Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İlhan Cihaner: Şamil Tayyar'a Dava Açacağım

Burada Atatürkçü Medya'da yer alan önemli Güncel Haberler hakkında başlıklar bulabilirsiniz.

İlhan Cihaner: Şamil Tayyar'a Dava Açacağım

Mesajgönderen TurkmenCopur » 26 May 2011, 00:56

İLHAN CİHANER: ŞAMİL TAYYAR'A DAVA AÇACAĞIM

Resim

Erzincan Eski Başsavcısı ve CHP Denizli 1. Sıra Milletvekil Adayı İlhan Cihaner, AKP Gaziantep Milletvekil Adayı Şamil Tayyar ve ’’İrtica ile Mücadele Eylem Planı’’ davasında ifade veren gizli tanığın 'İlhan Cihaner yasadışı yollardan Başbakan'ı dinletti" iddiaları ile ilgili olarak dava açacağını söyledi.

Konuyla ilgili olarak Focushaber'in sorularını yanıtlayan İlhan Cihaner, "Şimdiye kadar bu saçma iddiaları ciddiye almadığım için dava açma gereği duymuyordum. Ancak son yaşananlar gösteriyor ki, aynı merkezden sistemli bir karalama kampanyası başlatılmıştır. Bu durumda ben de dava açacağım" dedi.

O İDDİALARIN HEPSİ MAHKEMEDE YALANLANDI

’’İrtica ile Mücadele Eylem Planı’’davasında ifade veren gizli tanığın iddialarının Erzurum'daki yargılamada çok basit yönetmlerle çürütüldüğünü hatırlatan Cihaner, "Benim yasa dışı yollarla böyle bir dinleme yaptırdığım iddiası tamamen gerçek dışı ve hayali bir senaryo, TİB'in doğrudan Başbakan'a bağlı olarak çalıştığını biliyoruz. Eğer böyle bir durum olsaydı, şimdiye kadaar çoktan kanıtları ortaya koyulurdu. Ancak ortada hiçbir delil olmamasına rağmen, daha önceki yargılamada çürütülen iddiaların etkrar tekrar gündeme getirilmesinde bir kasıt olduğunu düşünüyorum" dedi.

PANİK İÇİNDELER

İlhan Cihaner, Şamil Tayyar'ın iddia ettiği gibi görev yetkisi alanı dışında operasyon yapmasının mümkün olmadığını da belirterek, "O dönem gözaltına alınanlar da, tutuklananalr da bellidir. Bunlar kayıtlarda olduğu gibi, basına da yansımıştır. Hal böyleyken, başlatılan bu planlı saldırının amacının siyasi olduğu çok açık ortadadır. Gerek Denizli'de yaptığımız çalışmalar, gerek Türkiye genelindeki çalışmalarımız ve projelerimiz karşısında bir proje üretemedikleri için panik içine girdiler. Bu çamur atma kampanyasının nedeni de budur. Hakkımı mahkemede arayacağım" şeklinde konuştu.

Odatv.com
25.05.2011 11:32

http://www.odatv.com/n.php?n=ilhan-ciha ... 2505111200
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön Güncel Haberler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir