Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

BANU GÜVEN NE ZAMAN ŞERİATÇI OLDU

Sayın Banu Güven, siz ne zaman şeriatçi oldunuz? A. Metin Akpınar

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

BANU GÜVEN NE ZAMAN ŞERİATÇI OLDU

Mesajgönderen Vatanim2011 » 28 May 2011, 11:35

NTV'deki “Banu Güven ile Artı” programında Banu Güven Berkeley Üniversitesi'nden Doçent Doktor Sosyolog Cihan Tuğal'ı konuk etti.

Bu sosyolog, Banu Güven'in çanak sorularının da yardımıyla, AKP'nin ilk iki döneminde nasıl büyük başarılara imza attığını, Türkiye'yi nasıl çok güzel dönüştürdüğünü, nasıl güzel bir devrim yaptığını, önümüzdeki genel seçimleri de nasıl açık ara kazanacağını ballandıra ballandıra anlattı.

Bu beklenmeyen birşey değildi. Banu Güven'in ve genelde NTV'nin seçimlere doğru nasıl koyu bir AKP yandaşlığı yaptığını biliyoruz, bunun nedenlerini de biliyoruz. Ama benim asıl ilgimi çeken programın sonunda Banu Güven'in ilginç tavrı oldu.

Programın sonuna doğru Banu Güven önündeki ekrana baktı, konuğuna laiklerden programı eleştiren çok fazla mail geldiğini son derece alaycı bir ses tonuyla ve alaycı bir gülüşle söyledi.

Belli ki Banu Güven artık kendisini laik olarak görmüyor, hatta laik olmayı utanç verici, alay edilesi bir durum olarak görüyor.

O zaman Banu Güven'e soralım:

Sayın Banu Güven, siz ne zaman şeriatçi oldunuz?

A. Metin Akpınar
Odatv.com
Vatanim2011
Onbaşı
Onbaşı
 
Mesajlar: 31
Kayıt: 05 Mar 2011, 16:18

Re: BANU GÜVEN NE ZAMAN ŞERİATÇI OLDU

Mesajgönderen Vatanim2011 » 28 May 2011, 11:37

ODATV YORUMCU: Misafir - Can


"Televizyonculukta etiğe çok önem verilmesi gerekir.. Uzun yıllar sonucu yaptığım gözlem sonucu doğuş grubu yayıncılığı hakkındaki ilk izlenimim, ön yargım da diyebilirim, maalesef değişmedi.. Ön yargım Türkiye'de en kolay para kazanma yolu olan ithalat yolunu tutan ticari bir kuruluş olduğuydu.. Televizyonculuğa da etik açıdan hiç bir zaman doğru yaklaşamadılar..Maalesef hastaya, öğrenciye ve izleyiciye müşteri gibi bakan bir ticari kuruluşlar kültürünün parçası.. Yabancı yayıncıların örneklerini kopyalayarak ve bazen olduğu gibi ithal ederek para kazandılar.. Yayınlarının, kendi ülkelerinin kültürüyle uyuşmasını, etik uygunluğunu, kalitesini gözetmediler.. Ticarette müşteri veli-nimettir..Fakat hasta, öğrenci, okur, izleyici ve benzeri önem arz eden tüketici müşteri değildir.. Ama umursamadılar, kültür ithal ettiler.. Yeri geldi K. Çöpdemirden bir Michael Moore yarattılar yeri geldi Banu Güven'den bir "Anchor" yarattılar.. Nitelik aramadılar..Sadece ithal ettiler..F1, NBA, Ally McBeal derken, ithal ettikleri kültürü pazarlayan dergiler yarattılar..Ego dolu bir izleyici (müşteri) yarattılar.. Tabi gittikçe büyüdüler, birçok programları başarısız da olsa dayattılar, pazarladılar..Şimdi bilgisayar oyunu pazarlıyorlar yarın amerikanın yeni bir gözdesini keşfedeceklerdir.. Gittikçe büyüyen kuruluş, otomobil de ithal etti, bankacılıkta yaptı.. En hızlı en kolay para kazanma araçlarını kullandılar..Büyüdükçe bir aile oldular.. Günümüz koşullarında bu ailenin fertlerinde iki ana unsur ilk gözüme çarpanları.. Birincisi; bu çalışanların bir kısmı acımasız bir sistemin emrettiği yoğun çalışma sisteminden dolayı mutsuz ve kazancından memnun değil ama mecbur.. İkincisi; yaşadıkları ülkeden habersiz bir şekilde, unvanlarıyla, kazançlarıyla kendilerini başarılı gören bir kısım..Bu kısım biraz üzücü olacak ama inanılmaz bir boyutta egoya sahipler..Banka müdürleri, alman arabası pazarlama müdürleri, sürekli dili sürçen "anchor" ve işinde lider haber şefleri.. Yaptıklarıyla gurur duyan, kendilerini yıldızlarda gören bu kesimin yaşam koşullarını değiştirmelerini çok isterdim..Bir ABD, Fransa yada Almanya koşullarında bu becerileriyle sistem içinde hangi basamakta olduklarını görmeleri onlar için bir kazanım olacaktır.. Fırsatlar ülkesi demek, yeteneği olan her insanın kendi dalında en yükseğe ulaşabilme fırsatını yakalaması demek olsa gerek.. Sanırım bizim ülkemiz fırsat değil fırsatçılar ülkesi..Popülist bir topluluğa ithal ettiğini pazarlayabilecek kadar etik dışı ve fırsatçı olmak yeter..Sadece bunu yapabilecek kadar egoist ve kültüründen bağımsız, ün ve para isteklisi Banu Güvenler ve Ergun Özenler gibi çalışanlar gerekli.. Bir arkadaşımın benzer karakterler için kullandığı "Şark Kurnazı" tamlamasını çok yakıştırıyorum".

2011-05-27 00:58:51
Vatanim2011
Onbaşı
Onbaşı
 
Mesajlar: 31
Kayıt: 05 Mar 2011, 16:18


Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir