktidarla yakınlığı bulunan fakat açıkça da belli olmayan holdinglere peşkeş çekildi. Bunun yanı sıra Denizli’de tekstili bitirdiler, turizmin gerilemesine neden oldular. Denizli’yle birlikte anılan tekstil gibi birçok varlığı yok ettiler. En önemlisi de, Denizli Türkiye’nin talan edilmesinden soyutlanmış değil. Denizlili gençlere de YGS çilesini çektirdiler, Denizli’yi de yoksulluğu mahkum ettiler. Denizli’de özgürlüklerin git gide daraltılmasından son derece rahatsız.

Yurtseverlerin uydurma delillerle parmaklıklar ardına gönderildiği, yayınlanmamış kitapların toplatıldığı, heykellerin adeta idam edildiği bir süreç yaşatıyorlar ülkeye. Denizli seçmeninin de bu gidişe dur demek için bizlere destek vereceğini, bizlere omuz vereceğini diliyorum."

Odatv.com
27.05.2011 20:45


http://www.odatv.com/n.php?n=cihaner-ne ... 2705111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir